RENOWACJA ZEGARKÓW – CZYLI O TYM JAK NADAĆ IM DRUGIE ŻYCIE!

Posiadasz stary zegarek, który jest pamiątką po kimś z rodziny i nie chcesz, by leżał bezczynnie w pudełku? Renowacja takiego urządzenia będzie świetnym rozwiązaniem.

Często zdarza się, że znajduje się bardzo piękne egzemplarze, które przeżyły „swoje” i może się wydawać, że dopełniły żywota. Nic bardziej mylnego, ponieważ przy odpowiedniej renowacji można przywrócić urządzeniu jego wygląd z lat świetności. To gratka dla wszystkich fanów zegarków, ponieważ odnowione czasomierze często są rzadkie, nieraz unikalne. Nie wspominając już o wartości sentymentalnej do zegarka, który nosił na przykład dziadek lub ojciec. Ponadto, stare zegarki po renowacji z pewnością przykują wzrok wielu osób. Wygląd retro jest w dzisiejszych czasach ceniony, a zegarki od zawsze stanowiły pewnego rodzaju wizytówkę, która poza pokazaniem aktualnej godziny jest również eleganckim elementem stroju. Człowiek, który potrafi dobrze dobrać czasomierz do reszty ubioru zawsze będzie postrzegany jako osoba z klasą, głównie z tego względu, że często jest to trudnym zadaniem.

Czy odnawianie zegarka jest opłacalne?

Trzeba wiedzieć, że im starszy i bardziej zniszczony jest dany egzemplarz, tym więcej wysiłku należy włożyć w jego renowację. Stąd też wynikają różnice cenowe towarzyszące różnym modelom. Czasem koszt odnowy starego zegarka wyniesie kilkaset złotych, jednak przy bardziej zniszczonych i skomplikowanych urządzeniach może wynieść nawet kilka tysięcy. Osoby, które najczęściej oddają stary zegarek do renowacji robią to ze względu na sentyment do osoby, która nosiła kiedyś dane urządzenie. Jednak czasomierze, które nie mają żadnej wartości sentymentalnej mogą być nieopłacalnym wydatkiem. Nie warto w tym przypadku odnawiać zegarka, który był wątłej jakości. Odnawianie nie jest tanią rzeczą, a z tej okazji warto zasięgnąć wcześniej informacji, jaki zakres prac jest wymagany oraz jaką wartość ma i będzie miał dany egzemplarz po renowacji. Odnawianiem zegarka powinien zajmować się tylko doświadczony zegarmistrz, ponieważ odpowiedni specjalista będzie w stanie zająć się nawet najtrudniejszymi i najbardziej zniszczonymi modelami. Odnowienie starego zegarka może być także idealnym prezentem dla bliskiej osoby.

Co można odnowić?

Wprawiony zegarmistrz może zająć się każdym elementem czasomierza. Po pracach renowacyjnych przywrócona zostanie świetność koperty, szkła, tarczy, paska itd. Nie wolno jednak zapominać o mechanizmie. Jeżeli sytuacja będzie tego wymagała, specjalista zajmie się naprawą „serca” starego zegarka. Nieważne, czy wystarczy wyczyszczenie, czy wymiana różnych elementów. Ważne jest to, że po odbiorze urządzenia będzie ono działało i wyglądało tak, jak w momencie kupowania go przez bliską osobę z Twojej rodziny! Można się zastanawiać, ile taka przyjemność może zająć? Sprawa ta jest ruchoma, podobnie jak w przypadku ceny. Zależnie od stopnia zniszczenia danego egzemplarza, długość renowacji może wahać się między kilkoma tygodniami, a miesiącami.

Jak wygląda renowacja zegarków?

Zazwyczaj potrzebne jest rozebrania starego zegarka na części. W przypadku mało zniszczonych egzemplarzy może nie być to konieczne. Proces odnawiania zegarków wymaga wielkiego skupienia, precyzji oraz cierpliwości, stąd wynika dosyć długi czas oczekiwania na skończenie prac renowacyjnych. Zdarza się, że należy wymienić szkło lub sprowadzić inne, oryginalne elementy, co tym bardziej wydłuża cały proces.

Podsumowanie – czy warto oddać stary zegarek do renowacji?

Kiedy w grę wchodzi urządzenie o wartości sentymentalnej – bezsprzecznie warto. W innym przypadku jednak cena odnawiania zegarka może być wyższa, niż wartość urządzenia, dlatego wtedy należy się poważnie zastanowić, o ile nie jest się fanem sprzętów retro. Nasi specjaliści dzięki latom doświadczeń będą w stanie odnowić niemal każdy zegarek – niezależnie od tego, ile prac wymaga dane urządzenie. Po renowacji możemy zapakować czasomierz w eleganckie, drewniane opakowanie, które świetnie sprawdzi się, jeżeli odnawianie zegarka miało na celu zrobienie prezentu bliskiej osobie.

Podobne artykuły

Recenzje zegarków
Recenzja Tissot Carson
Recenzje zegarków męskich
Recenzja TISSOT Seastar 1000 Powermatic 80

Połączenie elegancji ze sportowym charakterem Dla kogo Tissot Seastar 1000? Gadżet spodoba się wszystkim mężczyznom, którzy chcą nieco odmienić swój wizerunek i bazują na nowoczesnych i designerskich elementach garderoby. Sprawdzi się podczas luźnych spotkań ze znajomymi, ale też na romantycznych kolacjach z ukochaną lub też w trakcie spotkań biznesowych. Z pewnością warto w niego zainwestować, […]

Recenzje zegarków męskich
Recenzja TISSOT T-Touch Expert Solar

TISSOT T-TOUCH EXPERT SOLAR – FUNKCJONALNY I NOWOCZESNY CZASOMIERZ

Recenzje zegarków męskich
Recenzja TISSOT Hertiage Petite Seconde

ZEGAREK TISSOT HERTIAGE PETITE SECONDE – PRAWDZIWY „MECHANIK”