Jak dbać o zegarek tytanowy?

W dzisiejszych czasach zegarek zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn w każdym wieku stanowi modny i jednocześnie niezbędny dodatek do codziennej garderoby. Poza jego podstawową funkcją, jaką jest informowanie o aktualnym czasie stanowi on idealne dopełnienie stylizacji zarówno na co dzień, jak i na wyjątkowe okazje. Jednym z zyskujących największą popularność modeli zegarków jest zegarek tytanowy, zatem warto wiedzieć, czym się on wyróżnia, w porównaniu do pozostałych modeli oraz w jaki sposób powinieneś o niego dbać.

Czym jest zegarek tytanowy?

Zgodnie z definicją zegarek tytanowy to jeden z najbardziej popularnych rodzajów czasomierzy, którego spośród innych wyróżnia minerał, z którego zbudowana jest koperta, jak i bransoleta – tytan. Sam tytan jest opisywany jako jeden z najtwardszych minerałów, jakie występują na Ziemi, dlatego też jest on niezwykle odporny na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, zabrudzenia oraz uszkodzenia.

Dodatkowo zegarek tytanowy oprócz niezwykłej odporności na zniszczenie oraz wytrzymałości jest niezwykle lekki. Dzięki jego specjalnym cechom sam tytan niewiele waży, przez co nie jest on praktycznie w ogóle wyczuwalny na dłoni. Dzięki temu nie ma obaw, iż noszony zegarek tytanowy będzie uwierał i sprawiał, że osoba nosząca go będzie odczuwać dyskomfort. Dlatego też w asortymencie, jaki znajduje się w naszym sklepie, pragniemy Ci przedstawić idealne zegarki tytanowe, które wyróżniają się wyglądem, elegancją, oraz które będą pasować na każdą okazję.

W jaki sposób powinieneś dbać o zegarek tytanowy?

Podobnie jak każda rzecz wytworzona przez człowieka tak i zegarek tytanowy również musi być regularnie czyszczony i pielęgnowany. Zapobiegnie to wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniom oraz uszkodzeniom np. mechanicznym. W tym celu dobrze jest wiedzieć, w jaki sposób należy czyścić zegarek tytanowy, by nie naruszyć samej jego struktury.

W naszej opinii najlepszym rozwiązaniem na czyszczenie zegarka tytanowego jest użycie delikatnej ścierki (może to być równie dobrze zwykła ścierka, jak i ścierka z mikrofibry), ciepła woda oraz delikatny preparat myjący np. mydło w płynie. Takie połączenie może dać Ci idealny efekt, gdyż zegarek jest  dokładnie wypolerowany, przez co nie gromadzą się na nim żadne zabrudzenia. Dobrze, byś czyścił sam zegarek co około 7-10 dni a dodatkowo można użyć specjalnych preparatów do czyszczenia zegarków, które zakupisz także u nas.

Zgodnie z naszą wiedzą nie zalecamy używania silnych środków czyszczących, jak i żrących. Mowa tutaj przede wszystkim o takich środkach jak alkohol, proszek do prania, różnego rodzaju sole do czyszczenia, pasta do zębów czy też mydeł na bazie bardzo silnych związków chemicznych np. alkoholi. Takie połączenie może sprawić, iż naruszona zostanie struktura koperty tytanowej, która może doprowadzić do powstania efektu matowienia oraz powolnego niszczenia struktury zegarka.

Zegarek tytanowy – czy warto go posiadać?

Obecnie w Internecie oraz w mediach społecznościowych można natrafić na różnego rodzaju opinie na temat zegarków tytanowych. Jedna grupa stwierdza, iż jest to najlepszy wybór, dzięki któremu sam zegarek doda nie tylko elegancji, jak również będzie idealnym dodatkiem na co dzień, jak i na ważne uroczystości. Inne osoby mogą zaś stwierdzać, że koszt zakupu takiego zegarka jest zbyt wysoki oraz dbanie o niego stanowi zbyt duży wydatek, jak i zajmuje sporo czasu. Musisz jednak wiedzieć, że wybierając zegarek z asortymentu naszego sklepu, podejmujesz najlepszą decyzję ze względu na:

  • długi czas pracy bez zarzutów – zegarki tytanowe mają to do siebie, iż potrafią działać, jak i wyglądać świetnie przez wiele lat. Dzięki specjalnym cechom fizycznym, które posiadają oferowane przez nas zegarki, możemy śmiało stwierdzić, że zegarek tytanowy to odpowiedni wybór dla osób, które cenią sobie połączenie tradycji z nowoczesnością;
  • uniwersalność – nie ma żadnej różnicy, dla kogo wybrany zegarek tytanowy ma być przeznaczony. Z reguły nasz zegarek tytanowy prezentuje się  w ten sam sposób zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn bez względu na to, w jakim wieku jest wybrana osoba. To sprawia, iż zegarek tytanowy ma uniwersalny charakter i można go zakładać na różne okazje i wydarzenia;
  • wysoki poziom wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne – jak zostało to opisane powyżej tytan to niezwykle wytrzymały materiał, który jest odporny na uderzenia, upadki z wysokości czy też zabrudzenia. Wystarczy odpowiednio dbać o zewnętrzny wygląd zegarka tak by prezentował się on w jak najlepszym świetle;
  • lekkość podczas noszenia zegarka tytanowego na dłoni – ze względu na swoją kolejną cechę fizyczną – lekkość – zegarek tytanowy jest bardzo słabo wyczuwalny na samej dłoni i z pewnością nie obciąża jej ani nie powoduje uczucia dyskomfortu w czasie jego noszenia.

Niektórym osobom może jedynie wydawać się, iż zegarki tytanowe na ogół są dosyć drogie. Cena zegarka tytanowego może wahać się od 700 do nawet 3000 złotych w zależności od jakości użytych materiałów oraz w jaki sposób została wykonana koperta i pasek. Niemniej jednak warto mieć na uwadze fakt, że pomimo wysokiej ceny jakość zegarka tytanowego, czas, przez jaki może on działać bez zarzutów oraz sposób, w jaki się on prezentuje, niweluje wszelkie niedoskonałości. By dowiedzieć się więcej szczegółów na temat modeli zegarków tytanowych oraz sprawdzić ich dokładne ceny zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

Podobne artykuły

Recenzje zegarków
Recenzja Tissot Carson
Recenzje zegarków męskich
Recenzja TISSOT Seastar 1000 Powermatic 80

Połączenie elegancji ze sportowym charakterem Dla kogo Tissot Seastar 1000? Gadżet spodoba się wszystkim mężczyznom, którzy chcą nieco odmienić swój wizerunek i bazują na nowoczesnych i designerskich elementach garderoby. Sprawdzi się podczas luźnych spotkań ze znajomymi, ale też na romantycznych kolacjach z ukochaną lub też w trakcie spotkań biznesowych. Z pewnością warto w niego zainwestować, […]

Recenzje zegarków męskich
Recenzja TISSOT T-Touch Expert Solar

TISSOT T-TOUCH EXPERT SOLAR – FUNKCJONALNY I NOWOCZESNY CZASOMIERZ

Recenzje zegarków męskich
Recenzja TISSOT Hertiage Petite Seconde

ZEGAREK TISSOT HERTIAGE PETITE SECONDE – PRAWDZIWY „MECHANIK”