Biuro Obsługi Klienta:
Opcje przeglądania
Dane podstawowe
Styl zegarka
Koperta - kształt
Koperta - materiał wykonania
Pasek/Bransoleta
Więcej filtrów wyszukiwania
Model mechanizmu
Otwarty balans
Możliwość regulacji bransolety
Klasa wodoszczelności
Datownik
Stoper (chronograf)
Strefy czasowe
Alarm (budzik)
Kompas
Barometr
Wysokościomierz
Termometr
Timer
Limitacja
Wysyłka w
TWOJA CENA
  • od
    do
WYPRZEDAŻ

DELBANA

Cena od do
Dostępny od ręki
Dostępny od ręki
Dostępny od ręki
Dostępny od ręki
Dostępny od ręki

Zegarki męskie Delbana to eleganckie zegarki klasyczne, które wywodzą się ze Szwajcarii. Znakiem rozpoznawczym tej marki jest temperament włoski. Taka cecha sprawiła,że mimo widocznego na pierwszy rzut oka klasycznego, typowego stylu, zegarki szwajcarskie Delbana wyróżniał własny. Ich bardzo gładkie, łagodne kształty pokazują obraz pasji oraz zachwytu, który założyciel marki obdarzył współczesne zegarki. Modele, które oferowane są przez niezwykłą markę, to zegarki idealnie pasujące do garnituru, a modele z bransoletą są nacechowane oszałamiającą nonszalancją i prezencją. Zegarki tej marki to cudowna podróż po kanonach piękna, dlatego też znajdziecie Państwo w naszej ofercie zegarki Delbany. Zegarki te pokazują dynamizm, ozdobią nadgarstek każdego, dbającego o wygląd mężczyzny.

Zegarki Delbana - historia 

W wieku XX to czas, w którym firmy produkujące zegarki w Szwajcarii miały najlepszy okres rozwoju. Nikt nie spodziewał się, że osoba młoda, przybysz z niewielkiego zagranicznego miasta będzie w stanie wybić się wśród tak silnej konkurencji. W 1920 roku Goliardo Della Bala przeprowadził się wraz z rodziną z San Marino do Szwajcarii. Kiedy już przybył na miejsce, jego zainteresowanie skupiło się na klasycznych szwajcarskich zegarkach. Tak mu się spodobały, że urosła w nim wielka chęć do stworzenia czegoś równie tak pięknego. Rozpoczął pracę w jednej firm zajmującej się zegarmistrzostwem. Po 11 latach nabrał odpowiedniego doświadczenia, zgromadził odpowiednią ilość środków, aby w 1931 stworzyć własne, niepowtarzalne, oryginalne zegarki Delbana. Jego początki były bardzo trudne, jednak chciał zrealizować własne marzenia. Jego pierwsze zegarki Delbana były składane w domu, ich jakość oraz styl szybko pozwoliły mu zebrać odpowiedni kapitał. Wkrótce Goliardo Della Bala zatrudnił 100 pracowników, z którymi współpracował. W latach 50 i 60 na rynek wypuszczono około 100 000 tyś sztuk zegarków tej marki.

Nadszedł kryzys w szwajcarskim zegarmistrzostwie, jednak zegarki dzięki swojej jakości i wytrzymałości przetrwały go. Marka połączyła swoje siły z kompanią WEGA, co pozwoliło marce otworzyć nowy rozdział. Zegarki marki Delbana szybko rozeszły się po całym świecie. W 2001 roku marka postanowiła ponownie połączyć siły z innym przedsiębiorstwem Delma Wath Ltd. W tym momencie zegarki Delbana cechuje smukły i nowoczesny styl. Marka kiedyś była bardzo popularna w Polsce, mimo, że koncern nie istnieje już w dniu dzisiejszym na rynku polskim, to dalej cieszy się dużą popularnością.

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl