Radio Controlled – zegarki sterowane radiowo – jak ustawić?

Citizen jest kultową już marką zegarmistrzowską, której korzenie sięgają aż 1918 roku, kiedy to została założona w Japonii pod nazwą Shokosha Watch Research Institute. Bardzo szybko, bo już w kilka lat po wejściu na rynek, nazwa marki została zmieniona na Citizen Watch Company, a wypuszczane przez nią produkty i przyrządy pomiarowe zaczęły być doceniane przez klientów. Z biegiem czasu, firma zaczęła być popularna nie tylko w Japonii, ale i w innych krajach. To, co ją wyróżnia to fakt, że zawsze stawia ona na innowacje. Tak też powstała cała gama zegarków radio controlled, czyli modeli, które mogą być sterowane radiowo. Wśród tej kategorii zegarków od Citizen znajdziemy propozycje zarówno dedykowane dla Panów, jak i dla Pań.

Zegary sterowane radiowo – opinie mówią same za siebie

Na czym polega sterowanie radiowe i dlaczego tak bardzo może ułatwić nam życie? Sterowanie radiowe oznacza, że zaproponowane przez Citizen zegarki odbierają fale radiowe, jakie są emitowane przez nadajniki w Wielkiej Brytanii oraz w Niemczech. Zasięg tych nadajników obejmuje tak naprawdę całą Europę. Daje to możliwość bardzo precyzyjnego ustawienia czasu na takim właśnie zegarku – co do 1 sekundy na milion lat. Nie musimy więc martwić się o ręczne ustawianie zegarka radio controlled. Jak ustawić go po raz pierwszy? Godzina ustawia się całkowicie automatycznie bez jakiejkolwiek ingerencji człowieka, podobnie wygląda sytuacja w przypadku zmiany czasu z letniego na zimowy i odwrotnie – zegarek sam, automatycznie ustawi się w odpowiedni sposób. Jest to więc bez wątpienia model, który przypadnie do gustu wszelkim miłośnikom nowych technologii, którzy lubią mieć ciekawe gadżety w zasięgu ręki. Automatyczne ustawianie godziny daje nam też pewność, że zegarek jest właściwie niezawodny – zawsze uda się nam odczytać z niego poprawną godzinę.

Zegarki Citizen Radio Controlled

Zegarki radio controlled to propozycje z najwyższej półki

Wśród różnego rodzaju modeli zegarków radio controlled znajdziemy zarówno modele na skórzanym pasku, jak i na stalowej bransolecie. Niektóre propozycje posiadają kolorystykę czarną, inne klasycznie srebrną, ale też uda się nam znaleźć model o brązowym pasku skórzanym, który jest w całości wykonany z wysokiej klasy skóry naturalnej. Według własnych preferencji można też dobrać wygląd samej koperty, która zazwyczaj jest stalowa. Cyferblat może posiadać cyfry rzymskie lub też arabskie, ale może być też utrzymany w bardzo minimalistycznym stylu z samymi indeksami. W przypadku każdego wariantu mamy też opisaną klasę wodoszczelności zegarka, gdzie Citizen oferuje nam także modele niemalże całkowicie odporne na działanie wody, w których można pływać. Zastosowanie szafirowego szkła do wykonania zegarka sprawia, że się on nie rysuje, a więc będzie mógł nam posłużyć przez wiele lat. Design wszystkich zegarków tej marki jest klasyczny i uniwersalny, mogą one doskonale wpisać się w niemalże każdy męski strój oraz damską stylizację.

Niesamowity mechanizm solarny, który sprawdza się w praktyce – Eco-Drive

Kolejną, ważną informacją jest fakt, że zegarki te wyposażone są w unikatowy mechanizm Eco-Drive, który stanowi przykład doskonale sprawdzającego się w praktyce mechanizmu solarnego. Są one produkowane z materiału, który przepuszcza promienie słoneczne do ukrytych we wnętrzu paneli solarnych, które napędzają cały mechanizm. Zastosowany mechanizm Eco-Drive jest wygodny, wydajny i sprawdza się w praktyce. Co istotne, po pełnym naładowaniu zegarka w taki sposób może on funkcjonować aż pół roku bez dostępu do światła słonecznego, co świadczy o niesamowitej wydajności tego rozwiązania.

Zegarki z linii Citizen Eco-Drive Radio Controlled to przykład produktów z najwyższej półki. Warto zauważyć, że cechują się wspaniałą, ponadczasową stylistyką, a ogromny wybór różnego rodzaju modeli z tej kolekcji sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dzięki niesamowitemu kunsztowi wykonania są to zegarki, które można nosić przez wiele lat. Najbardziej fenomenalne jest jednak to, jak łatwo się je użytkuje – ładują się same dzięki wykorzystaniu paneli solarnych, a także same ustawiają precyzyjną godzinę dzięki sterowaniu radiowemu, w które są wyposażone.