Jaki zegarek wybrać na siłownię – 5 najlepszych propozycji

Zegarki sportowe i smartwatche stają się coraz popularniejszym dodatkiem u osób, które regularnie uczęszczają na siłownię. Dobór właściwego urządzenia, które będzie lekkie, wygodne w noszeniu oraz będzie spełniało wszelkie niezbędne funkcje, jest niezwykle ważny dla czerpania jak największych korzyści z treningów. Poniżej przyglądamy się, jakie funkcje powinien posiadać dobry zegarek na siłownię.

Zegarek – kompan na siłownię

Jeszcze pięć lat temu na siłownię regularnie uczęszczało zaledwie 3% Polaków, jednak ze względu na bardzo różne, sprzyjające czynniki, obecnie szacuje się, że odsetek zwiększył się aż do 12%. Większa dostępność obiektów, profesjonalne wyposażenie, wykwalifikowanie trenerzy oraz, co najważniejsze, rosnąca świadomość społeczna sprawia, że coraz więcej osób chce poprawić swoją formę i dąży do polepszenia kondycji fizycznej. A sposobów na to istnieje co nie miara – niektóre treningi wymagają regularnego mierzenia czasu, precyzyjnego odmierzania przerw pomiędzy poszczególnymi seriami ćwiczeń, kontrolowania tętna itp. Na rynku istnieje wiele specjalistycznych urządzeń, które mogą pomóc zarówno początkującym, jak i osobom uczęszczającym na siłownię od dawna. Produktem, który okazuje się być niezastąpiony, jest wygodny oraz znany wszystkim zegarek – jednak nie byle jaki zegarek! Urządzenie, które zabiera się na siłownię, powinno posiadać kilka cech, które uczynią z niego coś więcej, niż tylko produkt do odmierzania czasu.

W czym nam może pomóc zegarek na siłowni?

Do czego może przydać się zegarek na siłowni? Wiadomo, że przede wszystkim chodzi o wspomnianą już konieczność odmierzania czasu między poszczególnymi ćwiczeniami – opcję timera posiada większość zegarków i bywalcy siłowni są już z nim zaznajomieni. Jednak najnowsze modele zegarków posiadają funkcje, o jakich ich użytkownikom się wcześniej nie śniło, a które znacznie ułatwiają treningi. Opcja przesyłania muzyki do słuchawek, możliwość mierzenia tętna, zaplanowania treningów, analizowania statystyk, czy płacenia za poćwiczeniowe napoje – a wszystko to w małym urządzeniu noszonym na nadgarstku.

Jakie są dostępne rodzaje zegarków na siłownię?

Rynek zegarków zawiera bardzo bogatą ofertę urządzeń, które mogą przysłużyć się osobom uczęszczającym na siłownię. Wiele z nich z pewnością słyszało zarówno o zegarkach sportowych, jak i tzw. smartwatchach. Wybór jednego z nich zależeć będzie od oczekiwań i indywidualnych preferencji.

Do jednej z podstawowych funkcji zegarków sportowych należy monitorowanie aktywności fizycznej ich użytkowników; dzięki kompletowaniu danych osiąganie coraz lepszych wyników podczas treningów staje się łatwiejsze. Zegarki sportowe służą również pomiarowi tętna.

Smartwatch, prócz opcji szczegółowego mierzenia aktywności fizycznej, tętna, kroków czy pokonanej trasy posiada możliwość połączenia się ze smartfonem lub tabletem oraz opcję płatności zbliżeniowych. Dzięki temu można całkowicie zrezygnować z posiadania telefonu podczas treningu.

Najlepsze zegarki na siłownię

Poniżej przyjrzymy się wyborowi pięciu zegarków, które idealnie sprawdzą się u osób uczęszczających na siłownię. Wiele modeli zegarków sportowych i smartwatchy bardzo dobrej jakości i posiadających nieposzlakowaną opinię wśród użytkowników, można znaleźć w ofercie sklepu zegarmistrz.com –

1) Zegarek Casio G-Shock G-Squad GBD-100-2ER (GBD1002ER)

Produkt marki Casio to sportowy zegarek dla mężczyzn. Z cech, które powinien posiadać każdy sprzęt, który zamierza zabrać się ze sobą na siłownię, posiada antywstrząsowy system G-Shock, który czyni go odpornym na wibracje, silne uderzenia i upadki, cyfrowy stoper, timer, pomiar kalorii, krokomierz oraz opcję planowanie treningu.

2) Zegarek RUBICON SMARTWATCH KW17

Sprzęt marki Rubicon KW17 to wyjątkowo lekki i wygodny w noszeniu smartwatch. Posiada funkcję krokomierza, pulsometr, saturometr, stoper. Z ciekawszych funkcji posiada opcję przypominania o uzupełnieniu wody oraz ruchu – obydwie idealne dla bywalców siłowni.

3) Zegarek RUBICON SMARTWATCH RNCE44

Kolejny sprzęt marki Rubicon, doskonale sprawdzi się u wielbicieli wysiłku na siłowni. Posiada tryby sportowe i treningowe. Do ważnych funkcji należy monitor pracy serca, stoper i krokomierz. Oprócz tego użytkownicy mają możliwość połączenia smartwatcha z aplikacjami telefonicznymi.

4) Garmin Forerunner 935 (010-01746-04)

Zegarek sportowy marki Garmin Forerunner 925 to sprzęt dla wszystkich, którzy cenią sobie wysoką jakość i nieskomplikowany design. Model Forerunner 925 został wyposażony w minutnik, stoper oraz liczne funkcje śledzenia aktywności, jak: licznik kroków, spalone kalorie, minuty intensywnej aktywności oraz przebyty dystans. Niezwykle interesującą funkcją jest cel aktywności, który pozwala na wyznaczenie codziennej ilości kroków oraz pasek ruchu, który wyświetla się po ukończeniu aktywności.

5) Garmin Fenix 5X Plus Sapphire

Ostatni na liście, ale absolutnie dorównujący jakością pozostałym na liście, jest kolejny produkt marki Garmin Fenix 5X Sapphire. Uniwersalny design oraz wysoka jakość wykonania to nie jedyne jego zalety. Zegarek posiada także licznik kroków, wskazuje przebyty dystans i spalone kalorie. Interesujące są opcje dotyczące stricte aktywności na siłowni: dostępne profile aktywności na siłowni, treningi wydolnościowe oraz siłowe.