Nasze certyfikaty i dyplomy

Certyfikat poświadczający pozytywne ukończenie szkolenia w fabryce zegarków TISSOT w Le Locle w Szwajcarii. Szkolenie obejmowało wszystkie typy mechanizmów – kwarcowych i mechanicznych – zwykłych i o szczególnych konstrukcjach, rozwiązaniach i komplikacjach. Dostawcą mechanizmów jest w 90% wytwórnia ETA SA. Szkolenie ukończone z pozytywnym wynikiem uprawnia do wszelkich napraw zwykłych i gwarancyjnych z rękojmią firmy TISSOT.

Certyfikat potwierdzający znajomość i uprawnienia do napraw wszelkich mechanizmów produkowanych w koncernie ETA SA w Grenchen w Szwajcarii.

Szkolenie bardzo rygorystyczne na najwyższym poziomie odbyło się w fabryce mechanizmów ETA i w warsztatach naprawczych i projektowych.

Mechanizmy ETA są używane w większości zegarków szwajcarskich, nawet z najwyższej półki. W grupie ETA również znajdują się mechanizmy VALJOUX wyspecjalizowane do wszelkich mechanicznych chronografów wysokiej klasy.

Wyroby ETA SA występują w takich markach jak: TISSOT, OMEGA, LONGINES, RADO, TAG HEUER, IWC a nawet w specjalnych opracowaniach i wyłączności dla manufaktury PATEK PHILIPP.

Prawie w całości swej produkcji stosuje je w zegarkach SWATCH GROUP.

Jeną z marek produkowanych przez ETA SWATCH GROUP jest marka SWATCH.

List referencyjny Kopalni Soli Wieliczka

Z przyjemnością polecamy firmę FHU PŁONKA działającą w branży zegarmistrzowskiej nieprzerwanie od 110 lat, która oferuje produkty i usługi najwyższej jakości.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i bogatemu, markowemu asortymentowi spełnia szeroki wachlarz oczekiwań w doskonałych standardach i satysfakcjonujących cenach.

Nie bez znaczenia jest również wysoka jakość obsługi i indywidualne podejście do Klienta, co czyni bezcenny komfort w dokonywaniu wyborów w miłej, a przed wszystkim profesjonalnej atmosferze.

Na podstawie aktywnej współpracy uznajemy, że FHU PŁONKA można polecić jako solidnego i sprawdzonego partnera bussinesowego.

Gratulacje Papieża

Firma Płonka, „Zegarmistrz Genewski”, przez lata opiekowała się zegarami w Kurii Biskupiej przy Franciszkańskiej. Zbigniew Płonka, syn Józefa -„pryncypała” (właściciela i mistrza) warsztatu przy Szewskiej był częstym gościem przy Franciszkańskiej za czasów Kardynała Wojtyłły. Po wyborze na Papieża nadal Firma Płonka sprawowała pieczę nad zegarami w Kurii. Prawował ją Łukasz Płonka często tam bywający i mający wiele spotkań z Kardynałem Macharskim. W tym czasie Firma PŁONKA obchodziła 100-lecie swego istnienia. Ówczesny Papież Jan Paweł II przez osobistego posłańca Kardynała Macharskiego wystosował to właśnie pismo gratulacyjne na nasze ręce i dostarczone osobiście przez Kardynała Macharskiego. Obaj ci Wielcy Polacy już niestety nie żyją. Obaj byli niezwykle skromni. Jan Paweł II miał ulubiony zegarek kieszonkowy (bardzo skromny) oddany naszej opiece. Kardynał Franciszek kupił u nas najzwyklejszego SWATCH-a. Nie chciał go przyjąć w prezencie.

Ten dokument jest dla naszej firmy szczególnie cenny.

Zarządzenie o ustanowieniu pierwszego Komisarycznego Zarządu Cechu

28.09.1948 r. Wojewoda krakowski zarządzeniem powołuje Cech Zegarmistrzów I Złotników dołączając Statut. Izba Rzemieślnicza przekazuje pieczęć cechową, za którą to Zarząd nowego Cechu musi przelać należność do jej kasy Izby. Zarząd tworzą: Starszy Cechu Płonka Zbigniew (zegarmistrz), sekretarz: Kosek Julian (brązownik, jubiler) I skarbnik – Stopa Leopod (jubiler). Taki stan trwa do 21.11.1950 roku, kiedy to decyzją Wojewody w Krakowie, Cech Zegarmistrzów I Złotników zostaje włączony do nowo powstałej organizacji Cechu Metalowego i Elektrotechnicznego w Krakowie (późniejszy cech Metalowy I Motoryzacyjny). Cech Zegarmistrzów i Złotników stał się jednym z 30 wcielonych do nowopowstałego i była to sekcja złotników.