Wodoszczelność zegarków

Wodoszczelność zegarków

Wodoszczelność zegarków podawana jest zazwyczaj jako oznaczenie handlowe np. 50m, 100m itp. W żadnym wypadku nie oznacza to jednak, że z zegarkiem o oznaczeniu 50m możemy nurkować na głębokości 50 metrów pod wodą. Jak pisaliśmy wyżej – oznaczenie to jest miarą ciśnienia statycznego słupa wody. Aby zobrazować najbardziej czytelnie co oznaczają podane na zegarkach klasy wodoszczelności poniżej przedstawiamy tabelkę:

Należy pamiętać, iż wodoszczelność zegarka nie jest parametrem stałym. Uszczelki szkła, dekla, koronki, przycisków – ulegają zużyciu jak każdy inny materiał, stąd też niezwykle ważne jest aby pamiętać o tym, iż producent gwarantuje wodoszczelność produktu tylko i wyłącznie w okresie udzielonej gwarancji. Po tym okresie, jeżeli chcemy aby nasz zegarek nadal posiadał fabryczną wodoszczelność – należy wymienić wszystkie występujące w zegarku uszczelki na oryginalne.

Wszelkie uszkodzenia mechaniczne takie jak:

  • upadek zegarka, nawet z niewielkiej wysokości
  • uderzenia boczne (np. w koronkę, przyciski)
  • wyszarpnięcie koronki (np. wyciągając rękę z kieszeni i zahaczając koronką o spodnie)

mogą spowodować rozszczelnienie koperty zegarka.

W naszej firmie wykonujemy profesjonalne badanie wodoszczelności korzystając z najwyższej klasy przyrządów pomiarowych. Wymieniając baterię, możemy przeprowadzić również test szczelności Twojego zegarka.

4 Pokolenia rodziny Płonka – krakowskich zegarmistrzów

Firma Płonka – idąc z duchem czasu, obecnie w nowoczesnym wydaniu nabrała nazwy Zegarmistrz.com. Prowadzona jest już w 4 pokoleniu nadal przez rodzinę Płonka, nadal w Krakowie, nadal przy tej samej ulicy. Trwamy nieprzerwanie dzięki Wam – naszym najwierniejszym Klientom, za co bardzo Wam dziękujemy.