Zegarek do ślubu i na wesele – jaki wybrać?

Wesele to bardzo ważna uroczystość, dla pary młodej nawet najważniejsza w życiu. Sprawia to, że na przyjęciu należy prezentować się jak najlepiej. Panowie ubierają się w garnitury, fraki i smokingi, natomiast Panie w przepiękne suknie i kostiumy. Nic natomiast nie dopełnia stroju tak wyśmienicie, jak doskonale dobrany zegarek!

Jak łatwo się domyślić, idealnym wyborem na ślub będą zegarki eleganckie. Powinny być przede wszystkim delikatnym elementem wyglądu, a więc forma powinna być stonowana, a koperta cienka. Dzięki temu zegarek w przypadku mężczyzn bez problemu zmieści się pod mankietami koszuli, a także nie będzie „raził” swoimi gabarytami i ekstrawagancją. Dla kobiet natomiast mały zegarek będzie kolejnym dodatkiem do biżuterii. Trzeba zawsze pamiętać, żeby model czasomierza doskonale pasował do ubioru.

Jaki zegarek na wesele wybrać?

Zegarek Atlantic 647514121

Ciężko jest sobie wyobrazić bardziej klasyczny zegarek. Ten model sprawdzi się idealnie dla Panów, którzy posiadają czarny garnitur lub smoking, ponieważ również pasek czasomierza jest w kolorze czarnym. Koperta jest stalowa, z kolei tarcza ma kolor biały. Dzięki temu będzie to wybór uniwersalny na różnego rodzaju oficjalnie uroczystości. Warto wspomnieć, że model ten posiada również datownik, a szkło zostało wykonane z nierysującego się szafiru.

Zegarek Adriatica A36455113Q

Tym razem jest to propozycja dla Pań, które lubią prezentować swoją klasę. Jeżeli na wesele zakładana będzie biżuteria w kolorze srebrnym – model ten sprawdzi się wyśmienicie. Srebrna bransoleta czasomierza składa się z wielu elementów, przez co nie sprawia wrażenia „topornej”. Przy tym wszystkim tarcza posiada grubą ramę, co tym bardziej zwiększa walory wizualne tego modelu. Zegarek jest również zjawiskowo cienki, ponieważ grubość koperty wynosi zaledwie 7 mm!

Jest to zegarek mniej klasyczny dla Panów, co nie zmienia faktu, że jest równie elegancki, co prezentowany wcześniej Atlantic. Czasomierz posiada stalową bransoletę i stalową kopertę w kolorze srebrnym, dlatego jest to model dosyć uniwersalny. Jednakże ze względu na czarny kolor tarczy sprawdzi się on najlepiej w przypadku czarnej marynarki, pod którą również będzie się znajdowała koszula w ciemniejszych odcieniach. Atutem tego zegarka jest także grubość koperty wynosząca 7 mm.

Ten model sprawdzi się wyśmienicie, kiedy dana kobieta założy do niego czarną sukienkę. Bransoleta jest stalowa, jednak jej wyjątkowym elementem są kamienie ozdobne w kolorze czarnym, które powinny również pasować do srebrnej biżuterii. Być może nie jest to model dosyć uniwersalny, jednak kiedy odpowiednio się go dobierze – efekt będzie fenomenalny. Tarcza posiada kolor czarny i jest utrzymana w minimalistycznej stylistyce.

Zegarek Atlantic 50354.41.51

Nie można jednak zapominać, że męskie stroje oficjalne niekoniecznie muszą występować w kolorze czarnym, ponieważ bardzo często spotyka się garnitury granatowe. Przez to należy wybrać inny zegarek. Ten model sprawdzi się wyśmienicie – posiada skórzany, granatowy pasek; stalową, srebrną kopertę oraz tarczę w kolorze granatowym. Innym, wartym zanotowania atutem jest obecność datownika oraz minimalizm tarczy. Model ten idealnie podkreśli klasę posiadacza, jednak nie będzie nadto się „wybijał”. Mechanizm jest kwarcowy, natomiast szkło wykonano z szafiru odpornego na zarysowania. Koperta jest gruba na 8 mm.

Zegarek Tissot Lovely Square T058.109.33.031.00

Ten model sprawdzi się wśród Pań, które uwielbiają złote dodatki. Nic tak idealnie nie dopełni kolczyków i naszyjnika w tym kolorze, jak piękny zegarek. Ten model posiada kwadratową, pozłacaną kopertę. W kolorze złotym jest również drobna bransoleta. Jeżeli na co dzień kobieta używa złotych dodatków, będzie to wybór uniwersalny, ponieważ proste wzornictwo oraz biała tarcza sprawiają, że zegarek ten sprawdzi się również w nieoficjalnych sytuacjach.