Tania wymiana baterii w zegarku – Kraków

Naprawdę chcesz założyć najtańszą baterię do zegarka?

Wymiana baterii w zegarku, wbrew pozorom, to nie takie proste zadanie. Oczywiście zawsze można zaoszczędzić, zawsze można znaleźć taniej, pytanie tylko czy warto? Jest bardzo wielu producentów baterii do zegarków i każda z nich różni się jakością wykonania. Dodatkowo baterie renomowanych firm również są podrabiane. Podróbki baterii lub tanie baterie do zegarków są bardzo niebezpieczne dla mechanizmów.

Co oznacza jakość baterii do zegarka?

Najważniejszym czynnikiem jakości baterii jest jej “szczelność”.  Konstrukcja baterii do zegarka, najprościej tłumacząc, wymaga użycia tzw. uszczelki pomiędzy “plusem” a “minusem” i to jest najważniejsza rzecz na jaką należy zwrócić uwagę. W tanich bateriach do zegarków lub bateriach podrabianych (nieoryginalnych) najczęstszą wadą i niebezpieczeństwem jest rozszczelnienie baterii i wylanie się elektrolitu do wewnątrz zegarka. Elektrolit potrafi wręcz spalić styki i elektronikę w zegarku. Tania bateria do zegarka to dodatkowe koszty serwisu lub wymiany całej elektroniki a także serwis mechanizmu. Dlatego warto wymieniać baterię w zegarku u autoryzowanego zegarmistrza.

Ile kosztuje wymiana baterii w zegarku?

Na to pytanie jak na większość innych pytań najprościej odpowiedzieć: To zależy 😉
Od czego? Od konstrukcji zegarka, od producenta oraz modelu baterii a także od czasu jaki potrzebny jest na cały proces wymiany.

Nie istnieją dobre i bezpieczne baterie za 15 czy 20zł.

Nie ma możliwości wykonania usługi oraz zakupu porządnej oryginalnej baterii w cenie 20zł. Jeżeli zegarmistrz proponuje 20zł za wymianę baterii – warto zastanowić się, czy naprawdę jest to możliwe?

Cena dobrej baterii do zegarka to minimum 40zł w przypadku zegarków z tańszymi mechanizmami. Jeżeli jednak posiadamy zegarek lepszej marki, np. Zegarek TISSOT, zegarek CERTINA, zegarek ATLANTIC lub inne podobnej klasy to koszt wymiany baterii absolutnie nie może być niższy niż 70 – 80zł. Koszt oryginalnej, szwajcarskiej baterii, narzędzia potrzebne do otwarcia oraz do zamknięcia zegarka a także wiedza i doświadczenie. Jeżeli zegarmistrz proponuje Ci wymianę baterii np w zegarku TISSOT za 30zł – to zdrowy rozsądek powinien zwyciężyć…
Czy tankując swój samochód jedziesz na najtańszą stację i tankujesz najtańsze paliwo aby ryzykować zniszczenie silnika? Nie, założę się, że wybierasz stacje firmowe, zaufane i pewne. To dlaczego do swojego zegarka chcesz kupić najtańsze paliwo? Bo myślisz, że każda bateria jest taka sama? To może każde paliwo do samochodu również jest takie samo?

Tania bateria do zegarka

Jeżeli nie chcesz aby w Twoim zegarku bateria spowodowała takie spustoszenie jak na prezentowanych zdjęciach – pomyśl. Jeżeli potrzebujesz wymienić baterię w zegarku – zrób to z głową. Pomyśl czy warto jest oszczędzać kilkadziesiąt zł i ryzykować kilkaset zł na naprawę szkód jakie wyrządzi w zegarku tania bateria?

Bądź rozsądnym realistą – zaufaj nam, istniejemy już ponad 120 lat w sercu Krakowa, jako jedna z niewielu firm istniejemy już 4 pokolenia rodziny Płonków. Warto jest w nasze ręce oddać zegarek i mieć pewność, że będzie on działał bez zarzutu.

 

Tania wymiana baterii w zegarku EDOX Kraków

Zegarek EDOX – drogi, bardzo płaski model, który został zniszczony przez nieumiejętną wymianę baterii. Było tanio, to fakt – “zegarmistrz” uszkodził styki baterii oraz systemy utrzymujące baterię na miejscu. Fachowiec przykleił baterię plastrem aby nie wypadała podczas noszenia zegarka 😉

Koszt naprawy nieumiejętnej ale zapewne taniej wymiany jest obecnie ponad czterokrotnie więcej niż oryginalna niby-droga bateria w naszym salonie.

Tutaj można spokojnie powiedzieć, że co tanie to drogie. Warto więc się zastanowić czy do swojego zegarka chcemy zamontować dobre sprawdzone “paliwo” czy najtańsze z nieznanego źródła.

 

Tania wymiana baterii w zegarku TIMEX Kraków

Zegarek TIMEX – nie był to najtańszy model zegarka TIMEX. Cena za oryginalną baterię do Timexa okazała się za wysoka i nasz Klient poszedł do konkurencji, gdzie zaproponowano mu taniej… Założona została u konkurencji nieoryginalna – tania –  bateria co spowodowało jej rozszczelnienie i wylanie się do mechanizmu. Spalone styki mechanizmu nie pozwalają na poprawną pracę elektroniki. Konieczna jest wymiana elektroniki oraz przegląd mechanizmu – ponieważ resztki zanieczyszczeń dostały się do środka mechanizmu… Nie warto oszczędzać na bateriach 😉