Dezynfekcja zegarków

Pielęgnacja i troska o czysty zegarek

Zegarek jest to produkt, który kupujemy na lata i chcemy długo cieszyć się jego doskonałym wyglądem. Nierzadko mamy w swojej kolekcji po kilka zegarków, które leżą na półce, w szufladzie, zbierają kurz, bakterie i zarazki. Współczesne materiały wykorzystywane przy produkcji czasomierzy tj. wysokiej jakości stal nierdzewna, tytan, szafirowe oraz utwardzane mineralne szkła, gwarantują nienaganny wygląd przez bardzo długi okres czasu. Często jednak to co z wierzchu wygląda w miarę schludnie pod spodem jest siedliskiem brudu, wirusów i bakterii. Warto zatem pomyśleć o regularnym odświeżeniu naszego zegarka.

W obliczu pandemii, chorób zakaźnych wiele słyszymy o konieczności szczególnej troski o higienę osobistą. Słyszymy, że po wyjściu ze sklepu należy zdezynfekować ręce, przetrzeć telefon, inne przedmioty. Co z naszym zegarkiem, który przez cały ten czas jest na naszym nadgarstku?

Warto sprawić, aby zegarek, który jest nieodłącznym elementem naszego ubioru również został odkażony i należycie wyczyszczony. Gołym okiem nie zauważymy bakterii, wirusów, brudu oraz kurzu, który kryje się między ogniwami bransolet, na łączeniu dekla z obudową czy pomiędzy uszami zegarka. Samodzielnie, domowymi sposobami nie ma możliwości doprowadzenia zegarka do stanu sterylnego. Co zatem zrobić?

Zalecamy regularne mycie zegarka w specjalnych płynach odkażających w myjce ultradźwiękowej, która usuwa wszelkie zanieczyszczenia z najgłębszych zakamarków i dezynfekuje nasz zegarek. Powinno to nastąpić najrzadziej przynajmniej przy każdej wymianie baterii, czyli co ok. 2 lata, lub częściej (w przypadku zegarków automatycznych, również należy pamiętać o okresie około 2 lat, żeby gruntownie wyczyścić z zewnątrz zegarek).

W naszym serwisie zapewniamy kompleksowe czyszczenie i dezynfekcję zegarków

Najlepiej zostawić nam zegarek na 2-3 godziny, a my należycie się nim zajmiemy. Żeby odpowiednio zdezynfekować i wyczyścić czasomierz należy rozłożyć go na części:

  • Przygotować zegarek do wykonania usługi
  • Otworzyć zegarek
  • Wymontować mechanizm (żeby nie uszkodzić go podczas czyszczenia),
  • Zdemontować bransoletę
  • Zastosować specjalną kąpiel ultradźwiękową z użyciem dezynfekcyjnych preparatów
  • Dokładnie wymyć wszystkie części koperty i bransolety w stosownym preparacie do czyszczenia zegarków
  • Wypłukać każdą część osobno i ponownie zdezynfekować
  • Odpowiednio osuszyć
  • A następnie wszystko złożyć

W ten sposób przywrócimy zegarkowi dawny blask, a my zapewnimy sobie bezpieczeństwo i odpowiednią dezynfekcję.

Przy trosce o codzienną higienę, nie zapominajmy zatem o czyszczeniu zegarków. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o usłudze mycia zegarka w myjce ultradźwiękowej zadzwoń do nas, lub napisz. Chętnie doradzimy i doprowadzimy twój zegarek do czystości, która zapewni tobie właściwe bezpieczeństwo użytkowania.

Ile to kosztuje? 

Kompleksowe zdezynfekowanie i wyczyszczenie zegarka wraz z bransoletą to koszt 98 zł

 


Umów się na czyszczenie i dezynfekcję Twojego zegarka

ZEGARMISTRZ.COM
Rynek Główny, Szewska 12
31-009 Kraków
Tel: 507-197-793

pn-pt 10:00 - 18:00
sobota 11:00-15:00

ZEGARMISTRZ.COM
Galeria Kazimierz, Podgórska 34
31-536 Kraków
Tel: 579-512-553

pn-sb 10:00-21-00
niedziela (handlowa) 10:00-20:00


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl