Jak rozpoznać oryginalny zegarek Michaela Korsa?

Michael Kors jest znany na całym świecie ze swojego stylu, który znajduje się na pograniczu dostojności i śmiałości. Jego elementy przywołują wyjątkową, niepowtarzalną energię, z której znana jest ta nowoczesna i luksusowa marka. Magnetyczny urok dodatków przyciąga fashionistów do sklepów i stanowi zachętę dla fałszerzy do tworzenia replik produktów tej firmy, a zwłaszcza ich niezwykle popularnych zegarków. W związku z tym stworzyliśmy ten przewodnik, aby upewnić się, że zegarek, na który patrzysz, jest autentyczny i nie marnujesz ciężko zarobionych pieniędzy na fałszywy zegarek od Michaela Korsa. Jak rozpoznać oryginalny zegarek Michael Kors?

Jak sprawdzić, czy zegarek jest oryginalny – Michael Kors

W 2013 roku popularność marki Michael Kors wyjątkowo wzrosła. Producent zegarków miał trudności z utrzymaniem jakości produktów, kiedy to musiał zrealizować ogromną liczbę zamówień w krótkim czasie. W związku z tym często występowały niezgodności między zegarkami tego samego modelu. Ponieważ zwykle są one wskazówką pomagającą odróżnić fałszywy zegarek od oryginału, może być trudniej znaleźć fałszywego Michaela Korsa niż fałszywego Rolexa lub fałszywego Cartiera. Poniższe wskazówki powinny jednak dotyczyć większości, jeśli nie wszystkich zegarków tej modnej marki.

Tarcza

Michael Kors nie ma tak wysokiej ceny ani tak ogromnego prestiżu, jak, powiedzmy, Rolex – w związku z tym fałszerze spędzą mniej czasu i pieniędzy na wytwarzaniu podrabianych zegarków Michaela Korsa niż w przypadku innych luksusowych marek. Pamiętaj, aby podczas badania podejrzewanego przez Ciebie zegarka zwrócić uwagę przede wszystkim na szczegóły.

Logo Michaela Korsa na tarczy zegarka powinno idealnie przypominać prawdziwe logo marki. Upewnij się, że litery są równomiernie rozmieszczone i wykonane z wysokiej jakości materiału i, co najważniejsze, nie powinny posiadać żadnej literówki. Fałszerze prawdopodobnie nie dołożą starań, aby nanieść każdą literę z osobna, więc często można znaleźć fałszywe zegarki z literami logo połączonymi u dołu tym samym materiałem, z którego zostały wykonane. Jeśli logo zegarka jest połączone w taki sposób, to najprawdopodobniej patrzysz na podróbkę.

Subtarcze

Jeśli zegarek ma subtarcze, sprawdź, czy działają poprawnie. Często fałszerze rezygnują z mechanizmów, które sprawiają, że subtarcze działają. W ten sposób płacą mniej za produkcję i oszczędzają na nich pieniądze. 

Jeśli zegarek ma więcej niż jedną subtarczę, wszystkie powinny być ponumerowane inaczej, ponieważ każda z nich ma inną funkcję. Jeśli co najmniej dwie tarcze pomocnicze zegarka są dokładnie takie same, to masz w rękach replikę.

Dekiel

Zegarki Michael Kors zostały zaprojektowane tak, aby dostarczały jak najwięcej informacji o jakości materiałów, z których zostały wykonane. W związku z tym na dekielku każdego oryginalnego zegarka Michael Kors można znaleźć: datę produkcji, numer seryjny i wygrawerowane w metalu słowo „all stainless steel”.

Data produkcji będzie zapisana w postaci 6-cyfrowego numeru w formacie DDRRMM. Na przykład, jeśli zegarek został utworzony 12 marca 2015 roku, data pojawi się jako 121503. Zwróć na to szczególną uwagę, ponieważ fałszerze prawdopodobnie będą mieli go jako MMDDRR, lub w tym przypadku jako 031215, co byłoby niepoprawnym zapisem. Pamiętaj, aby odnieść datę również do modelu, ponieważ jeśli data wybita została przed wydaniem tego konkretnego modelu, to zegarek jest wyraźnie fałszywy.

Numer seryjny wybity na deklu powinien odnosić się do numeru modelu zegarka. Zostanie sformatowany w formie MK-5693 i powinieneś być w stanie porównać ten numer z konkretnym modelem zegarka Michaela Korsa. Jeśli numer nie dotyczy żadnego modelu, to zegarek jest repliką.

Każdy zegarek Michaela Korsa będzie miał wygrawerowany MK na koronie. Jeśli w zegarku brakuje MK lub jeśli grawer jest niskiej jakości albo trudny do zauważenia, jest to fałszerstwo.

Jeśli zegarek ma ramkę z kryształkami, przyjrzyj się uważnie i upewnij się, że konstrukcja jest całkowicie symetryczna. Każdy kryształ powinien być idealnie dopasowany do reszty wzoru i nie powinno być widać żadnych kawałków kleju, ponieważ powinny one osadzić się na metalu, który nie jest na zewnątrz widoczny.

Bransoleta

Michael Kors prawie zawsze używa stali nierdzewnej pokrytej PVD do swoich metalowych bransolet, podczas gdy fałszerze używają bardzo lekkich, tanich stopów cyny pokrytych lateksem. Wpłynie to nie tylko na żywotność i wagę bransolety, ale także na jej wygląd. Powłoka lateksowa wydobywa wszelkie niedoskonałości stopu cyny pod spodem, a także czyni go podatnym na zarysowania. Lita stal nierdzewna pokryta PVD, która jest używana w oryginalnych zegarkach, chroni metal i sprawia, że wygląda on gładko i nieskazitelnie.

Pełne bransolety ze stali nierdzewnej mają również wygrawerowane strzałki na spodzie każdego usuwalnego ogniwa. Oryginalna bransoleta ma wyglądające jak plastik wstawki z acetatu. Jeśli bransoleta zegarka jest w całości metalowa i nie ma strzałek, to jest to replika. 

Gdzie kupić oryginalny zegarek Michael Kors?

W naszej ofercie znajdziesz wyjątkowe modele zegarków Michael Kors na każdą okazję. Zawsze kupuj swój zegarek od renomowanego sprzedawcy, który może w pełni zapewnić o autentyczności zegarka. Jeśli absolutnie nie możesz mieć pewności co do legalności zegarka, zanieś go jubilerowi. On z pewnością rozkręci akcesorium i bez wątpienia powie Ci, czy to prawdziwy Michael Kors, czy nie.

Podobne artykuły

Recenzje zegarków
Recenzja Tissot Carson
Recenzje zegarków męskich
Recenzja TISSOT Seastar 1000 Powermatic 80

Połączenie elegancji ze sportowym charakterem Dla kogo Tissot Seastar 1000? Gadżet spodoba się wszystkim mężczyznom, którzy chcą nieco odmienić swój wizerunek i bazują na nowoczesnych i designerskich elementach garderoby. Sprawdzi się podczas luźnych spotkań ze znajomymi, ale też na romantycznych kolacjach z ukochaną lub też w trakcie spotkań biznesowych. Z pewnością warto w niego zainwestować, […]

Recenzje zegarków męskich
Recenzja TISSOT T-Touch Expert Solar

TISSOT T-TOUCH EXPERT SOLAR – FUNKCJONALNY I NOWOCZESNY CZASOMIERZ

Recenzje zegarków męskich
Recenzja TISSOT Hertiage Petite Seconde

ZEGAREK TISSOT HERTIAGE PETITE SECONDE – PRAWDZIWY „MECHANIK”