Wymiana szkła w zegarku (Kraków)

Wymiana szkła w zegarku (Kraków)

Wymiana Szkła w Zegarku (Kraków)

 

Wymiana szkła w zegarku - informacje ogólne: 

Pęknięte szkło w zegarku to powszechny problem związany z użytkowaniem czasomierza. Po prostu się zdarza i nie należy się tym zbytnio przejmować, ponieważ usługę wymiany szkła świadczymy w naszym salonie w Krakowie praktycznie z dnia na dzień. Należy pamiętać jednak, że przy uszkodzeniu szkła, (np. przy upadku zegarka lub mocniejszym uderzeniu) może również dojść do uszkodzenia tarczy lub nawet całego mechanizmu. W jaki sposób? Otóż upadek lub wstrząs nie działa tylko na zewnętrzne, czyli te widoczne części zegarka ale również niezwykle niekorzystnie wpływa na to czego nie widać "gołym okiem" czyli na mechanizm zegarka. Przy wymianie szkła należy sprawdzić czy tarcza zegarka nie została uszkodzona oraz czy mechanizm zegarka pracuje nadal tak jak powinien. 


 

Wymiana szkła w zegarku - jak to się robi?

Aby wymienić rozbite szkło w zegarku musimy się do zegarka jakoś dostać. Nie ma możliwości profesjonalnej wymiany szkła bez demontażu części zegarka. W naszej firmie Zegarmistrz.com zajmujemy się tylko profesjonalną wymianą szkieł i zawsze dbamy o to, aby wykonana przez nas praca spełniała najbardziej wymagające oczekiwania naszych Klientów. Jak więc przebiega proces wymiany?

  • Otwarcie zegarka
  • Wymontowanie mechanizmu wraz z tarczą zegarka
  • W miarę możliwości oczyszczenie tarczy z pozostałych mikro cząsteczek rozbitego szkła
  • Kontrola stanu mechanizmu i poprawności jego działania
  • Usunięcie pozostałych części szkła z koperty zegarka
  • Zwymiarowanie i dobór nowego szkła
  • Montaż szkła na uszczelce lub wklejenie szkła na kleju UV utwardzalnym
  • Montaż mechanizmu oraz zamknięcie zegarka
  • Końcowa kontrola mechaniczna oraz estetyczna  

Jak widać - wymiana szkła to nie tylko "wprawienie nowej szybki do zegarka" tylko troszkę bardziej skomplikowana operacja ;-) 


 

Wymiana szkła w zegarku - ile trwa?

To zależy ;-) Jeżeli wymieniamy tylko szkło w sprawnym zegarku ze sprawnym mechanizmem, to wymiana szkła zazwyczaj trwa od kilku godzin do kilku dni. Czas ten zależy od dostępności szkła oraz stopnia skomplikowania pracy związanej np. z wymontowaniem mechanizmu, montażem szkła i ponownym zamontowaniem mechanizmu i zamknięciu zegarka. 

Jeżeli szkło w zegarku zostało rozbite na kawałki a nie tylko pęknięte, to minimalne części szkła mogą dostać się do mechanizmu i wówczas poza samą  wymianą szkła należy zrobić przegląd i serwis mechanizmu aby usunąć wszystkie pozostałe resztki szkła z trybów mechanizmu. Taka operacja wydłuża cały proces wymiany ale gwarantuje poprawne działanie zegarka.

To czy cząsteczki szkła dostały się do mechanizmu nie zawsze jesteśmy w stanie sprawdzić na poczekaniu. Jeżeli są jakiekolwiek problemy z działaniem zegarka po rozbiciu szkła to na 99% związane są one właśnie z zanieczyszczeniami wewnątrz mechanizmu. 

 Wymiana szkła w zegarku - cena

Cena wymiany szkła w zegarku zaczyna się od 59zł 

Cena za usługę wymiany szkła uzależniona jest od rodzaju szkła, ilości pracy oraz stopnia jej skomplikowania. Cena ta zaczyna się od 59zł i w zależności od rodzaju szkła jakie Klient sobie zażyczy - może wynieść również kilkaset zł. 

 


 

Wymiana szkła w zegarku na szafirowe

Szkło szafirowe czy mineralne utwardzane? Główną różnicą pomiędzy tymi szkłami to możliwość jego zarysowania. Szkła szafirowe są praktycznie nie do porysowania i wyglądają jak nowe przez cały okres użytkowania ale wiąże się z tym ich wyższa cena. Szkła mineralne są zdecydowanie tańsze dużo bardziej dostępne ale istnieją szanse na porysowanie takiego szkła. To czy da się wymienić obecne szkło mineralne na szafirowe czy też rozbite szkło mineralne na nowe ale szafirowe - musimy ocenić my osobiście widząc model zegarka, w którym takiej wymiany mamy dokonać. Jeżeli zegarek fabrycznie miał zamontowane szkło szafirowe to takie rozbite szkło szafirowe wymieniamy również na nowe szkło szafirowe. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O WYMIANIE SZKŁA MINERALNEGO NA SZAFIROWE


 

 Wymiana szkła w zegarku - gdzie w Krakowie?


Zapraszamy do jednego z naszych salonów:

Zegarmistrz.com 
ul. Szewska 12, Kraków
tel: 507-197-793

 

Zegarmistrz.com Galeria Kazimierz
ul. Podgórska 34, Kraków
tel: 579-512-553

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl