Delbana – co warto wiedzieć o tej marce zegarków?

Są rzeczy, które nigdy nie wyjdą z mody, i których nie wyprze najnowsza technika. Jedną z takich rzeczy z pewnością jest zegarek, o którym zwykło się mówić, że nie stanowi tylko i wyłącznie ozdoby czy funkcjonalnego elementu stroju, ale jest cennym źródłem informacji o nas samych. Co więc o Tobie mówi zegarek, który nosisz na swoim nadgarstku? Cóż, wszystko zależy od tego, jakiego jest rodzaju, jaka jest jego historia i skąd się wywodzi.

Ważne są korzenie

Historia męskich zegarków marki Delbana zaczęła się w Szwajcarii i sięga XX wieku. Już od samego początku jej znakiem rozpoznawalnym była elegancka klasyka, która nierozerwalnie kojarzy się z włoskim temperamentem. Nigdy nie było w nich nic oczywistego i zwyczajnego – począwszy od kształtu, który odzwierciedla pasję założyciela marki, aż po całość, która w połączeniu ze specjalnie dobranym paskiem czy też bransoletą – jest misternie zaplanowanym działaniem, które rozbudza pragnienie posiadania tego wyjątkowego przedmiotu.

Jaki pasek do zegarka Delbana?

Możemy Ci jedynie podpowiedzieć, natomiast ostateczną decyzję musisz podjąć sam. Jednak Delbana to wybór i różnorodność, która z pewnością indywidualnie określi wszystkie Twoje cechy i walory. Czarny pasek, stalowa koperta i tarcza, szafirowe nierysujące się szkło? A może wariant na srebrnej bransolecie? Miłośnicy casualowego stylu również znajdą ciekawe propozycje. Pamiętaj, wybór zawsze należy do Ciebie, choć nie jest on prosty, biorąc pod uwagę tak bogatą ofertę. Możesz być pewien, że marka Delbana zrewanżuje Ci się doskonałej jakości produktem wykonanym ze szwajcarską precyzją.

Zegarki z paskiem

Zegarki Delbana na pasku zyskały szerokie grono zwolenników i nic  w tym dziwnego. Klasyczne szwajcarskie czasomierze wyróżniają się doskonałą jakością wykonania. Nie można pominąć faktu, że nieustannie zachwycają swoim wyszukanym wzornictwem. Osoby, które cenią sobie klasyczny wygląd zegarka w połączeniu z niezawodnością, z pewnością docenią każdy z tych atutów. Zachwycone będą także nawiązaniem do klasycznej inspiracji, czyli zabytkowego logo Delbana, które umieszczono na tarczy zegarka. To dowód na to, jak wielka uwaga zwrócona została na wszystkie elementy i detale.

Zegarki z bransoletą

To nonszalancja i prezencja. Dopełnienie, które idealnie pasuje zarówno do eleganckiego stroju, jak do stylu, który zwykło nazywać się sportowym. Różnorodność dostępnych modeli pokazuje wyraźnie, jak bardzo różna może być podróż po męskich doznaniach i gustach. Zegarki Delbana łączą w jedną całość wizję i pragnienia tak wielu osób. Dynamizm ze spokojem, sztukę z nowoczesnością, a subtelność z odwagą.

Delbana – marka z tradycją

Tego nie spodziewał się nikt, może oprócz młodego Goliardo Della Bala, który przybywając do szwajcarskiego miasteczka w 1920 roku, zapragnął posiadać zegarek, który odzwierciedlałby wyjątkową jakość. Ta jednak w tamtym czasie wydawała się być luksusem przeznaczonym nie dla wszystkich. Goliardo od samego początku z zachwytem spoglądał na szwajcarską klasykę i zauroczony nią, zapragnął czegoś równie pięknego. Pracując w firmie zegarmistrzowskiej, po 11 latach gromadzenia doświadczeń i środków finansowych, podjął decyzję, żeby stworzyć i pokazać światu własną markę zegarków – niepowtarzalnych, wyjątkowych i luksusowych w swojej niezawodności. Takich, jakich pragnął od zawsze. Marzenie ziściło się w 1931 roku, choć początki nie należały do łatwych, to jednak pragnienie młodości zwyciężyło.

Ile kosztuje zegarek Delbana?

Jak wyceniłbyś szwajcarski mechanizm, który mieści się w niezwykle wytrzymałej kopercie lub wysokiej jakości stal, która czyni Twój zegarek odpornym na korozję i uszkodzenia? Czy wahałbyś się przed zakupem, gdybyś wiedział, że pochodzi on z lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia i dzięki Tobie w „zegarku z duszą” znowu bije życie i być może stanie się solidną pamiątką rodzinną, przekazywaną z pokolenia na pokolenie? Cóż, nie bez powodu zegarki Delbana uplasowały się w światowej czołówce czasomierzy. 

Podobne artykuły

Recenzje zegarków
Recenzja Tissot Carson
Recenzje zegarków męskich
Recenzja TISSOT Seastar 1000 Powermatic 80

Połączenie elegancji ze sportowym charakterem Dla kogo Tissot Seastar 1000? Gadżet spodoba się wszystkim mężczyznom, którzy chcą nieco odmienić swój wizerunek i bazują na nowoczesnych i designerskich elementach garderoby. Sprawdzi się podczas luźnych spotkań ze znajomymi, ale też na romantycznych kolacjach z ukochaną lub też w trakcie spotkań biznesowych. Z pewnością warto w niego zainwestować, […]

Recenzje zegarków męskich
Recenzja TISSOT T-Touch Expert Solar

TISSOT T-TOUCH EXPERT SOLAR – FUNKCJONALNY I NOWOCZESNY CZASOMIERZ

Recenzje zegarków męskich
Recenzja TISSOT Hertiage Petite Seconde

ZEGAREK TISSOT HERTIAGE PETITE SECONDE – PRAWDZIWY „MECHANIK”