Czy warto oszczędzać na wymianie baterii?

WYMIANA BATERII W ZEGARKU – NAJTANIEJ?

Odpowiedź jest chyba oczywista, czyli: Jak ze wszystkim… Czy warto na czymkolwiek oszczędzać?

Bateria w zegarku jest bardzo ważnym elementem mechanizmu kwarcowego, dlatego że to dzięki niej zegarek działa.

Taka bateria musi być odporna na warunki atmosferyczne, wilgoć, wstrząsy, różnice temperatur oraz sytuacje, jakie występują podczas codziennego użytkowania.

Wymieniając baterię w zegarku trzeba się zastanowić, czy warto oszczędzać kilka złotych i zdecydować się na wymianę w nieautoryzowanym zakładzie, który tnąc koszty zakłada najczęściej chińską baterię niskiej jakości. Takie baterie faktycznie są tanie, ale tym samym nieszczelne, nie posiadają dodatku srebra, często nie trzymają wymiaru, wyginając i uszkadzając styki w zegarku, baterie takie puchną od temperatury i czasu używania oraz potrafią nieodwracalnie uszkodzić mechanizm, co łączy się z późniejszą, kosztowną wymianą najczęściej modułu elektronicznego lub całego mechanizmu. Czyli co tanie to drogie…

Oryginalna bateria do zegarka, to taka bateria, jaką zakłada producent do nowego mechanizmu, na tzw. pierwszy montaż. Jest to bateria wysokiej jakości, napięcie jest dostosowane do elektroniki zegarka, posiada zabezpieczenia przed ewentualnym wylaniem. Posiada również dodatek srebra, który stabilizuje pracę baterii w ciężkich warunkach.

W naszym już ponad 120-letnim salonie zegarmistrzowskim w Krakowie bardzo często spotykamy się z porysowanymi, pokrzywionymi i zniszczonymi deklami (denkami) zegarków, które nasi klienci przynoszą do naprawy, a które zostały tak potraktowane w nieautoryzowanych punktach wymiany baterii. Bardzo często nieumiejętne otwarcie zegarka powoduje zniszczenie uszczelki, która odpowiada za szczelność czasomierza. Uszkodzeniom ulegają również inne elementy mechanizmu a w konsekwencji cały zegarek przestaje spełniać swoją rolę.

W naszym zakładzie zegarmistrzowskim operujemy narzędziami najwyższej jakości i jesteśmy w stanie otworzyć każdy typ zegarka, z którym do nas Państwo przyjdziecie. Jesteśmy autoryzowanym serwisem zegarmistrzowskim, posiadamy specjalistyczne narzędzia do otwierania oraz zamykania wszystkich obecnie dostępnych na rynku zegarków.

Podobne artykuły

Poradniki zegarmistrzowskie
Tania wymiana baterii w zegarku – Kraków

Wymiana baterii w zegarku, wbrew pozorom, to nie takie proste zadanie. Oczywiście zawsze można zaoszczędzić, zawsze można znaleźć taniej, pytanie tylko czy warto? Jest bardzo wielu producentów baterii do zegarków i każda z nich różni się jakością wykonania.

Poradniki zegarmistrzowskie
Nakręcanie Automatu

To pytanie pojawia się bardzo często w naszym salonie zegarmistrzowskim. Otóż teorii jest wiele a praktyka jedna. Zegarki automatyczne – właśnie po to są automatyczne, aby nie trzeba było ich nakręcać ręcznie. Można im „pomóc” nakręcić sprężynę tylko gdy np. zegarek leży dość długo nieużywany i chcemy aby od razu zaczął pracować po założeniu go na rękę.

Poradniki zegarmistrzowskie
Zegarki Black Friday 2022

Do rozpoczęcia promocji pozostało:

Poradniki zegarmistrzowskie
Najlepsze zegarki wojskowe – wybierz odpowiedni dla siebie

Miniaturowe podręczne zegarki zaczęto produkować już w szesnastym wieku, jednak dopiero podczas pierwszej wojny światowej zostały one spopularyzowane wśród żołnierzy, których ekwipunek musiał ulec ulepszeniu. Zegarki wojskowe od lat królują na rynku męskich czasomierzy. Nazwa nie powinna odstraszać „cywilów”, ponieważ wiele funkcji zegarków żołnierskich znajdzie zastosowanie w życiu codziennym każdego, zwykłego mężczyzny ceniącego sobie praktyczność, […]

4 Pokolenia rodziny Płonka – krakowskich zegarmistrzów

Firma Płonka – idąc z duchem czasu, obecnie w nowoczesnym wydaniu nabrała nazwy Zegarmistrz.com. Prowadzona jest już w 4 pokoleniu nadal przez rodzinę Płonka, nadal w Krakowie, nadal przy tej samej ulicy. Trwamy nieprzerwanie dzięki Wam – naszym najwierniejszym Klientom, za co bardzo Wam dziękujemy.