Wodoszczelność zegarków – klasy i opis

Wodoszczelność zegarków podawana jest zazwyczaj jako oznaczenie handlowe np. 50m, 100m itp. W żadnym wypadku nie oznacza to jednak, że z zegarkiem o oznaczeniu 50m możemy nurkować na głębokości 50 metrów pod wodą. Jak pisaliśmy wyżej – oznaczenie to jest miarą ciśnienia statycznego słupa wody. Aby zobrazować najbardziej czytelnie co oznaczają podane na zegarkach klasy wodoszczelności poniżej przedstawiamy tabelkę: 

Należy pamiętać, iż wodoszczelność zegarka nie jest parametrem stałym. Uszczelki szkła, dekla, koronki, przycisków – ulegają zużyciu jak każdy inny materiał, stąd też niezwykle ważne jest aby pamiętać o tym, iż producent gwarantuje wodoszczelność produktu tylko i wyłącznie w okresie udzielonej gwarancji. Po tym okresie, jeżeli chcemy aby nasz zegarek nadal posiadał fabryczną wodoszczelność – należy wymienić wszystkie wystepujące w zegarku uszczelki na oryginalne. 

Wszelkie uszkodzenia mechaniczne takie jak:

  • upadek zegarka, nawet z niewielkiej wysokości
  • uderzenia boczne (np. w koronkę, przyciski)
  • wyszarpnięcie koronki (np. wyciągając rękę z kieszeni i zahaczając koronką o spodnie) 

mogą spowodować rozszczelnienie koperty zegarka. 

W naszej firmie wykonujemy profesjonalne badanie wodoszczelności korzystając z najwyższej klasy przyrządów pomiarowych. Wymieniając baterię, możemy przeprowadzić również test szczelności Twojego zegarka. 

Podobne artykuły

Recenzje zegarków
Recenzja Tissot Carson
Recenzje zegarków męskich
Recenzja TISSOT Seastar 1000 Powermatic 80

Połączenie elegancji ze sportowym charakterem Dla kogo Tissot Seastar 1000? Gadżet spodoba się wszystkim mężczyznom, którzy chcą nieco odmienić swój wizerunek i bazują na nowoczesnych i designerskich elementach garderoby. Sprawdzi się podczas luźnych spotkań ze znajomymi, ale też na romantycznych kolacjach z ukochaną lub też w trakcie spotkań biznesowych. Z pewnością warto w niego zainwestować, […]

Recenzje zegarków męskich
Recenzja TISSOT T-Touch Expert Solar

TISSOT T-TOUCH EXPERT SOLAR – FUNKCJONALNY I NOWOCZESNY CZASOMIERZ

Recenzje zegarków męskich
Recenzja TISSOT Hertiage Petite Seconde

ZEGAREK TISSOT HERTIAGE PETITE SECONDE – PRAWDZIWY „MECHANIK”