Recenzja Tissot T-Touch Connect

Tissot T-Touch Connect Solar – nowy smartwach marki Tissot z ładowaniem solarnym.

Na pierwszy rzut oka Tissot T-Touch Connect Solar wygląda jak zwykły, acz solidny sportowy zegarek. Niech Cię to jednak nie zwiedzie. Jako pierwszy – dotykowy ekran nie byłby niczym imponującym, gdyby nie fakt, że ponad 20 lat temu marka jako pierwsza wprowadziła zegarki z dotykowym szkłem, jeszcze zanim producenci telefonów w ogóle pomyśleli o tym rozwiązaniu.

Według informacji podawanych przez Tissot, najnowszy smartwatch będzie mógł działać na pojedynczym ładowaniu nawet przez pół roku! Mało tego, producent podaje, że smartwatch w trybie zegarkowym pracować będzie nawet 10 lat. Wszystko dzięki wykorzystaniu energii słonecznej oraz wprowadzeniu nowego systemu operacyjnego o nazwie SwALPS (skrót od Swiss Autonomous Low Power System- jest to już kolejne nawiązanie szwajcarskiego producenta do europejskiego pasma górskiego).

Funkcje Tissot T-Touch Connect Solar

Wyobraź sobie, że masz do wyboru dwa zegarki. Jeden z nich to mechaniczny czasomierz ze wskazówkami. Jego klasyczny, czarny cyferblat oraz srebrna koperta kuszą elegancją, a  niezawodny mechanizm sprawia, że będzie towarzyszył Ci przez lata. Drugi natomiast to smartwatch. Może i nie grzeszy urodą, jednak nadrabia ilością funkcji oraz możliwością sparowania z Twoim smartfonem.

A gdybym Ci powiedział, że nie musisz wybierać, ponieważ powstał zegarek łączący styl zegarka mechanicznego wraz z funkcjonalnością smartwatcha? Poznaj Tissot T-Touch Connect Solar.

Nowy smartwatch Tissot jest zegarkiem hybrydowym. Oznacza to, że po sparowaniu go z telefonem, odczytamy na nim informacje np. o przychodzących połączeniach, wiadomościach tekstowych, czy powiadomieniach z portali społecznościowych. Na pokładzie 47 mm koperty smartwatcha znajdziemy również takie funkcje jak kompas, trend pogodowy, monitor aktywności i inne.