O nas, o historii, tradycji i naszej pasji

PASJA ZEGARMISTRZOWSKA

Założyciele Firmy – Józef i Józefa PŁONKA

Troszeczkę o nas, o historii, tradycji i pasji

Szanowna Pani, Szanowny Panie

Nasza Firma stara się już od 123 lat, aby pozbawić Państwa stresu związanego ze źle działającym Waszym zegarkiem. Nasze działania w tej sferze podobne są do zawodu lekarza. Zawsze jesteśmy tego świadomi, że tak osobisty przedmiot jak zegarek, jeśli coś mu dolega, to tak jakbyśmy byli sami chorzy i źle się czuli. Wizyta u lekarza, jak i u zegarmistrza jest stresem związanym z niedomaganiem albo własnym albo ulubionego przedmiotu. Do tego jeszcze dochodzi zaniepokojenie czy da się „wyleczyć” nasz problem.

Dziś, już w czwartym pokoleniu świadcząc Wam nieprzerwanie nasze usługi, mamy ogromną satysfakcję, że możemy „zdjąć Wam kłopot z głowy”, że możemy naszym staraniem i doświadczeniem przyczynić się do poprawienia Waszego osobistego nastroju.

Dla naszej Firmy największą radość sprawia widoczna ulga i uśmiech z Waszej strony po „przywróceniu życia” zegarkowi. W dzisiejszym zabieganym świecie, hermetyzacji własnych doznań i myśli – okazywane przez Was odprężenie po rozwiązaniu problemu jest dla nas najwyższą satysfakcją. Dziękujemy Wam za to!

Dlatego też nie unikamy trudnych wyzwań. Nawiązujemy współpracę z wszelkimi innymi firmami produkującymi zegarki, aby móc dokonać wszelkich napraw. Tak zegarków współczesnych jak i z dawnych lat, a także tych antycznych. Mając w gronie rodzinnym samych zegarmistrzów z ogromnym doświadczeniem, również szkolonych w ojczyźnie zegarków – Szwajcarii, poddani jesteśmy jedynie ograniczeniom stworzonym celowo przez niektóre marki. Te ograniczenia rzadko kiedy są powodowane obiektywnymi powodami. Raczej mają za zadanie podnieść prestiż, a niejednokrotnie mit danej marki jako absolutnie wyjątkowej, o najwyższym stopniu komplikacji czy elitaryzmie. Wydaje się niekiedy, że jednak celem jest utrzymanie ceny ich wyrobów na nieuzasadnionym wysokim poziomie, marketingu i snobizmie. Mając jednak wieloletnie, nieprzerwane kontakty i doświadczenie możemy nawet takie marki przyjąć do przeglądu czy naprawy – jednak zdarza się, że przy konieczności wymiany pewnych elementów – możemy mieć pewne ograniczenia lub czas pozostawienia u nas zegarka jest wydłużony. Niestety, Drodzy Państwo, nowe przepisy Unii Europejskiej narzuciły pewne czasowe okresy wytwórcom zegarków. Polegają one na tym, że firmy mają „obowiązek” pozbywania się części zamiennych do swych modeli po 10 latach od zaprzestania ich produkcji. Dotyczy to wszystkich branż przemysłu precyzyjnego i elektronicznego. Ale i z tym problemem nasza firma stara się jakoś radzić przez wzgląd na przywiązanie się Państwa do zegarka. Takie podejście w Europie już zanika. Moda „bierze górę” nad tradycją i coraz częściej posiadacz zegarka wymienia go z uwagi nie na jego awaryjność czy wyeksploatowanie, a właśnie z tego powodu, że już nie jest „na topie” lub nie jest „cool”.

Z pewnością możemy niemal w każdym wypadku zdiagnozować usterki, wstępnie skalkulować koszty i w przeważającej większości przypadków podjąć się naprawy, jeśli zachodzi taka konieczność. „Zwykłe” serwisowanie wszelkich marek nie stanowi dla naszej rodzinnej firmy problemu.

Zawsze gwarantujemy jakość naszej usługi obejmując Wasz zegarek roczną bezpłatną opieką. Zawsze używamy do serwisowania i napraw oryginalnych części, prawidłowych materiałów i właściwych narzędzi. Wbrew pozorom – narzędzia użyte do prac nad danym modelem to bardzo ważna sprawa. Nie pozostawiają „śladów bytności” w mechanizmie. Co prawda nie jest to widoczne z zewnątrz, ale po otwarciu zegarka widok świetnie zachowanego mechanizmu jest bardzo przyjemny i ma wpływ zarówno na trwałość jak i wartość zegarka. Nasza firma również dba o to, co normalnie nie jest widoczne w zegarku na co dzień. Nie tylko na jego wygląd zewnętrzny. Podobnie jak samochód, który co prawda z zewnątrz ma wygląd nieco zużyty lub staroświecki, ale silnik ma „jak dzwon” i działa bez zarzutu.

Bierzemy na siebie, za Państwa, wszelkie kłopoty i koszty związane z rozwiązywaniem nietypowych czy trudnych zleceń. Wszelkie ewentualne zmiany w stosunku do ustaleń wstępnych z Państwem zawsze konsultujemy i wyczerpująco informujemy o problemach. Na każdym etapie mogą Państwo uzyskać informacje o postępach czy też problemach, na które niejednokrotnie możemy się natknąć. Każda zmiana kosztów zawsze jest z Państwem konsultowana. Chyba, że koszty są mniejsze. Zawsze liczymy koszty rzeczywiste i dlatego niejednokrotnie lubimy Was mile „zaskoczyć” mniejszymi kosztami.

Wiemy, że można nawet udzielić „dożywotniej” gwarancji, lub bardzo długoterminowej na mechanizmy, które do takiej gwarancji kwalifikujemy. Wszakże gwarancja obejmuje żywotność mechanizmu pod określonymi warunkami. I nie jest „gratisowa” tak, jak w przypadku wcześniej przywołanych samochodów. Tam mamy wieloletnie gwarancje, ale do płatnych przeglądów regularnie musimy się zgłaszać pod rygorem jej utraty.

Wreszcie pamiętamy o tym, że czas mija, części się zużywają w zegarku i zawsze informujemy Was o tym, w razie potrzeby, że Wasz ulubiony zegarek już pewnych „osiągnięć” nie będzie miał. Że nie wszystko „wytrzyma” na co do tej pory był odporny.

Mając na uwadze Wasze, drodzy Państwo, przywiązanie do czasomierzy będących w Waszych rodzinach od pokoleń, zajmujemy się również ich naprawami i nieraz całkowitą renowacją. Może to być co prawda tak kosztowne, że przekracza wartość materialną, ale nie sposób „oszacować” wartości sentymentalnej. Szanujemy to i podejmujemy się również takich napraw. Jesteśmy jeszcze w posiadaniu wielu narzędzi, „zapomnianych” przez innych zegarmistrzów, umożliwiających nam podjęcia się takich zleceń.

JÓZEF PŁONKA ZEGARMISTRZ GENEWSKI W KRAKOWIE

Założyciel firmy “Płonka” – Józef Płonka szkolił się u najlepszych zegarmistrzów w Genewie