PpcProtect

ZEGARMISTRZ

 Certyfikowane Centrum Serwisowe:

 


Autoryzowany Serwis:

 

 

Skontaktuj się z nami:

telefon: 507-197-793 

WYKONUJEMY KOMPLEKSOWE RENOWACJE ZEGARKÓW

--> zobacz nasze prace <--

 


Cennik/wycena serwisu

Ze względu na różnorodność stopnia skomplikowania napraw nie da się jednoznacznie określić cennika serwisu zegarków. Możemy określić mniej więcej od jakich kwot zaczynają się nasz usługi, jednak aby poznać szczegółową wycenę naprawy - zapraszamy do naszego salonu wraz z zegarkiem:

Przykładowe ceny za podstawowe usługi zegarmistrzowskie:

  • Podstawowy przegląd prostego zegarka kwarcowego - od 50zł
  • Wymiana baterii w standardowym zegarku kwarcowym - od 20zł
  • Wymiana paska w standardowym zegarku - od 20zł
  • Wymiana teleskopów mocujących pasek - od 10zł
  • Wymiana szkła w standardowym zegarku - od 60zł
  • Skrócenie bransolety w zegarku - od 20zł

 

Podane ceny mają charakter informacyjny,dotyczą najprostszych prac oraz nieskomplikowanych zegarków kwarcowych. Dla zegarków mechanicznych niezbędna będzie indywidualna wycena serwisu.

 

W celu całkowicie wstępnej wyceny usługi zawsze możesz do nas napisać lub zadzwonić

507-197-793 | whatsapp | messenger

jednak w większości przypadków będziemy prosili o wizytę w naszym krakowskim salonie w celu ustalenia dokładnych kosztów naprawy.


 

ADRESY SKLEPÓW STACJONARNYCH:

ZEGARMISTRZ.COM
Rynek Główny, Szewska 12
31-009 Kraków
Tel: 507-197-793

pn-pt 10:00 - 18:00
sobota 11:00-15:00

ZEGARMISTRZ.COM
Galeria Kazimierz, Podgórska 34
31-536 Kraków
Tel: 579-512-553

pn-sb 10:00-21-00
niedziela (handlowa) 10:00-20:00


 

WYMIANA BATERII

W naszych punktach wymieniamy baterie do zegarków w większości przypadków na poczekaniu. Na życzenie klienta w naszym salonie na ul. Szewskiej 12 w Krakowie wykonamy dodatkowo profesjonalny test szczelności zegarka przy pomocy najlepszego na rynku urządzenia ciśnieniowego. Posiadamy wszystkie rodzaje baterii, oryginalne oraz zamienniki.


WYMIANA PASKÓW

W naszej ofercie znajdują się paski skórzane ze skór naturalnych bydlęcych, cielęcych uznanych producentów polskich, włoskich, austriackich. Na życzenie klienta zamawiamy oryginalne paski oraz bransolety metalowe do większości marek zegarków.


TEST SZCZELNOŚCI ZEGARKA

W naszym punkcie na Szewskiej 12 na życzenie klienta sprawdzimy wodoszczelność zegarka. Warto pamiętać o tym, że po okresie gwarancyjnym zaleca się coroczną kontrolę wodoszczelności oraz przy każdej wymianie baterii. W razie konieczności zaproponujemy wymianę elementów odpowiedzialnych za szczelność.


SERWIS ZEGARKÓW CZĘŚCIOWY I PEŁNY

Z biegiem czasu oliwa traci swoje właściwości, co prowadzi do powstawania nieznacznych tarć i osadzania się oliwy na podzespołach, a to może negatywnie wpłynąć na dokładność pracy zegarka. Dlatego zaleca się oddawanie zegarka do serwisu co około 5 lat w celu jego oczyszczenia, naoliwienia oraz wymiany zużytych podzespołów.

Obracające się na przemian w obu kierunkach koło balansu, zawracane przez sprężynę balansu, dzieli czas na równe odstępy, odmierzając tym samym jego upływ. Ruchy sprężyny balansu, zwane wahnięciami, poruszają kotwicą i odpowiadają za „tykanie” zegarka. Liczba wahnięć wykonywanych każdego dnia przez koło balansu odpowiada 385 000 obrotów.


PIELĘGNACJA ZEGARKA

ŚRODKI CHEMICZNE I KOSMETYKI

Należy unikać kontaktu zegarka z rozpuszczalnikami, detergentami, perfumami, kosmetykami, ponieważ mogą one zniszczyć powłokę bransolety lub koperty, jak również uszkodzić uszczelki, które zapewniają zegarkowi wodoszczelność.

 

CZYSZCZENIE ZEGARKA

Metalowe i gumowe elementy bransolety oraz wodoszczelne koperty można czyścić za pomocą szczoteczki do zębów. Zalecamy zastosowanie wody z odrobiną delikatnego rozcieńczonego detergentu, a następnie wysuszenie delikatną szmatką. Należy pamiętać, że po kontakcie zegarka ze słoną wodą należy do zawsze opłukać pod czystą wodą.

 

ZEGARKI NA BATERIE

Baterie w zegarkach działają średnio 2-5 lat, żywotność baterii zależy od typu baterii, rodzaju zegarka oraz ilości energii pobieranej przez poszczególne funkcje zegarka. Większość zegarków posiada funkcję informującą o niskim napięciu baterii tj. EOL (End of life) – gdy wskazówka sekundowa przemieszcza się co 4 sekundy, oznacza to, że należy wymienić baterię na nową. Nie należy pozostawiać rozładowanej baterii w zegarku, gdyż grozi to jej rozlaniem i uszkodzeniem mechanizmu zegarka. Jeśli zegarek jest wodoszczelny warto wykonać również test szczelności.

 

WSTRZĄSY I WYSOKIE TEMPERATURY

Gdy zegarek został uderzony lub upadł zalecane jest przekazanie go zegarmistrzowi w celu sprawdzenia stanu zegarka. Należy unikać pozostawiania zegarka w temperaturze powyżej 60 stopni Celsjusza lub poniżej 0 stopni Celsjusza. Niewskazane jest narażanie zegarka na szok temperaturowy jak np. wejście do sauny czy skok do zimnej wody w ciepły dzień.

 

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI PRZY KONTAKCIE Z WODĄ

Nie wolno używać przycisków zegarka pod wodą. Nawet, jeżeli zegarek jest wodoszczelny, aby uniknąć ryzyka przedostania się wody do jego wnętrza, a w rezultacie uszkodzenia mechanizmu, w żadnym wypadku nie wolno używać przycisków, gdy zegarek pozostaje w kontakcie z wodą. Ponadto należy upewnić się, że koronka przylega (lub jest dokręcona) do koperty zegarka. Aby zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skórzanego paska, należy unikać kontaktu z wodą lub potem.

 

USTAWIANIE DATY

Należy unikać ręcznego przestawiania daty w godzinach 22:00 do 02:00. W tych godzinach następuje automatyczna zmiana daty a wszelkie próby manipulowania datownikiem mogą się skończyć uszkodzeniem zegarka.

 

POLA MAGNETYCZNE

Ponieważ mechanizm zegarka składa się w głównej mierze z metalowych części, to oddziałujące pole magnetyczne może zakłócić jego działanie lub całkowicie zatrzymać prace mechanizmu zegarka. Należy unikać umieszczania zegarka na urządzeniach elektronicznych lub w pobliżu silnych magnesów np., drzwi lodówki, zatrzask torebki.

 

OKRESOWA KONTROLA WODOSZCZELNOŚCI ZEGARKA

Zegarek nie pozostaje wodoszczelny na zawsze. Może utracić szczelność w wyniku upadku lub naturalnego zużycia uszczelek. Po upływie dwuletniego okresu gwarancyjnego zalecana jest coroczna kontrola wodoszczelności.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl