Recenzja Garmin Epix

Początki amerykańskiej marki Garmin sięgają 1989 roku. Choć od jej powstania minęło stosunkowo niewiele czasu, może szczycić się renomą lidera wśród firm zajmujących się elektroniką i systemami nawigacji satelitarnej. Pośród tysięcy urządzeń, które stworzyła, znajdują się niezawodne smartwatche.

Kolekcja Garmin Epix to jedno z najnowocześniejszych osiągnięć w dziedzinie zegarków sportowych i inteligentnych urządzeń do monitorowania aktywności fizycznej. Połączenie nowoczesnej technologii z perfekcyjnym designem sprawia, że te smartwatche stanowią niezastąpione narzędzia dla wszystkich entuzjastów aktywnego trybu życia. Co więcej, Epix to pierwszy zegarek sportowy Garmin z dotykowym ekranem Amoled i 5 klawiszami funkcyjnymi. 

Uniwersalny i nowoczesny look

Tym, co przyciąga wzrok, to urzekający design. Epix wyróżnia się elegancką i stylową konstrukcją, która doskonale komponuje się z każdym strojem. Zarówno na treningu, jak i na spotkaniu biznesowym, zawsze wygląda rewelacyjnie. Smartwatch ten ma solidną, ale jednocześnie lekką kopertę wykonaną z wysokiej jakości wzmocnionego włóknem polimeru oraz tytanowy dekiel. Część modeli barwiona jest na czarno powłoką PVD, pozostałe modele są srebrne lub w kolorze bladego złota. Koperty oferowane są w trzech rozmiarach: ich średnica wynosi 42, 47 lub 51mm w zależności od serii oraz tego, dla kogo dedykowany jest konkretny egzemplarz – mniejsze modele przeznaczone są dla pań, a większe dla panów, ale uniseksowy wygląd tych smartwatchy sprawia, że każdy może wybrać zegarek odpowiedni dla swojego nadgarstka. Ramki wykonane są z najlepszej jakości stali nierdzewnej lub tytanu, które cechują się brakiem podatności na korozję i zarysowania. Wygląd tarczy oraz ustawienie widżetów na niej możesz zmieniać dzięki sklepowi Connect IQ, który oferuje szeroki ich wybór..
Z boku korpusu znajduje się pięć klawiszy funkcyjnych. Choć dotykowy ekran jest czuły i szybki, w niektórych sytuacjach korzystanie z przycisku jest po prostu wygodniejsze, a Garmin dobrze o tym wie. Nie musisz więc specjalnie ściągać zimowych ani sportowych rękawiczek, aby korzystać ze smartwatcha.
Możesz wybierać spośród różnych pasków, które są wytrzymałe i komfortowe w noszeniu. Mogą to być zarówno paski z tworzywa sztucznego w kilku kolorach, np. czarnym, białym, brązowym i popielaty, jak i skórzane, dodające odrobiny klasyki do Twojej stylizacji. W obu przypadkach Twoja skóra będzie otulona miękkim materiałem, pozwalającym jej oddychać.

Zaawansowany technologicznie wyświetlacz

Epix wyposażony jest w duży, kolorowy ekran dotykowy 1,2”-1,4” o wysokiej rozdzielczości – AMOLED, który gwarantuje perfekcyjne odwzorowanie kolorów oraz znakomitą czytelność nawet w pełnym słońcu. To sprawia, że informacje są łatwo dostępne i czytelne w każdych warunkach. Chroni go szkło szafirowe, twarde i niesamowicie odporne na zarysowania, charakteryzujące się również przejrzystością, co doskonale przekłada się na zwiększoną czytelność wyświetlacza. Zegarek spełnia amerykańskie normy militarne dotyczące temperatury, wstrząsów i wodoodporności, której ranga wynosi 100M – oznacza to, że może towarzyszyć Ci podczas nurkowania bez akwalungu. Dzięki takim parametrom nic nie powstrzyma Cię od podejmowania odważnych wyzwań, bo wiesz, że na Epixa możesz liczyć w każdych warunkach.

Zaprojektowany dla Twoich podstawowych potrzeb

Garmin Epix to smartwatch, którego można śmiało nazwać inteligentnym osobistym asystentem i trenerem. Niezliczona ilość funkcji, którą oferuje, czyni go wszechstronnym akcesorium, gotowym do działania w każdej chwili i służącym Ci pomocą w wielu kwestiach codziennego życia. Na co dzień, Garmin Epix zadba o Twoje zdrowie. Dzień zaczniesz z raportem dotyczącym Twojego ogólnego samopoczucia i kilku innych informacji, np. przewidywanej pogody. Smartwatch w ciągu dnia będzie mierzył Twoje kroki, spalone kalorie, tętno oraz poziom nawodnienia i saturacji krwi. Zaleci ćwiczenia oddechowe, gdy wyczuje, że poziom stresu ulegnie zwiększeniu. Będzie monitorował Twój oddech oraz każdą fazę Twojego snu i podpowie, jak poprawić jego jakość. Dzięki aplikacji Body Battery oceni poziom energii zgromadzonej w Twoim organizmie – weźmie pod uwagę nie tylko aktywność fizyczną, ale także inne czynniki, takie jak jakość snu oraz poziom stresu, w wyniku czego otrzymujesz bardziej holistyczny obraz swojego stanu zdrowia i formy. Może Ci pomóc w podjęciu decyzji, czy jesteś gotowy na intensywny trening, czy może lepiej skupić się na regeneracji. 

Garmin Epix posiada użyteczną funkcję, jaką jest Health Snapshot – generuje ona raport o Twoim zdrowiu, bazując na najnowszych, kluczowych informacjach, który możesz przekazać swojemu lekarzowi podczas wizyty. Dzięki Asystentowi Jet Lagu otrzymasz wskazówki, jak poradzić sobie ze złym samopoczuciem po długiej podróży. Zaplanuje on Twój harmonogram snu i zaleci odpowiednie ćwiczenia.

Jest też specjalna opcja dedykowana wyłącznie dla pań – funkcja monitorowania cyklu menstruacyjnego pozwoli Ci sprawdzić jego fazę, zapisywać objawy i nastroje. Również kobiety w ciąży mogą liczyć na wsparcie, otrzymując wskazówki na temat ćwiczeń i diety odpowiedniej dla każdego trymestru.

Twój osobisty coach

Epix to także wirtualny trener, który oferuje niemal nieograniczone możliwości monitorowania aktywności fizycznej. Dzięki temu, możesz śledzić postępy w różnych dyscyplinach, analizować wydajność oraz dostosowywać treningi do własnych potrzeb i możliwości. To idealne rozwiązanie zarówno dla profesjonalnych sportowców, jak i dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną.

Wbudowane w smartwatch profile aktywności przygotowane zostały dla biegów przełajowych i biegów w hali, pływania, biegania, jazdy na rowerze, wędrówek, wiosłowania, narciarstwa, gry w golfa, surfowania i wspinania po sztucznych ściankach wspinaczkowych oraz wielu innych. Na ekranie możesz oglądać animacje treningów wydolnościowych, siłowych, jogi i pilates i naśladować ruchy. Z tym zegarkiem możesz wykonywać trening HIIT, ustawiając liczbę rund, interwały ćwiczeń/odpoczynku etc. 

Smartwatch Garmin Epix monitoruje Twoją wydolność i efektywność. Da Ci znać, czy jesteś u szczytu formy, czy też się forsujesz. Na podstawie historii biegów i ogólnej sprawności fizycznej podaje szacunkowe tempo dla dystansu, który chcesz przebiec, a funkcja PacePro pomaga utrzymać tempo podczas biegu dzięki nawigacji dostosowanej pod kątem nachylenia terenu. Asystent gotowości oraz regeneracji poinformuje Cię, czy jesteś gotowy na trening, a po zakończonych ćwiczeniach – kiedy możesz znów przystąpić do wysiłku. Na podstawie różnorodnych danych Garmin Coach przygotowuje dla Ciebie darmowe plany treningowe, codzienne wskazówki dopasowane do Ciebie i Twoich celów. Z tym inteligentnym zegarkiem przygotujesz się do następnych zawodów dzięki spersonalizowanym codziennym wskazówkom i prognozom czasu ukończenia wyścigu na podstawie informacji o trasie, pogodzie i wynikach. Możesz też sprawdzić, jaką moc generujesz na szlaku lub drodze, aby móc lepiej zarządzać swoim wysiłkiem i udoskonalić trening.

Epickie przygody z Garminem

Z zegarkiem Garmin Epix możesz przeżywać wspaniałe przygody w terenie. Odkrywaj świat, korzystając z aplikacji Outdoor Maps+ i zdjęć satelitarnych. Do celu zaprowadzą Cię systemy nawigacji globalnej z funkcją SatIQ – GPS, GLONASS, GALILEO, możesz też korzystać z map TopoActive, by sprawdzić poziomice, dane wysokości, wzniesienia, parki, linie brzegowe, rzeki, jeziora i inne formy rzeźby terenu. Garmin Epix zapewni Ci wsparcie podczas wędrówek: czujniki ABC, czyli wysokościomierz, wskaźnika wysokości, barometr oraz 3-osiowy elektroniczny kompas dostarczą Ci niezbędnych informacji na nowym szlaku. Widżet aklimatyzacji pozwoli Ci zorientować się w kluczowych danych na temat aktualnej wysokości i ciśnienia oraz tego, jak Twoje ciało reaguje na te parametry. Funkcja ClimbPro poinformuje Cię o bieżących i zbliżających się wzniesieniach, w tym o nachyleniu, odległości i wzroście wysokości. Aplikacja NextFork wskaże rozwidlenia na szlakach, a gdy Twoja przygoda będzie chylić się ku końcowi, Trendline wskaże bezpieczną i najbardziej optymalną dla Ciebie drogę powrotną. W smartwatchu Epix znajdziesz też mapy narciarskie zawierające wiele przydatnych informacji o stokach oraz mapy ponad 43 tysięcy pól golfowych. 

Solidny smartwatch, z którym będziesz na bieżąco

Pośród wielu zalet czasomierza Garmin Epix warto wymienić również jego imponujący czas funkcjonowania. Możesz robić to, co chcesz i gdzie chcesz, nie martwiąc się poziomem naładowania przez aż 16 dni w trybie pracy zegarka, a do 21 w trybie oszczędzania baterii. Menadżer zasilania podpowie Ci, co pochłania najwięcej energii i jak wydłużyć czas działania smartwatcha bez ładowania.
Dzięki długiej pracy Epixa nie stracisz kontaktu z bliskimi ani z tym, co dzieje się na świecie. Możesz bez opóźnienia odbierać SMSy, MMSy, emaile oraz powiadomienia z portali społecznościowych. Smartwatch ten umożliwia słuchanie muzyki i płatności zbliżeniowe. Będziesz na bieżąco z wysokością akcji i zmianą trendów na rynku, obserwując je w aplikacji Stocks. Możesz korzystać ze stopera, minutnika oraz budzika. Garmin dba też o Twoje bezpieczeństwo – wbudowana funkcja wykrywania zagrożeń natychmiast wyśle komunikat z Twoją lokalizacją do wybranych kontaktów. Interfejs jest intuicyjny i przyjazny dla użytkownika.

 

Garmin tworząc kolekcję Epix, zadbał o to, by te smartwatche spełniały wysokie wymagania w zakresie wytrzymałości, funkcjonalności i technologii, czyniąc je niezawodnymi i niezwykle funkcjonalnymi akcesoriami. Zegarek Epix stanie się Twoim nieodłącznym towarzyszem dnia codziennego, podczas treningów i wypraw w nieznane. Dzięki niemu będziesz mógł śledzić postępy, osiągać cele treningowe i być na bieżąco z powiadomieniami, gdziekolwiek jesteś. Smartwatch ten prezentuje się też atrakcyjnie i nowocześnie. Jego starannie zaprojektowany wygląd sprawia, że jest nie tylko przydatnym narzędziem, ale także modnym dodatkiem do codziennego oraz sportowego stroju. Jeśli szukasz inteligentnego i ultranowoczesnego czasomierza, który łączy styl z funkcjonalnością, Epix to idealny wybór. 

 

Garmin Epix

Zobacz całą kolekcję zegarków Garmin Epix
ZOBACZ