Zegarki do biegania – jakie wybrać?

Zegarki pełnią wiele ważnych funkcji, dzięki którym życie staje się wygodniejsze. Szczególnie przydatne są one podczas uprawiania sportów, ponieważ pełnią funkcję małego szkiełka, umiejscowionego na nadgarstku, w którym znajduje się wiele pomiarów, dotyczących między innymi Państwa zdrowia. Jeśli zastanawiają się Państwo, który zegarek do biegania wybrać oraz jakie powinien mieć on funkcje, w poniższym artykule odpowiemy na wszystkie te pytania. Zapraszamy do zapoznania się z naszym opracowaniem, które pomoże Państwu wybrać najlepszy zegarek do biegania.

Jaki zegarek do biegania wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Wybierając idealny zegarek, przede wszystkim warto odpowiedzieć sobie na następujące pytanie: Jakie zastosowanie będzie miał mój zegarek do biegania?. Aby wybrać najlepszy czasomierz do wykonywania tej aktywności, powinni się Państwo zastanowić preferowanym sposobem biegania. Jeśli będzie to jogging, dobrym wyborem będą zegarki wykonane z lekkiego tworzywa sztucznego, które nie będą krępować ruchów. Gdy zdecydują się Państwo na bieganie wyczynowe, które będzie uwzględniało niekorzystne warunki terenowe oraz sprint, warto wybrać zegarek do biegania wykonany z trwałych materiałów, które będą chronić czasomierz przed uszkodzeniami mechanicznymi i zarysowaniami.

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo zegarki do biegania, takie jak Casio G-Shock oraz Baby-G, które dodatkowo wyposażone zostały w opatentowany system antywstrząsowy. W zależności od marki znajdą Państwo bonusowe, unikatowe systemy, które premiują dane modele zegarków do biegania. Czasomierze te można rozróżnić także ze względu na mechanizm działania. Mogą Państwo wybrać klasyczny zegarek ze wskazówkami lub elektroniczny zegarek z wyświetlanymi cyframi. Wybór danej kategorii zależy od Państwa preferencji oraz ma zapewnić najwyższy komfort użytkowania gadżetu.

Jakie funkcje są przydatne w trakcie biegania?

Zegarek do biegania należy do kategorii zegarków sportowych, dlatego też powinien on posiadać charakterystyczne dla tego podtypu cechy. Analizując funkcje zegarków do biegania, powinni Państwo zastanowić się nad tym, które w Państwa indywidualnym przypadku będą potrzebne. Zrezygnowanie z niektórych pozycji pozwoli na zmniejszenie ceny czasomierza. Podstawowe funkcje, które powinien posiadać każdy zegarek do biegania to między innymi:

  • datownik: wskazuje on aktualną datę na wyświetlaczu,
  • chronograf: to tzw. stoper, który pozwala na dokładny pomiar czasu,
  • timer: pozwala na odmierzanie czasu od zadanej wartości w dół,
  • alarm: może być on wykorzystywany jako budzik lub przypomnienie.

Zegarek do biegania powinien posiadać także krokomierz oraz licznik kalorii, które w większości przypadków będą najważniejszymi jego funkcjami. Krokomierz liczy wykonane przez Państwa kroki, a licznik kalorii sumuje kilogramy spalone przez Państwa w trakcie aktywności fizycznej. Przydatne w zegarkach do biegania są także mechanizmy, służące do monitorowania parametrów Państwa organizmów. Warto wymienić pulsometr, mierzący puls, ciśnieniomierz, który mierzy ciśnienie krwi, i pulsoksymetr, umożliwiający pomiar saturacji krwi i tętna.

W co jeszcze może być wyposażony zegarek do biegania?

Aby wiedzieć jaki zegarek do biegania wybrać, powinni Państwo poznać wszystkie funkcje, jakie ten gadżet może posiadać. Czasomierze do biegania mogą być wyposażone w wysokościomierz, mierzący wysokość położenia oraz podświetlenie led, które jest szczególnie przydatne w nocy, gdy zechcą Państwo sprawdzić dane na zegarku. Niektóre marki, takie jak Casio, których zegarki dostępne są w naszym sklepie, zamieszczają w swoich czasomierzach neonowe pokrycie wskazówek i indeksów na tarczy. To dodatkowe udogodnienie, dzięki któremu patrząc na zegarek, zobaczą Państwo zaznaczone na nim wartości, bez konieczności klikania przycisku podświetlenia.

Dzięki wodoodporności na poziomie 3ATM zegarki do biegania będą odporne na zachlapania. Jest to w większości przypadków całkowicie wystarczający poziom, jednak niektóre modele posiadają wyższą klasę tego parametru. Dla osób ceniących sobie kompatybilność urządzeń bardzo ważnymi parametrami zegarków do biegania będzie moduł bluetooth oraz modem GPS. Dzięki bluetooth otrzymają Państwo możliwość połączenia czasomierza ze smartfonem. To sprawi, że możliwe będzie otrzymywanie powiadomień wibracyjnych o wiadomościach i połączeniach czy sterowanie odtwarzaczem muzyki w telefonie. Wraz z funkcją GPS pojawiają się natomiast możliwości w postaci kontrolowania pokonanej prędkości, dystansu i trasy.

Jaki design mają zegarki do biegania?

Zegarki do biegania wielu osobom kojarzą się wyłącznie z lekkimi, elektronicznymi modelami. W rzeczywistości, zegarki te różnicuje unikalny design, dzięki czemu mogą Państwo znaleźć takie modele, które będą idealnie wpasowywać się także w codzienną, wyjściową stylizację. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo szeroką gamę zegarków do biegania, zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Czasomierze te dostępne są w różnych kategoriach cenowych, co sprawia, że każdy pasjonat biegania znajdzie coś dla siebie. Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z treścią tego artykułu, wiedzą już Państwo, jaki zegarek do biegania wybrać.

Podobne artykuły

Recenzje zegarków
Recenzja Tissot Carson
Recenzje zegarków męskich
Recenzja TISSOT Seastar 1000 Powermatic 80

Połączenie elegancji ze sportowym charakterem Dla kogo Tissot Seastar 1000? Gadżet spodoba się wszystkim mężczyznom, którzy chcą nieco odmienić swój wizerunek i bazują na nowoczesnych i designerskich elementach garderoby. Sprawdzi się podczas luźnych spotkań ze znajomymi, ale też na romantycznych kolacjach z ukochaną lub też w trakcie spotkań biznesowych. Z pewnością warto w niego zainwestować, […]

Recenzje zegarków męskich
Recenzja TISSOT T-Touch Expert Solar

TISSOT T-TOUCH EXPERT SOLAR – FUNKCJONALNY I NOWOCZESNY CZASOMIERZ

Recenzje zegarków męskich
Recenzja TISSOT Hertiage Petite Seconde

ZEGAREK TISSOT HERTIAGE PETITE SECONDE – PRAWDZIWY „MECHANIK”