ZEGAREK MĘSKI NA CO DZIEŃ – CZYM KIEROWAĆ SIĘ PRZY JEGO WYBORZE?

Wiele osób stara się być na czasie z nowymi trendami w modzie. Jest to zrozumiałe, przecież każdy chce czuć się dobrze ze sobą, a jeżeli dobry wygląd w tym pomaga – nic nie stoi na przeszkodzie, żeby o niego zadbać. Od setek lat w modzie męskiej wyróżnia się jej wyjątkowy element – zegarki. Kiedy można wybierać spośród wielu modeli – sportowych, eleganckich itd., tym razem pod lupę bierzemy zegarki męskie na co dzień.

Wybór zegarka nie należy do najłatwiejszych. Zwłaszcza, kiedy ma on być noszony codziennie. Z czasomierzem jest podobnie, jak z butami. Nie wszystkie pasują na daną okazję. Jednak wiele osób stara się mieć chociaż jeden model, który jest jak najbardziej uniwersalny. Wybór jest problematyczny, ponieważ zanim się go podejmie należy wziąć pod uwagę wiele wytycznych, takich jak własne preferencje, styl ubierania się i przydatne funkcje, jakie spełniałby czasomierz itd.

Kiedy jesteś osobą stawiającą na praktyczność, nie powinieneś kierować się tylko wyglądem. Bardzo istotną kwestią zegarka na co dzień jest to, by tarcza była czytelna. Nie jest ważne, czy preferujesz cyfrową, czy analogową. Kontrast musi być na tyle duży, by można było odczytać godzinę zarówno w półmroku, jak i pełnym słońcu. Przydatną cechą jest również to, żeby zegarek miał widoczny datownik. Kiedy używa się danego urządzenia codziennie, będzie ono narażone na różnego rodzaju obrażenia, dlatego dobrze jest zainwestować w zegarek o dobrym stopniu wodoszczelności, dzięki czemu nie straszna będzie mu ulewa czy kąpiel pod prysznicem lub na basenie. Każdy czasomierz powinno się również wybierać pod daną rękę, tj. drobny człowiek nie powinien zaopatrywać się w zegarki o szerokim pasku i wielkiej tarczy, tak samo osoba wysoka i dobrze zbudowana gorzej będzie się prezentowała z zegarkiem małej wielkości.

Kiedy jednak zdajesz sobie sprawę z tego, że np. datę możesz sprawdzić na swoim telefonie i nawet przez myśl Ci nie przejdzie, żeby użyć do tego zegarka – skłoń się w stronę modelów przede wszystkim ładnych. Jeżeli lubisz styl smart casual, tj. być może nie nosisz garnituru, jednak na T-shirt lub prostą koszulę zakładasz sportową marynarkę – powinieneś wziąć pod uwagę zegarki bardziej eleganckie. Tutaj czasomierz można porównać do pięknego samochodu, który być może nie sprawdzi się na większości dróg, ale informuje otoczenie o klasie właściciela. Jest swego rodzaju wizytówką danej osoby. Szukasz zegarka na co dzień, dlatego najlepszym wyborem będzie model posiadający okrągłą tarczę. Bez znaczenia, czy z paskiem, czy bransoletą. Warto zaznaczyć, że koperta powinna być jak najbardziej cienka, ponieważ dzięki temu czasomierz będzie również dyskretny. Zjawiskowe modele w życiu codziennym nie będą dobrym wyborem, chyba że codziennie ubierasz się oficjalnie.

Za wyglądem i jakością zegarka stoją przede wszystkim materiały, z których przedmiot został wykonany. Inaczej będzie wyglądał zegarek o plastikowej kopercie, inaczej stalowej czy złotej. Jeżeli zależy Ci na wyglądzie, nie wybieraj materiałów sztucznych, ponieważ te przede wszystkim kojarzą się z zegarkami sportowymi. Co więcej, jeżeli cenisz sobie wytrzymałość lub kiedy Twój poprzedni czasomierz szybko się rysował, zainteresuj się modelami posiadającymi szkło szafirowe. Jest to materiał bardzo mocny i odporny na zarysowania. Jako ciekawostkę można powiedzieć, że szkło szafirowe może osiągnąć twardość nawet 9/10 w skali Mohsa, natomiast jedynym materiałem posiadającym wynik 10 jest diament!

Kiedy zastanawiasz się nad bransoletą lub paskiem, warto jest znów postawić na uniwersalność. Złota bransoleta może dobrze wyglądać z niektórym ubiorem, jednakże w sporej większości będzie to wybór nieestetyczny. Sam szlachetny materiał nie sprawi, że zegarek będzie się dobrze prezentował, a poza tym jeżeli komuś faktycznie zależy na złocie, może wybrać białe złoto. W przypadku paska natomiast idealnym wyborem będzie czarna skóra.

Podobne artykuły

Recenzje zegarków
Recenzja Tissot Carson
Recenzje zegarków męskich
Recenzja TISSOT Seastar 1000 Powermatic 80

Połączenie elegancji ze sportowym charakterem Dla kogo Tissot Seastar 1000? Gadżet spodoba się wszystkim mężczyznom, którzy chcą nieco odmienić swój wizerunek i bazują na nowoczesnych i designerskich elementach garderoby. Sprawdzi się podczas luźnych spotkań ze znajomymi, ale też na romantycznych kolacjach z ukochaną lub też w trakcie spotkań biznesowych. Z pewnością warto w niego zainwestować, […]

Recenzje zegarków męskich
Recenzja TISSOT T-Touch Expert Solar

TISSOT T-TOUCH EXPERT SOLAR – FUNKCJONALNY I NOWOCZESNY CZASOMIERZ

Recenzje zegarków męskich
Recenzja TISSOT Hertiage Petite Seconde

ZEGAREK TISSOT HERTIAGE PETITE SECONDE – PRAWDZIWY „MECHANIK”