Jak połączyć zegarek z telefonem i dlaczego smartwatch nie łączy się z telefonem?

Smartwatche, czyli interaktywne “mądre” zegarki, są ostatnimi czasy szczególnie popularne. Pełnią o wiele więcej funkcji, niż znane wszystkim klasyczne czasomierze, dlatego przyciągają przede wszystkim fanów gadżetów, jak i osoby często korzystające ze smartfona. Są również dobrą alternatywą dla dzieci, które chcemy uchronić od przesadnego użytkowania z telefonu. W niniejszym tekście wyjaśniamy, jak sparować zegarek z telefonem oraz dlaczego smartwatch nie łączy się z urządzeniem. Zapraszamy do lektury.

Jak połączyć smartwatch z telefonem?

Nie wiesz, jak połączyć zegarek z telefonem? Zwykle powinna w tym pomóc dołączona do opakowania instrukcja. Poszczególne kroki mogą być różne w przypadku różnego rodzaju urządzeń. Można jednak zauważyć, że zwykle wyglądają podobnie. Pierwszym etapem jest zainstalowanie na telefonie aplikacji wskazanej przez producenta, na przykład WearOS. Następnie należy włączyć Bluetooth (i najlepiej także Internet) w telefonie oraz uruchomić aplikację. Powinna się w niej znajdować opcja dodania gadżetu, znajdź tam swój zegarek. W większości przypadków konieczne jest podanie identyfikatora czy kodu wyświetlającego się na zegarku. To wszystko! Przypominamy, że dokładniejsze wskazówki znajdują się w instrukcji. Nawet jeśli jej nie masz, najpewniej znajdziesz ją w internecie.

Dlaczego smartwatch nie łączy się z telefonem?

Używasz instrukcji lub po prostu wiesz, jak sparować smartwatch z telefonem, jednak urządzenia dalej nie mogą się połączyć? Przede wszystkim należy sprawdzić, czy przypadkiem nie został w smartfonie włączony tryb samolotowy oraz czy uruchomiony jest Bluetooth. Czasami pomaga także włączenie internetu. Problematycznym zjawiskiem jest także przestarzała wersja systemu operacyjnego (na telefonie). Niektóre modele nie mogą być łączone z poziomu ustawień Bluetooth, ale samej aplikacji. W takiej sytuacji można usunąć zegarek z listy urządzeń na smartfonie, a na smartwatchu wybrać przywrócenie ustawień fabrycznych, a następnie połączyć się przez zalecane oprogramowanie.

W niektórych sytuacjach dochodzi do połączenia zegarka z telefonem, jednak wspomniane połączenie często się zrywa, wymagając tym samym ponownego łączenia. W takiej sytuacji należy sprawdzić w ustawieniach smartfona, czy w ustawieniach zezwolono aplikacji na działanie w tle. Jeśli nie, to jest to najpewniej powodem problemów.

Trzeba także pamiętać, żeby przed zakupem urządzenia sprawdzić kompatybilność z własnym telefonem, a przede wszystkim systemem operacyjnym. Wiele modeli na rynku łączy się z Androidem oraz iOS, jednak nadal występują wyjątki przeznaczone wyłącznie dla jednego systemu.

Kup sprawdzony smartwatch i ciesz się wygodą!

W naszym sklepie znajdują się sprawdzone smartwatche, które łączą się zarówno z telefonami z systemem Android, jak i iOS. Posiadają wiele przydatnych funkcji i są wykonywane ze sprawdzonych materiałów. Znacznie ułatwiają korzystanie ze smartfona, a do tego stanowią ciekawy dodatek estetyczny do codziennych kreacji.

Podobne artykuły

Renowacje starych zegarków
Renowacje starych zegarków Kraków

Zegarmistrz.com – Zegarmistrz w Krakowie z tradycją od ponad 120 lat. Tak, to my zajmujemy się renowacjami starych zegarków. Poza naprawą, szybkimi serwisami, sprzedażą nowych zegarków, zajmujemy się odnawianiem starych zegarków. Korzystając z doświadczenia jakie zdobywamy już od 1899 roku robimy to tak dokładnie, że większość Klientów odbierając swoje zegarki z renowacji, robi to ze […]

Recenzje zegarków męskich
Recenzja TISSOT T-Touch Connect Solar

RECENZJA TISSOT T-TOUCH CONNECT SOLAR – KLASYCZNY SMARTWATCH ŁADOWANY ENERGIĄ SŁONECZNĄ Na pierwszy rzut oka Tissot T-Touch Connect Solar wygląda jak zwykły, acz solidny sportowy zegarek. Niech Cię to jednak nie zwiedzie. Jako pierwszy – dotykowy ekran nie byłby niczym imponującym, gdyby nie fakt, że ponad 20 lat temu marka jako pierwsza wprowadziła zegarki z […]

Recenzje zegarków męskich
Recenzja TISSOT Seastar 1000 Powermatic 80

Połączenie elegancji ze sportowym charakterem Dla kogo Tissot Seastar 1000? Gadżet spodoba się wszystkim mężczyznom, którzy chcą nieco odmienić swój wizerunek i bazują na nowoczesnych i designerskich elementach garderoby. Sprawdzi się podczas luźnych spotkań ze znajomymi, ale też na romantycznych kolacjach z ukochaną lub też w trakcie spotkań biznesowych. Z pewnością warto w niego zainwestować, […]

Recenzje zegarków męskich
Recenzja TISSOT T-Touch Expert Solar

TISSOT T-TOUCH EXPERT SOLAR – FUNKCJONALNY I NOWOCZESNY CZASOMIERZ

Odpowiedź

*

*

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.