Recenzja TISSOT T-Touch Expert Solar

TISSOT T-TOUCH EXPERT SOLAR – FUNKCJONALNY I NOWOCZESNY CZASOMIERZ

TISSOT T-TOUCH EXPERT SOLAR

Marka Tissot nie zawodzi. Jeśli jesteś zainteresowany rozwiązaniem nowoczesnym, łączącym elektronikę z tradycją i jednocześnie wiodącym niezawodnością w swojej stawce, to T-Touch Expert Solar od Tissota będzie dobrym wyborem, który nieraz zaskoczy cię wyjątkową funkcjonalnością.

MĘSKI ZEGAREK TISSOT

Ten męski zegarek, czy jak precyzyjniej powiedzieć “uniwersalny czasomierz”, dobrze wkomponowuje się w styl casual i będzie pasował do mniej zobowiązującego dress codu na wieczory w gronie przyjaciół czy firmowe piątki w konwencji “dress down”. Swoim rozmiarem zdecydowanie nie przytłacza:

Wymiary:

Waga zegarka [g] 71
Średnica koperty [mm] 45
Rozstaw uszu koperty [mm] 22
Grubość zegarka [mm] 13

TISSOT-TOUCH EXPERT

Zamocowany za pomocą standardowego parcianego paska w klasycznym kolorze będzie pasował do kamelowych, czarnych i granatowych ubiorów. Zapięcie na standardową klamerkę dobrze sprawdzi się w szybkość obsługi i wytrzymałości, tak że łatwiej będzie ci korzystać z zegarka w bardziej terenowych warunkach. Jednocześnie tak rozwiązane mocowanie jest bardzo odporne na brud i praktyczne w czyszczeniu.

Z tego typu paskiem dobrze harmonizuje stalowa i srebrna koperta, a utrzymane w jasnym odcieniu indeksy wzbogacone o materiał świecący w ciemności idealnie się komponują ze zdobioną, metaliczną czarną tarczą. Tytanowa koperta jest wręcz zadziwiająco lekka, ale też wytrzymała (to kolejna z tissotowych niespodzianek). Materiał wykonania zegarka jest bezpieczny dla zdrowia i nie powoduje reakcji alergicznych.

TISSOT EXPERT SOLAR

Zwróć uwagę, że T-Touch Expert Solar to nie typowy zegarek cyfrowy tylko rozwiązanie hybrydowe, łączące tradycyjny pomiar czasu z funkcjami cyfrowymi. Niespodzianką i wyjątkowo korzystnym udogodnieniem jest system ładowania zegarka za pomocą promieni słonecznych. Otrzymujesz w ten sposób funkcjonalne urządzenie do pomiaru czasu, którego praktycznie nie trzeba ładować.

Szwajcarski mechanizm T-Toucha jest solarny, co oznacza, że ładuje akumulator z mini paneli słonecznych umieszczonych pod tarczą. Wyjątkowo praktyczny ruch ze strony Tissota, który sprawia, że ten czasomierz dystansuje wiele podobnych mu w wygodzie użytkowania. Dodatkowo w modelach

kompatybilność z iOSem, Androidem i Harmony przez połączenie Bluetooth bez konieczności regularnego ładowania – takie rozwiązanie kusi na dłuższe wyjazdy i pozamiejską przygodę.

SZAFIROWE, DOTYKOWE SZKŁO TISSOT

Szkło chroniące tarczę jest szafirowe i odporne na zarysowania. Niezależnie czy przeprowadzisz test zegarka w warunkach pustynnych czy raczej podarujesz go miłośnikom outdoorowej przygody, szafir nie rysuje się, nie przebarwia i odpornością ustępuje tylko diamentom. Z pewnością inwestycja warta swojej ceny.

FUNKCJE I WODOSZCZELNOŚĆ

Zegarek sklasyfikowano jako szczelny do 100 metrów, co oznacza 10 barów ciśnienia. Będziesz mógł w tym zegarku pływać, choć nie nadaje się do głębszego nurkowania z akwalungiem. W każdym wypadku – zero obaw o kontakt z wodą.

Kilka słów o funkcjach zegarka. Część z nich, jak datownik, timer czy chronograf (rozbudowany stoper) jest cyfrowa, część zaś oparta o klasyczny mechanizm. W T-Touchu znajdziesz barometr, kompas, wysokościomierz i dostosowanie do zmiennych stref czasowych GMT.

KATEGORIA: STYLOWY MUST-HAVE…

Zegarek pomoże w utrzymaniu azymutu. Z naszego doświadczenia wynika, że czasomierze jak Tissot T-Touch Expert Solar zyskują na popularności, dzięki niezwykle uniwersalnym funkcjom. Zegarek nadaje się do zabrania zarówno w teren, jak i błyśnięcia na bardziej casualowym spotkaniu. U nas wywołał wrażenie delikatnie nienarzucającego się stylu, który zostawia ogrom miejsca dla osobowości noszącego i służy swoją niezawodnością.

To wybór dla osób młodych i dynamicznych. Na piątkę spełnił nasze wymagania wytrzymałościowe, a plusa otrzymuje za wszechstronne rozwiązanie solarne. Kategoria stylowy must-have…

T-TOUCH EXPERT SOLAR

Zobacz całą kolekcję zegarków TISSOT T-TOUCH EXPERT SOLAR
ZOBACZ