Wymiana baterii z gwarancją

Wymiana baterii w zegarku (Kraków)

Wymiana Szkła w Zegarku (Kraków)

 

Wymiana baterii w zegarku - informacje ogólne: 

Zużyta bateria w zegarku to częsty problem związany z użytkowaniem zegarka kwarcowego.
Baterie w zegarkach należy wymieniać regularnie co około 2 lata, najlepiej na baterie oryginalne, takie jak producent montował na pierwszy montaż w zegarku.  


 

Wymiana baterii w zegarku - jak to się robi?

Aby wymienić zużyta baterię w zegarku musimy się do zegarka jakoś dostać. Nie ma możliwości profesjonalnej wymiany baterii bez otwarcia dekla (denka) zegarka a czasami również demontażu wielu części zegarka. W naszej firmie Zegarmistrz.com zajmujemy się tylko profesjonalną wymianą baterii i zawsze dbamy o to, aby wykonana przez nas praca spełniała najbardziej wymagające oczekiwania naszych Klientów. Jak więc przebiega proces wymiany?

 • Otwarcie zegarka
 • Wymontowanie zużytej baterii
 • Sprawdzenie stanu zużytej baterii (czy na pewno bateria została wyczerpana)
 • Zamontowanie nowej, oryginalnej baterii
 • Kontrola stanu mechanizmu i poprawności jego działania
 • Montaż dekla (denka) oraz zamknięcie zegarka
 • Końcowa kontrola mechaniczna oraz estetyczna  

 


 

Wymiana baterii w zegarku - ile trwa?

To zależy od wielu czynników... 

 • Dla prostych zegarków - dosłownie kilka chwil
 • Dla zegarków markowych, do których trzeba użyć specjalistycznych narzędzi w celu otwarcia -  kilka do kilkunastu minut
 • Dla zegarków skomplikowanych, diverów do nurkowania, zegarków złotych otwieranych przez szkło - kilkanaście do kilkudziesięciu minut
 • Zdarzają się czasami sytuacje, gdy zegarek musi zostać u nas dłużej - ale jest to już ustalane indywidualnie z Klientem 

 Wymiana baterii w zegarku - cena

Cena wymiany baterii w zegarku zaczyna się od 39zł 

Cena za usługę wymiany baterii uzależniona jest od rodzaju baterii, stopnia skomplikowania wykonania pracy, czasu, jaki musimy poświęcić na usługę.  

 


 

Wymiana baterii w zegarku - Oryginał czy zamiennik?

Bateria w zegarku kwarcowym to jakby "paliwo" dla naszego silnika jakim jest mechanizm zegarka. Sam pomyśl czy nalałbyś do swojego samochodu najtańsze paliwo na niefirmowej stacji paliw? 
Oszczędność kilku złotych kończy się zazwyczaj wymianą mechanizmu lub w najlepszym wypadku jego gruntownym serwisem - czy warto? ;-) 

W ofercie posiadamy baterie do wielu mechanizmów zarówno oryginalne jak i tańsze zamienniki. Na czym polega różnica? Przede wszystkim na materiałach, z jakich bateria została wykonana. Nie ma praktycznie różnicy w czasie działania, jednak oryginalne bateria są lepiej uszczelnione, bardziej trwałe a co za tym idzie dużo bardziej bezpieczne dla mechanizmu. Sprawia to, że są nieco droższe, jednak niewielka różnica ceny daje wielką różnicę jakości. Dlatego zawsze, jeśli tylko jest to możliwe proponujemy wymianę na oryginalne baterie.

Stanowczo jednak odradzamy stosowanie najtańszych baterii na rynku. Tania wymiana baterii w zegarku zazwyczaj kończy się tragicznie dla naszego zegarka. Poświęciliśmy tej tematyce cały artykuł na naszym blogu - sprawdź czy warto:

TANIA WYMIANA BATERII W ZEGARKU

 


wymiana baterii z testem wodoszczelnosci


Wymiana baterii z testem wodoszczelności?

W firmie zegarmisrz.com posiadamy najnowsze narzędzia oraz profesjonalną maszynę ciśnieniową (suchą) do badania i testowania wodoszczelności w zegarkach. Jeżeli usługa wymiany baterii ma być wykonana z testem wodoszczelności - w naszym salonie wykonujemy dwa testy wodoszczelności.

