Jak skrócić bransoletę w zegarku?

Zegarek to urządzenie, które znane jest na świecie od wielu lat. Czasomierze noszone na nadgarstku od zawsze prezentowały posiadacza tego urządzenia jako osobę zamożną. Stereotyp ten przetrwał do teraz, ale jest coraz bardziej oddalany przez fakt, że nowoczesne zegarki są coraz tańsze. Kupując czasomierz, powinieneś zastanowić się jaki model spełni twoje oczekiwania. Do wyboru będziesz miał produkty na pasku, jak i na bransolecie. To, który wybierzesz, zależy już tylko i wyłącznie od Ciebie. W tym artykule skupimy się jednak na produktach posiadających bransoletę.

Zakup zegarka na bransolecie

Jeżeli zdecydowałeś się na zakup zegarka na bransolecie, powinieneś wiedzieć, że jego rozmiar nie jest uniwersalny. Każdy człowiek ma nadgarstek o innym obwodzie, a co za tym idzie bransoleta może być po prostu zbyt luźna lub zbyt ciasna. Kupując czasomierz w naszym sklepie, możesz być pewien, że zegarmistrz skróci bransoletę w Twoim zegarku. Jeżeli jednak dokonałeś zakupu w innym miejscu, może okazać się, że bransoleta w twoim zegarku jest za duża. Na myśl od razu nasuwa się wizyta u zegarmistrza lub odesłanie produktu do sklepu, aby skrócili oni bransoletę w autoryzowanym serwisie. Pozostaje Ci również trzecia opcja, którą jest samodzielne skrócenie bransolety w zegarku. Jak to zrobić? Czy jest to skomplikowany zabieg? Czy warto wykonać go samodzielnie? Wszystkie odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Jak zmniejszyć zegarek na bransolecie?

Czynność ta nie jest tak ciężka, jak może się wydawać. Wystarczą Ci odpowiednie narzędzia oraz odrobina czasu, aby Twój zegarek był idealnie dopasowany do Twojego nadgarstka.

W dostępnych na rynku zegarkach można wyróżnić dwa główne typy bransolet. Jednym są klasyczne segmentowane bransolety, a drugim są bransolety wykonane z siatki meshowej. Skrócenie tej drugiej będzie zdecydowanie łatwiejsze. Do dopasowania tego typu bransolety wystarczy Ci zwykły spinacz do papieru, śrubokręt oraz cyrkiel. Aby skrócić meshową bransoletę wystarczy delikatnie podważyć zatrzask, który znajduje się po wewnętrznej stronie mocowania zapięcia. Gdy już go odblokujesz, zapięcie będziesz mógł swobodnie przesuwać wzdłuż bransolety. Jedyne co musisz teraz zrobić, to dopasować rozmiar, a następnie zablokować mechanizm mocujący.

Sytuacja zmienia się diametralnie w momencie, gdy posiadasz zegarek z klasyczną bransoletą segmentową. Jak wyregulować zegarek na bransolecie tego typu? Na początek powinieneś zastanowić się, czy na pewno chcesz zrobić to samemu. Skrócenie tego typu bransolety nie jest ciężką czynnością, lecz wymaga ona dość dużo wyczucia. Koszt takiej usługi to mały wydatek, a jeżeli nie czujesz się pewnie – może on oszczędzić Ci dużo nerwów. Zamawiając zegarek w naszym sklepie, możesz podać obwód nadgarstka przy zamówieniu, a nasi pracownicy skrócą bransoletę przed wysyłką. Dzięki temu dostaniesz już zegarek, który będziesz mógł od razu założyć na nadgarstek. Jeżeli jednak chcesz samemu skrócić bransoletę w czasomierzu powinieneś zaopatrzyć się w podstawowe narzędzie o nazwie – wybijak do bransolet. Opcjonalnie możesz skorzystać z imadła do bransolet. Inne narzędzie, które może znacznie ułatwić cały proces, jest kostka montażowa. Jeżeli posiadasz już wszystkie potrzebne Ci narzędzia, możesz przystąpić do skracania bransolety. Na początek musisz przymierzyć zegarek i ustalić ilu ogniw będziesz musiał się pozbyć. Bransoleta każdego zegarka posiada specjalne oznaczenia na ogniwach, które możesz zdemontować. Zazwyczaj są to strzałki, które wskazują kierunek wybicia pinów. Musisz pamiętać o tym, że ogniwa w bransolecie usuwa się parami. Jeżeli chcesz zdemontować 4 ogniwa, musisz rozkuć bransoletę z obu stron i zdemontować po dwa ogniwa z każdej strony. Jeżeli jednak musisz usunąć nieparzystą liczbę ogniw, przymierz zegarek w trakcie, aby odpowiednio ustawić pozycję zapięcia. Czasem jednak jest tak, że samo ustawienie zapięcia może odegrać kluczową rolę w skracaniu bransolety. Większość zapięć posiada odpowiednią regulację, która pomoże Ci w minimalnym dopasowaniu bransolety do nadgarstka. Jeżeli jednak jest to za mało – musisz usuwać ogniwa.

Jak skrócić zegarek na bransolecie?

Już wiesz, jak powinien wyglądać proces skrócenia zapięcia. Jedyne co Ci pozostaje to przeprowadzić ten prosty proces. Pamiętaj jednak, aby przed wybijaniem pinów położyć zegarek na boku, aby strzałki na ogniwach były wycelowane do dołu. Jeżeli posiadasz kostkę montażową, możesz jej użyć. Jeżeli nie posiadasz kostki, przesuń zegarek na krawędź stołu, aby dolny otwór wystawał poza blat. Następnie włóż wybijak do górnego otworu i bardzo delikatnie uderz w niego małym młotkiem. Uważaj jednak, aby nie zgubić pinów, które wypadną z dolnego otworu – są one naprawdę małe. Po usunięciu wszystkich zbędnych ogniw wystarczy skuć wszystko w całość i cieszyć się dopasowanym zegarkiem. Najważniejsze jednak jest to, że po takim procesie zyskasz nową umiejętność, jaką jest skrócenie bransolety w zegarku.

Podobne artykuły

Recenzje zegarków
Recenzja Tissot Carson
Recenzje zegarków męskich
Recenzja TISSOT Seastar 1000 Powermatic 80

Połączenie elegancji ze sportowym charakterem Dla kogo Tissot Seastar 1000? Gadżet spodoba się wszystkim mężczyznom, którzy chcą nieco odmienić swój wizerunek i bazują na nowoczesnych i designerskich elementach garderoby. Sprawdzi się podczas luźnych spotkań ze znajomymi, ale też na romantycznych kolacjach z ukochaną lub też w trakcie spotkań biznesowych. Z pewnością warto w niego zainwestować, […]

Recenzje zegarków męskich
Recenzja TISSOT T-Touch Expert Solar

TISSOT T-TOUCH EXPERT SOLAR – FUNKCJONALNY I NOWOCZESNY CZASOMIERZ

Recenzje zegarków męskich
Recenzja TISSOT Hertiage Petite Seconde

ZEGAREK TISSOT HERTIAGE PETITE SECONDE – PRAWDZIWY „MECHANIK”