Recenzja Tissot Gentleman

Dobrze wiesz, że być dżentelmenem to nie tylko właściwa stylizacja, ubiór i dodatki. Swoją klasę nosisz w sobie wraz z całą gamą umiejętności i subtelnym urokiem. Od uśmiechu we właściwym momencie po dobrze podejmowane decyzje elegancja nieustannie towarzyszy ci w drodze. Jak czas. Albo zegarek Tissot Gentleman. To rozwiązanie od renomowanej szwajcarskiej marki dodaje wagi twoim wyborom garderoby i niezawodnie służy w pomiarze czasu podczas pełnego zajęć dnia. Sprawdź z nami, co je wyróżnia i jak się sprawdza na co dzień.

Wyrazista koperta, wyrazisty styl

Tissot Gentleman to przede wszystkim wyraźnie zaznaczona koperta ze stali szlachetnej. Taki zegarek ma już nieco ciężaru stylistycznego i będzie świetnie pasował jako podkreślenie elegancji w pracy z ludźmi lub jako dodatek podczas wieczornych wyjść balowych. W zależności czy zdecydujesz się skomponować go z czernią, granatem czy brązem, będziesz mógł wybrać srebrne bądź złote wykończenia koperty i wskazówek. Dostępna jest też wersja z elementami w kolorze różowego złota.

Kolory tarczy pomagają w doborze do stylizacji

Tarcze w Tissocie Gentleman również pozwolą na skuteczny dobór do stroju. Występują w odcieniach granatu, czerni i szafiru albo klasycznie pozostają srebrne lub, jak w jednym modelu, szare. Możesz wyobrazić sobie nowoczesną konstrukcję architektoniczną ze stali i szkła, która kusi oszczędnością i rozmachem zarazem – taki też będzie ten Tissot. Świetnie wkomponuje się w miejskie otoczenie i podbuduje biznesowy styl.

Bransoleta nawet tytanowa!

Gentlemana zawieszono na klasycznej bransolecie z antyalergicznej stali szlachetnej. W modelach Titanium bransoletę wykonano z dużo lżejszego od stalu tytanu – to świetne rozwiązanie do intensywnego użytkowania. Dostępne są również modele na skórzanych brązowych bądź czarnych paskach z zapięciem motylkowym. Razem z szafirowym nierysującym się szkłem takie rozwiązanie zapewnia zegarkowi wysoką wytrzymałość i jednoczesną wygodą zakładania i zdejmowania z nadgarstka. Rozmiar zegarka nie będzie stanowił przeszkody w noszeniu węższych mankietów, a i jego waga plasuje się w męskiej średniej.

Wygodna wodoodporność

Tissot Gentleman ma wodoszczelność na poziomie 100M, co oznacza, że w zegarku można pływać i nurkować bez akwalungu. Nie będziesz się musiał obawiać o zachlapania w codziennej pracy, a i na basenie czy nad morzem ten sprzęt spełni swoją rolę uniwersalnego czasomierza.

Automat czy kwarc? Do wyboru!

W serii Gentleman wykorzystano mechanizmy automatyczne Powermatic z 80-godzinną rezerwą chodu. Będziesz mógł przerwać noszenie zegarka nawet na 3 dni, po czym swobodnie wrócić do precyzyjnego pomiaru czasu. Najnowsza odsłona kolekcji posiada otwarty balans dzięki, któremu podziać można pracę mechanizmu przez tarczę zegarka.

Wiele modeli z tej serii ma mechanizm kwarcowy na baterię, który eliminuje konieczność ciągłego użytkowania i nakręcania. Wymiany baterii możesz spodziewać się co około 2 lata. O konieczności jej dokonania poinformuje mechanizm End of Life, w którym przy końcówce życia baterii wskazówka zacznie przeskakiwać po 4 sekundy.

Datownik Gentlemana znajduje się standardowo na trzeciej godzinie. Co charakterystyczne zegarki te nie mają oznaczonych cyframi godzin, minimalistycznie ograniczając się do indeksów, w niektórych modelach luminescencyjnych.

Zegarek dla dżentelmena w każdym calu

Wytworna prezentacja, doskonałe zgranie z wieloma stylizacjami garnituru i wygoda noszenia to cechy wyróżniające Gentlemana. Przyda się na warszawskiej Woli pełnej rozkwitającej międzynarodowej przedsiębiorczości, ale też w zacisznych kawiarniach Krakowa w porze wieczorowej. Ten Tissot to dodatek z kategorii produktów dyskretnie podkreślających dżentelmeńską znajomość rzeczy. Bo czyż nie każdy nowoczesny mężczyzna powinien wiedzieć coś na każdy temat i wszystko o jednym? Niech ten pewny zakup, z 24-miesięczną gwarancją, dopomoże w budowaniu właśnie takiego imidżu.

Tissot Gentleman

Zobacz całą kolekcję zegarków Tissot Gentleman
ZOBACZ