PpcProtect

ZEGARMISTRZ

Serwis zegarmistrzowski Zegarmistrz.com

CERTYFIKOWANE CENTRUM SERWISOWE:

AUTORYZOWANY SERWIS MAREK:


KOMPLEKSOWE RENOWACJE ZEGARKÓW

WYKONUJEMY KOMPLEKSOWE RENOWACJE ZEGARKÓW

--> zobacz nasze prace <--

 


CENNIK / WYCENA SERWISU

Naprawa zegarka wiąże się z wieloma zmiennymi, których nie da się określić najczęściej na pierwszy rzut oka, lub poprzez rozmowę telefoniczną. Pierwsze, symptomy, przejawy usterki mogą wynikać z pewnych prawidłowości, jednak nie w każdym przypadku będzie to oznaczało to samo. Trudno mechanikowi naprawić samochód przez telefon, trudno lekarzowi leczyć pacjentów zdalnie, trudno również naprawiać on-line zegarki. To właśnie ze względu na różnorodność stopnia skomplikowania napraw niełatwo określić cennik serwisu zegarków. Możemy podać w przybliżeniu od jakich kwot zaczynają się nasze usługi, jednak aby poznać szczegółową wycenę naprawy - zapraszamy do naszego salonu wraz z zegarkiem:

 

Przykładowe ceny za podstawowe usługi zegarmistrzowskie:

 

  • Podstawowy przegląd prostego zegarka kwarcowego - od 70zł
  • Wymiana baterii w standardowym zegarku kwarcowym - od 30zł
  • Wymiana paska w standardowym zegarku - od 30zł
  • Wymiana teleskopów mocujących pasek - od 20zł
  • Wymiana szkła w standardowym zegarku - od 80zł
  • Skrócenie bransolety w zegarku - od 30zł
  • Ultradźwiękowa dezynfekcja zegarków - 98zł

 

Podane ceny mają charakter jedynie informacyjny, dotyczą najprostszych prac oraz nieskomplikowanych zegarków kwarcowych. Dla zegarków mechanicznych niezbędna będzie indywidualna wycena serwisu.

 

W celu całkowicie wstępnej wyceny usługi możesz do nas napisać lub zadzwonić

507-197-793 | whatsapp | messenger

jednak w większości przypadków będziemy prosili o wizytę w naszym krakowskim salonie w celu ustalenia dokładnych kosztów naprawy.


 

ADRESY SKLEPÓW STACJONARNYCH:

ZEGARMISTRZ.COM
Rynek Główny, Szewska 12
31-009 Kraków
Tel: 507-197-793

pn-pt 10:00 - 18:00
sobota 11:00-15:00

ZEGARMISTRZ.COM
Galeria Kazimierz, Podgórska 34
31-536 Kraków
Tel: 579-512-553

pn-sb 10:00-21-00
niedziela (handlowa) 10:00-20:00WYMIANA BATERII W ZEGARKU

W naszych punktach wymieniamy baterie do zegarków w większości przypadków na poczekaniu. Posiadamy wszelkiego rodzaju narzędzia potrzebne do profesjonalnego otwarcia zegarka. Nasza wykwalifikowana kadra dołoży wszelkich starań, aby ta usługa została przeprowadzona sprawnie i największym pietyzmem i troską o Państwa zegarek. Słyszysz, że się nie da wymienić baterii? Ktoś przy wymianie zarysował dekiel zegarka? W naszym serwisie nie znamy słowa niemożliwe – czasem potrzeba po prostu trochę więcej czasu i precyzji, aby uporać się z najbardziej opornymi „pacjentami”. Warto wymieniać baterię w sprawdzonych punktach, aby zegarek mógł służyć długie lata z dokładnością i właściwą sobie precyzją.

Na życzenie klienta w naszym salonie na ul. Szewskiej 12 w Krakowie wykonamy dodatkowo profesjonalny test szczelności zegarka przy pomocy najlepszego na rynku urządzenia ciśnieniowego. Zalecany szczególnie w przypadku częstego kontaktu z wodą lub w przypadku zegarków o podwyższonej wodoszczelności.

Posiadamy wszystkie rodzaje baterii, oryginalne oraz zamienniki, dlatego nie odprawimy ciebie bez odpowiedniego zaopiekowania się Twoim czasomierzem.


TEST SZCZELNOŚCI ZEGARKA

W naszym punkcie na Szewskiej 12 na życzenie klienta sprawdzimy wodoszczelność zegarka. Jest to parametr zmienny, na który producent daje gwarancję tak samo jak na cały produkt czyli za zwyczaj 2-3 lata. Codzienne użytkowanie, nieodczuwalne uderzenie, czy upadek może spowodować, że zegarek utraci swoją pierwotną szczelność i przy najbliższym kontakcie z wodą ulegnie zalaniu. Warto pamiętać o tym, że po okresie gwarancyjnym zaleca się coroczną kontrolę wodoszczelności oraz przy każdej wymianie baterii. W razie konieczności zaproponujemy wymianę elementów odpowiedzialnych za szczelność.

Pamiętaj, że jeśli do zegarka dostanie się woda niezwłocznie przynieść go do serwisu w celu demontażu i osuszenia wszelkich części. To, że zegarek chodzi, nie oznacza, że nic się z zegarkiem nie stało – korozja spowodowana przez wodę postępuje wraz z upływającym czasem i często skutkuje destrukcją całego mechanizmu. Stąd warto sprawdzać w zegarku wodoszczelność, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Poniżej tabela poziomów szczelności:


WYMIANA PASKÓW DO ZEGARKÓW

Skórzany pasek do zegarka jest bardzo eleganckim i tradycyjnym rozwiązaniem, które od wieków towarzyszy sztuce zegarmistrzostwa. Właściwe użytkowanie i konserwacja zapewnią dłuższą żywotność materiału. Pasek to naturalnie eksploatująca się część i naturalną rzeczą jest, że raz na jakiś czas wypada lub też należy go wymienić. Ze względów czysto higienicznych powinniśmy zadbać o to, aby pasek od naszego zegarka, który bezpośrednio dotyka naszej skóry, był wymieniany na świeży i pachnący.

            W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór skórzanych pasków ze skór naturalnych bydlęcych, cielęcych. Zróżnicowana kolorystyka, szeroka paleta rozmiarów i bogatych wzorów uznanych producentów polskich, włoskich, austriackich sprawi, że z pomocą naszej wykwalifikowanej obsługi znajdziesz odpowiedni pasek dla siebie i Twojego zegarka.

            Na życzenie klienta zamawiamy oryginalne paski oraz bransolety metalowe do większości marek zegarków.

W celu dłuższej żywotności skórzanych pasków zalecamy czyszczenie lekko wilgotną szmatką, nie używając chemicznych detergentów a jedynie zwykłej wody. Dbajmy więc o nasz nowy skórzany pasek do zegarka. Nie perfumujemy go, nie używamy detergentów, nie moczymy w wodzie, nie pływamy z paskiem. Dbajmy o to by nasz pasek był czysty i przyjazny dla naszej dłoni.


SERWIS ZEGARKÓW CZĘŚCIOWY I PEŁNY

Serwis zegarka mechanicznego nakręcanego ręcznie czy też zegarka automatycznego jest rzeczą obowiązkową, którą można porównać do corocznego serwisowania samochodu. Można zaniedbać tę czynność, ale może się to okazać fatalne w skutkach i doprowadzić do zatarcia mechanizmu. W pierwszych latach użytkowania czasomierza serwisowanie nie jest to konieczne, ale z biegiem czasu oliwa traci swoje właściwości, co prowadzi do powstawania nieznacznych tarć i osadzania się oliwy na podzespołach, a to może negatywnie wpłynąć na dokładność pracy zegarka. Dlatego zaleca się oddawanie zegarka do serwisu co około 5 lat w celu jego oczyszczenia, naoliwienia oraz wymiany zużytych podzespołów. Żeby zapewnić precyzję działania zegarków mechanicznych podzespoły mechanizmu muszą być naoliwione i nieskazitelnie czyste.

            Obracające się na przemian w obu kierunkach koło balansu, zawracane przez sprężynę balansu, dzieli czas na równe odstępy, odmierzając tym samym jego upływ. Ruchy sprężyny balansu, zwane wahnięciami, poruszają kotwicą i odpowiadają za „tykanie” zegarka. Liczba wahnięć wykonywanych każdego dnia przez koło balansu odpowiada 385 000 obrotów.

         Należyta troska o mechanizm automatyczny, mechaniczny zapewnia jego właściwą pracę przez długie lata. Żeby się jednak tak stało, trzeba pamiętać o systematyczności w wykonywaniu serwisu oraz wybór sprawdzonych punktów serwisowych.


PIELĘGNACJA ZEGARKA

ŚRODKI CHEMICZNE I KOSMETYKI

Należy unikać kontaktu zegarka z rozpuszczalnikami, detergentami, perfumami, kosmetykami, ponieważ mogą one zniszczyć powłokę bransolety lub koperty, jak również uszkodzić uszczelki, które zapewniają zegarkowi wodoszczelność.

 

CZYSZCZENIE ZEGARKA

Metalowe i gumowe elementy bransolety oraz wodoszczelne koperty można czyścić za pomocą szczoteczki do zębów. Zalecamy zastosowanie wody z odrobiną delikatnego rozcieńczonego detergentu, a następnie wysuszenie delikatną szmatką. Należy pamiętać, że po kontakcie zegarka ze słoną wodą należy do zawsze opłukać pod czystą wodą. 

 

ZEGARKI NA BATERIE

Baterie w zegarkach działają średnio 2-5 lat, żywotność baterii zależy od typu baterii, rodzaju zegarka oraz ilości energii pobieranej przez poszczególne funkcje zegarka. Większość zegarków posiada funkcję informującą o niskim napięciu baterii tj. EOL (End of life) – gdy wskazówka sekundowa przemieszcza się co 4 sekundy, oznacza to, że należy wymienić baterię na nową. Nie należy pozostawiać rozładowanej baterii w zegarku, gdyż grozi to jej rozlaniem i uszkodzeniem mechanizmu zegarka. Jeśli zegarek jest wodoszczelny warto wykonać również test szczelności.

 

WSTRZĄSY I WYSOKIE TEMPERATURY

Gdy zegarek został uderzony lub upadł zalecane jest przekazanie go zegarmistrzowi w celu sprawdzenia stanu zegarka. Należy unikać pozostawiania zegarka w temperaturze powyżej 60 stopni Celsjusza lub poniżej 0 stopni Celsjusza. Niewskazane jest narażanie zegarka na szok temperaturowy jak np. wejście do sauny czy skok do zimnej wody w ciepły dzień.

 

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI PRZY KONTAKCIE Z WODĄ

Nie wolno używać przycisków zegarka pod wodą. Nawet, jeżeli zegarek jest wodoszczelny, aby uniknąć ryzyka przedostania się wody do jego wnętrza, a w rezultacie uszkodzenia mechanizmu, w żadnym wypadku nie wolno używać przycisków, gdy zegarek pozostaje w kontakcie z wodą. Ponadto należy upewnić się, że koronka przylega (lub jest dokręcona) do koperty zegarka. Aby zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skórzanego paska, należy unikać kontaktu z wodą lub potem.

 

USTAWIANIE DATY

Należy unikać ręcznego przestawiania daty w godzinach 22:00 do 02:00. W tych godzinach następuje automatyczna zmiana daty a wszelkie próby manipulowania datownikiem mogą się skończyć uszkodzeniem zegarka. 

 

POLA MAGNETYCZNE

Ponieważ mechanizm zegarka składa się w głównej mierze z metalowych części, to oddziałujące pole magnetyczne może zakłócić jego działanie lub całkowicie zatrzymać prace mechanizmu zegarka. Należy unikać umieszczania zegarka na urządzeniach elektronicznych lub w pobliżu silnych magnesów np., drzwi lodówki, zatrzask torebki.

 

OKRESOWA KONTROLA WODOSZCZELNOŚCI ZEGARKA

Zegarek nie pozostaje wodoszczelny na zawsze. Może utracić szczelność w wyniku upadku lub naturalnego zużycia uszczelek. Po upływie dwuletniego okresu gwarancyjnego zalecana jest coroczna kontrola wodoszczelności.


4 pokolenia zegarmistrzów oraz 120 lat tradycji i doświadczenia

ZEGARMISTRZ.COM 

Przetrwaliśmy 2 wojny światowe, zaufało nam tysiące Klientów, a pierwsi z nich obsługiwani byli już 2 wieki temu!

Jakość oraz zegarmistrzowska precyzja naszych usług przez wszystkie lata jest na tak wysokim poziomie, że nieustannie służymy Państwu po dziś dzień.

Służymy fachowym doradztwem jakiego nie uzyskają Państwo nigdzie indziej, gdyż znamy zegarki dosłownie od środka ;-)

Zapewniamy wyjątkowo szybką realizację zamówień, gdyż nasze kolekcje zegarków dostępne natychmiast są prawdopodobnie największe w Polsce.

Służymy Ci już 4 pokolenia! Jesteśmy jedyną firmą w Polsce działającą w branży zegarmistrzowskiej nieprzerwanie od 1899r.Zobacz także nasze dyplomy i rekomendacje

DYPLOM TISSOT PŁONKA

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl