Rotomat do zegarków automatycznych – jaki kupić?

Co to jest rotomat?

Rotomat to narzędzie służące do samoczynnego nakręcania zegarka automatycznego w czasie gdy nie jest on noszony przez właściciela. Zasilany może być bateriami lub z sieci elektrycznej. Szczególnie praktyczny jest dla właścicieli więcej niż jednego zegarka oraz użytkowników zegarków z wieloma komplikacjami (rozbudowany kalendarz czy fazy księżyca. Rotomat samoczynnie kręci zegarkiem imitując ruch noszenia zegarka na nadgarstku przez właściciela. Pozwala to nie tylko na ciągłą pracę zegarka bez konieczności jego ustawiania i ręcznego nakręcania ale zapobiega również gęstnieniu oliw, co wpływa na żywotność mechanizmu czasomierza.  

Jaki rotomat wybrać?

Czym kierować się przy wyborze rotomatu? Należy zwrócić uwagę nie tylko na to ile zegarków pomieści ale i na ilość oraz kierunek obrotów. W zależności od mechanizmu zegarek może wymagać różnej liczby obrotów na dobę. Może również nakręcać się tylko jednostronnie. Warto również zwrócić uwagę na głośność pracy rotomatu, aby nie okazało się że przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu.

Polecane rotomaty:

Podobne artykuły

Recenzje zegarków
Recenzja Tissot Carson
Recenzje zegarków męskich
Recenzja TISSOT Seastar 1000 Powermatic 80

Połączenie elegancji ze sportowym charakterem Dla kogo Tissot Seastar 1000? Gadżet spodoba się wszystkim mężczyznom, którzy chcą nieco odmienić swój wizerunek i bazują na nowoczesnych i designerskich elementach garderoby. Sprawdzi się podczas luźnych spotkań ze znajomymi, ale też na romantycznych kolacjach z ukochaną lub też w trakcie spotkań biznesowych. Z pewnością warto w niego zainwestować, […]

Recenzje zegarków męskich
Recenzja TISSOT T-Touch Expert Solar

TISSOT T-TOUCH EXPERT SOLAR – FUNKCJONALNY I NOWOCZESNY CZASOMIERZ

Recenzje zegarków męskich
Recenzja TISSOT Hertiage Petite Seconde

ZEGAREK TISSOT HERTIAGE PETITE SECONDE – PRAWDZIWY „MECHANIK”