Jeden test wykonywany jest przed wymianą aby sprawdzić stan wodoszczelności jeszcze przed otwarciem koperty, następnie wymieniamy baterię na oryginalną następnie po zamknięciu koperty ponownie wykonujemy test wodoszczelności. Z każdego testu zostaje sporządzony wydruk, który otrzymuje Klient. 


 

 


INFORMACJA O GWARANCJI NA BATERIĘ

CERTYFIKAT ZEGARMISTRZ

 

Żywotność baterii w zegarku uzależniona jest od wielu czynników zewnętrznych takich jak:

 • ciśnienie atmosferyczne, wilgotność powietrza, różnice temperatur
 • sposób noszenia zegarka oraz nasza codzienna aktywność
 • ilość funkcji zegarka jak sekundnik, stoper, datownik
 • częstotliwość używania funkcji zegarka
 • wiek zegarka oraz stopień zużycia mechanizmu
 • zanieczyszczenia mechanizmu powstające podczas codziennej pracy mechanizmu

Obecne mechanizmy kwarcowe wyposażone są w „inteligentne” systemy, których priorytetem jest utrzymanie poprawnego czasu, a nie długości pracy z niedokładnymi wskazaniami. Naturalną koleją rzeczy jest, iż z każdym rokiem pracy mechanizmu ścierają się czopy i zęby kół, a powstałe opiłki powodują coraz to większe tarcie i opory. Im starszy i bardziej zanieczyszczony mechanizm i im większe tarcie występuje w łożyskach, tym więcej prądu będzie potrzebne do utrzymania poprawnego czasu. Taki mechanizm będzie szybciej rozładowywał baterię utrzymując przy tym dokładność chodu. Standardowy czas pracy baterii w nowym, idealnie „czystym” mechanizmie wynosi około 2 lat i z każdym rokiem ten czas ulega skróceniu, chyba, że przy każdej wymianie baterii będziemy dokonywali gruntownego przeglądu i czyszczenia mechanizmu. Jeżeli czas pracy baterii jest krótszy, niż rok wówczas zalecane jest przeprowadzenie pełnego serwisu, który pozwoli na lepszą pracę zegarka i dłuższą żywotność baterii.


W celu lepszego zobrazowania tematu warto odnieść się do porównania działania zegarka z działaniem samochodu. Jedno napędza bateria a drugie paliwo. Średnie spalanie samochodu ustalane jest na podstawie badań i doświadczeń przeprowadzonych w ściśle określonych warunkach, ale nikt nie da nam gwarancji, że na pełnym baku przejedziemy tysiąc kilometrów. Wszystko będzie zależało od stylu jazdy, temperatury, ruchu na trasie, ukształtowania terenu i szeregu innych czynników. Podobnie jest z żywotnością baterii. Powinna działać przez okres ok. dwóch lat jednak nikt nie da gwarancji na to, że w naszym przypadku akurat tak będzie, ponieważ zbyt wiele czynników będzie warunkowało długość jej działania. W związku z powyższym standardowa wymiana baterii nie jest objęta gwarancją tak samo, jak nie ma gwarancji, że na 5 litrach paliwa przejedziemy 100km. Czy ktokolwiek daje gwarancję na baterie tzw. „paluszki”, że po włożeniu do radyjka będzie ono grało np. równy miesiąc?


Zrób prezent swojemu zegarkowi ;-)

Zrób prezent swojemu zegarkowi i zaopatrz go w ORYGINALNĄ BATERIĘ

Jesteśmy pewni, że Twój zegarek będzie Ci za to bardzo wdzięczny i będzie odmierzał godziny najdokładniej jak potrafi

Zegarmistrz Oryginalne Baterie do zegarków


Wymiana baterii w zegarku - gdzie w Krakowie?

Zapraszamy do jednego z naszych salonów:

Zegarmistrz.com 
ul. Szewska 12, Kraków
tel: 507-197-793

 

Zegarmistrz.com Galeria Kazimierz
ul. Podgórska 34, Kraków
tel: 579-512-553

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl