RENOWACJA ZEGARKÓW

Wszystkie renowacje wykonywane są zgodnie ze sztuką zegarmistrzowską

Kompleksowa renowacja zegarków

Korzystając z ogromnego doświadczenia jakie zdobywaliśmy przez 4 pokolenia zegarmistrzów Płonka czyli już ponad 120 lat, poza standardowymi naprawami, zajmujemy się również pełnym odnawianiem starych zegarków. Przeprowadzamy kompleksowe renowacje, które obejmują remont mechanizmurenowację tarczy (cyferblatu), wskazówek oraz koperty (obudowy) zegarka. Podczas obdarowywania Twojego zegarka nowym życiem - wymieniamy również szkło, koronkę, teleskopy oraz pasek, tak aby zegarek po pełnej renowacji wyglądał na absolutnie fabrycznie nowy - dokładnie taki sam jak kiedyś, wiele lat temu!

Renowacja starego zegarka to coś więcej niż tylko jego odnowienie. To tchnięcie w niego zupełnie nowego życia doprowadzając zegarek do idealnego wyglądu sprzed lat zachowując przy tym praktycznie wszystkie oryginalne części! 

Renowacja zegarka to również świetny pomysł na zrobienie komuś niepowtarzalnego i niezapomnianego prezentu. Odnowienie starego zegarka taty, dziadka, męża - to jeden z najpiękniejszych prezentów jakie można dzisiaj podarować bliskiej osobie.

Pozostawiając ogromną wartość sentymentalną starego zegarka, stwarzamy coś niepowtarzalnego od podstaw. Zegarek po renowacji to prawdziwe dzieło sztuki, które "ciągnie oko" każdego, kto zobaczy go na Państwa nadgarstku. To coś tak pięknego i niespotykanego dzisiaj, że nie ma osoby, która widząc go nie spyta z zachwytem oraz lekką zazdrością - "co to jest za zegarek, który tak dumnie nosisz na ręce?"


Jak dostarczyć zegarek do renowacji?

W celu dokładnej wyceny renowacji zegarka należy dostarczyć go do naszego salonu przy ul. Szewskiej 12 w Krakowie. Zegarek można do nas wysłać kurierem bądź pocztą, jednak po renowacji należy odebrać go osobiście. Z wielu względów (często bardzo przykrych) nie odsyłamy zegarków po naprawie do naszych Klientów.

Każdy zegarek po naprawie / renowacji musi zostać odebrany osobiścieNie robimy żadnych wyjątków od tej zasady.

 

>> WYŚLIJ DO NAS ZEGAREK ZA DARMO <<

KLIKNIJ TUTAJ I DOWIEDZ SIĘ JAK WYSŁAĆ ZEGAREK DO NASZEGO SERWISU GRATIS


Dlaczego nie odsyłamy zegarków po renowacji?

Ponieważ mieliśmy już wiele przypadków, że paczka z odrestaurowanym zegarkiem zaginęła w drodze do naszego Klienta. Klient zostaje pozbawiony bardzo sentymentalnego przedmiotu, którego wartości tak naprawdę nie da się określić, my natomiast nie mamy zapłaty za swoją pracę. Nigdy jeszcze nie spotkaliśmy się z sytuacją, aby Klient, którego zegarek zaginął w transporcie, zapłacił nam za wykonaną pracę, skoro nie otrzymał swojego zegarka. Dodatkowo Klient żąda odszkodowania za swój zegarek. Jeżeli nasuwa się Państwu w tym momencie zdanie: "przecież przesyłka jest ubezpieczona" - to od razu odpowiadamy: "nie" - ubezpieczenie przesyłki ważne jest tylko i wyłącznie na podstawie dokumentu potwierdzającego wartość przesyłki (paragon lub faktura vat). Oczywistym jest, że nasza firma oraz nikt z Państwa nie posiada dowodu zakupu zegarka z lat 50tych... Dodatkowo ubezpieczyć przesyłkę może tylko właściciel ubezpieczanego przedmiotu - czyli Klient. Tak więc odszkodowanie za zgubioną przesyłkę zostaje oddalone zgodnie z literą prawa i jest to jak najbardziej logiczne i uzasadnione, gdyż w innym przypadku można byłoby wpisywać wyimaginowane kwoty przesyłek co doprowadzałoby do sporych nadużyć.


Ile kosztuje kompleksowa renowacja zegarka?

Renowacja zegarków to bardzo skomplikowany i czasochłonny proces. Każda renowacja i naprawa zegarka wyceniana jest przez nas indywidualnie w zależności od stopnia skomplikowania prac. Rozbieżność owych kosztów jest tak duża, iż nie da się ich jednoznacznie określić nawet orientacyjnie. Przeprowadzaliśmy renowacje za kilkaset zł, były też takie za kilka tysięcy.

Nie wyceniamy renowacji "na oko", nie podajemy "widełek" ani też nie określamy "ile tak mniej więcej".

Dodatkowo nie podajemy żadnych kwot, nawet w przybliżeniu, w ewentualnych komentarzach na Facebooku a także na messengerze. Nie udzielamy informacji ile kosztowały nasze renowacje oraz ile zapłacili nasi Klienci za naszą pracę.

Ze względu na ogromną różnorodność uszkodzeń a także nierównomierne zużycia materiałów zegarka (tarczy, wskazówek, koperty, mechanizmu itp) nie jesteśmy w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie "ile kosztuje renowacja", "ile kosztuje odnowienie tarczy" lub "ile kosztuje renowacja koperty" bez wcześniejszego oglądnięcia zdjęć i kontaktu przynajmniej telefonicznego z właścicielem zegarka. Prosimy więc nie zadawać pytań w komentarzach lub poprzez messenger, na które naprawdę nie da się odpowiedzieć.

WAŻNA INFORMACJA!

Dbając o najwyższe standardy naszych usług i jak najdokładniejsze przekazanie informacji o ewentualnych możliwościach i kosztach renowacji, niezbędne jest przesłanie nam Państwa numeru numeru telefonu oraz zdjęć zegarka, który chcą Państwo poddać renowacji. Kontaktujemy się wówczas z Państwem i podczas rozmowy telefonicznej ustalamy zakres prac. Wstępna wycena odbywa się tylko i wyłącznie podczas rozmowy telefonicznej lub też osobiście w naszym salonie. 

Jeszcze raz prosimy, aby w każdym mailu ze zdjęciami zegarka podać swój numer telefonu.

Zdjęcia zegara oraz dane kontaktowe bardzo prosimy wysłać na adres mailowy: 

zegarmistrz@zegarmistrz.com 


Dlaczego odradzamy "oszczędzanie" na renowacji Państwa zegarka?

Przeczytaj tutaj ->


Czy ceny za renowacje są wysokie

Ceny za renowacje w naszej firmie na pewno nie należą do najtańszych, ale są zdecydowanie adekwatne do jakości wykonywanych prac. Można zrobić renowację tanio lub można ją wykonać perfekcyjnie - wybór należy do Ciebie. W naszej firmie od pokoleń już jesteśmy wierni zasadzie, iż jakość wykonanej pracy pamięta się o wiele dłużej niż cenę!. Jest zapewne wiele firm oferujących niższe ceny, ale my nie konkurujemy ceną. Konkurujemy jakością wykonanej pracy, ponad 120-letnią tradycją, perfekcyjną obsługą Klienta, trwałością nakładanych powłok, perfekcyjnym wykończeniem szczegółów.

Przy tak precyzyjnych pracach jak renowacja oraz przy tak drogich przedmiotach jak zegarki, oraz przy tak sentymentalnych przedmiotach jak pamiątki rodzinne - zawsze zachęcamy do refleksji czy warto jest oszczędzać na jakości?

Zawsze pytamy się naszych Klientów czy chcą mieć wykonaną renowację TANIO czy IDEALNIE PERFEKCYJNIE, gdyż nie da się tego połączyć. Nie od dawna wiadomo, że co tanie to drogie, pozorne oszczędności kończą się zawsze tak jak tutaj

JEŻELI PO NASZEJ WYCENIE DOJDZIESZ DO WNIOSKU,ŻE CHCESZ TANIEJ

WEJDŹ TUTAJ!


Czy Klienci są zadowoleni z naszych usług?

To jest jakaś masakra jak ta firma potrafi zrobić rekonstrukcję (renowację) zegarków. Mega profesjonalizm, jestem bardzo zadowolony . Oddałem 3 zegarki do renowacji ( zdjęcia) - nie przypuszczałem , że będzie taki efekt. Wielki szacunek dla ludzi którzy prowadzą tą firmę - znają się na rzeczy👍👍👍👌👌👌

⭐⭐⭐⭐⭐Jarosław Hasso-Agopsowicz


Całkowicie zrekonstruowany mechanizm zegarka firmy LANCO, wyprodukowanego przed pół ponad wiekiem, może być dziełem tylko firmy, która jest mistrzem w tej dziedzinie.

⭐⭐⭐⭐⭐ Lena


Właśnie odebrałam zegarek jestem niesamowicie zadowolony okres oczekiwania jest spory ale warto uzbroić się w cierpliwość ponieważ efekt jest rewelacyjny, każdemu serdecznie polecam

 ⭐⭐⭐⭐⭐ Fortesso


Zegarek męża zrobiony profesjonalnie. Po renowacji nie do poznania. Bardzo uprzejma i fachowa obsługa. Polecam :) 

⭐⭐⭐⭐⭐ Ania


Od samego początku „biło” profesjonalizmem. Myślałem, że „wejdę i wyjdę” a tu miłym zaskoczeniem była konwersacja i opowiedzenie o całym procesie renowacji. Zostały mi przedstawione różne jej warianty, które również były w różnych cenach. Po wyborze omówiliśmy jeszcze dokładniej detale renowacji. Nie mogłem się doczekać realizacji. Gdy pan Filip do mnie zadzwonił z wiadomością, ze pamiątka rodzinna jest do odbioru.. nie mogłem się doczekać, aż odbiorę zegarek. Od mistrza wymaga się mistrzowskiego wykonania i nie zawiodłem się. Miałem bardzo wielkie oczekiwania co do efektu i zostały o e zaspokojone w 110%! Polecam!!!

⭐⭐⭐⭐⭐ Maciej  


 Jestem bardzo zadowolony :-) Wszystko na wysokim poziomie profesjonalizmu. Oddałem bardzo stary zegarek do renowacji, a odebrałem po 7 miesiącach pięknie odnowiony. Polecam wszystkim :-)

⭐⭐⭐⭐⭐ Piotr


Czy w stary, klasyczny zegarek, można tchnąć ducha nowoczesności? Czy klasyczna renowacja może być kresem znajomości tematu oraz możliwości zegarmistrza?
Okazuje się, że prawdziwy mistrz nie boi się wyzwań. Swoją Rakietę oddałem panu Płonce nie tylko do renowacji ale też zażyczyłem sobie open heart. Na temat tego pierwszego nie będę już pisał. Zegarek odzyskał dawny blask. Ważniejsze jest to, że Rakieta, zachowując swoją niekwestionowaną pozycję zegarka klasycznego, stała się również nowoczesna. W ten sposób ponadczasowa.
Tak... pan Płonka przekształcił starą Rakietę w zegarek ponadczasowy. A takiego wyczynu mógł dokonać tylko mistrz w swoim fachu.

⭐⭐⭐⭐⭐ Michał


Człowiek jest epizodem w życiu przedmiotu - powiedział kiedyś Franciszek Starowieyski, a Pan Filip Płonka czyni tę prawdę jeszcze bardziej ponadczasową. Przez 10 lat polowałem na zegarek, jakim posługiwał się w Hotelu Exlcesior Hans Kloss. Kiedy wreszcie udało mi się zdobyć upragniony, aczkolwiek w opłakanym stanie będący egzemplarz zegarka Jaeger LeCoultre Cal. 469 wyprodukowanego jako zegarek dla oficerów Wehrmachtu - w oczach znajomych dostrzegałem jedynie politowanie. Po kilku miesiącach politowanie zmieniło się w niedowierzanie i zachwyt, a zaprzyjaźniony rzeczoznawca, historyk sztuki z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w zawodzie, który wcześniej zegarka nie widział, po wnikliwej ekspertyzie przyznał, że nie wie kto mi to zrobił, ale wie, że powstało na nowo dzieło sztuki i że zastanawia się, komu jeszcze w dzisiejszych czasach chce się takie rzeczy robić? Podsumowując, warto było poczekać, a w dobie premiery najnowszego Bonda poczuć się jak J-23.

⭐⭐⭐⭐⭐ Grzegorz


Dziękuję za odrestaurowanie zabytkowej Doxy, za poprzednie restauracje Atlanticów też dziękuję. Zegarek działa precyzyjnie, pięknie wygląda. Prawdziwie zegarmistrzowska robota. Gratuluję i podziwiam. Panowie niezwykle kompetentni, potrafią wyjaśnić wszystkie tajniki czasomierzy, są uprzejmi w starym, dobrym, krakowskim stylu. Co tradycja, to tradycja. Brawo! Szkoda tylko, że nie słychać tykania zegarów i nie ma starej drewnianej lady. Klient w trzecim pokoleniu

⭐⭐⭐⭐⭐ Wojciech


Jestem zachwycony wykonaną renowacją zegarka BINESA. Pełny profesjonalizm i wspaniała kultura w kontakcie z klientem stawia ten Zaklad zegarmistrzowski na pierwszym miejscu. Nadmieniam, iż dobór skórzanego paska do odrestaurowanego zegarka był strzałem w dziesiątkę i jeszcze ta piękna szkatułka, w której otrzymałem zakończone dzieło sztuki - po prostu nic dodać i nic ująć. Polecam serdecznie i jeszcze raz bardzo dziękuje.

⭐⭐⭐⭐⭐ Sebastian Stryczek


Odrestaurowany męski zegarek "Błonie" z końca lat 50 wygląda wspaniale. Jest wspaniałym prezentem dla męża. Obsługa wyjątkowo elegancka, Panowie na medal, zarówno pod względem profesjonalnego zachowania jak i wyglądu. Można sobie życzyć takiej obsługi w innych miejscach. Bardzo dziękuję i polecam

⭐⭐⭐⭐⭐ Kolanta Podstawa


Renowacja zegarka - pamiątki po moim dziadku przeszła moje najśmielsze oczekiwania! Zegarek z lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku wygląda jak nowy i znów odmierza nieubłaganie upływający czas... Coś wspaniałego. Na prawdę gorąco polecam. Tym chętniej dzielę się tą wiadomością, że sam wcześniej jako mieszkaniec Krakowa tysiące razy przechodziłem obok tego zakładu i do głowy mi nie przyszło, że świadczą tak wspaniałe dobra rzadkie jakimi są renowacje starych zegarków! Dziękuje!

⭐⭐⭐⭐⭐ peepuck


Dałem do renowacji kieszonkową, stuletnią Omegę. Jej stan był opłakany. Zerwana sprężyna, uszkodzone osie balansu, uszkodzony porcelanowy cyferblat, wyblakłe szkło, pozaginana i porysowana srebrna koperta i Bóg wie co jeszcze w środku. Niedość, że zegarek wygląda obłędnie ( jak Oni to robią?) to mechanizm tyka równiutko, chód punktualny co cieszy moje skołatane serce. Jednym słowem genialny Zegarmistrz, którego szukać ze świecą. Taka usługa warta jest godziwej zapłaty. Pozdrawiam serdecznie.

⭐⭐⭐⭐⭐ Wojciech


Naprawiałam stary zegarek z połowy ubiegłego wieku - rewelacyjne wykonanie, miła obsługa, cena wysoka ale adekwatna do ilości pracy. W trzech innych miejscach odmówiono mi naprawy mówiąc, że się nie da lub że się nie opłaca. Polecam. 

⭐⭐⭐⭐⭐ Ewa Pk


Odrestaurowany męski zegarek "Błonie"z końca lat 50 wygląda wspaniale. Jest wspaniałym prezentem dla męża. Obsługa wyjątkowo elegancka, Panowie na medal, zarówno pod względem profesjonalnego zachowania jak i wyglądu. Można sobie życzyć takiej obsługi w innych miejscach. Bardzo dziękuję i polecam.

⭐⭐⭐⭐⭐ Kolanta


Bardzo sympatyczna i miła obsługa. Profesjonalizm na najwyższym poziomie u Pana F. Płonka. Oddałem do renowacji mój stary Edox. Warto było czekać. To co zobaczyłem przerosło moje wyobrażenie. Dlatego nie zastanawiając się oddałem do renowacji trzy rodzinne zegarki. Miejsce godne polecenia!

⭐⭐⭐⭐⭐ Jacek Niedzielski


Odebrałem omega z 1912r po renowacji i przeglądzie mechanizmu, Jak nowa. Plus piękne drewniane opakowanie na zegarek. Obsługa miła i profesjonalna

⭐⭐⭐⭐⭐ Wiesław Siuta


Profesjonalna obsługa, zegarek babci dostał drugie życie i wygląda tak jak nawet bym sobie w najśmielszych snach nie wyobraziła. Nic tylko polecać. Takiego podejścia do klienta powinni się uczyć wszyscy.

⭐⭐⭐⭐⭐ Agnieszka Michalska-Gjikolli 


Zegarek (60 lat) jest pięknie odrestaurowany. Odrestaurowany? Nie, to magia! Atlantic jak z salonu, wygląda jak nowy. Dostał nowe życie. Pan Filip jest prawdziwym artystą. Dziękujemy i pozdrawiamy.

⭐⭐⭐⭐⭐ Krzys Kar


Znalazłem to miejsce w internecie. Przyszedłem z kilkunastoletnim, kinetycznzym zegarkiem Taty-Seiko. W innych punktach mnie zbywali,mówili że drogie części,że sie nie da,że tylko z Japoni mechanizmy. Pan Jan,który mnie obsługiwał powiedział mi co może pójść nie tak przy próbie naprawy,wycenił,i jeszcze na moją prośbę zgodzili się szybciej zająć się zegarkiem,bo to ma być prezent dla Taty na dzień Ojca. Dzisiaj odebrałem,cena nie uległa zmianie,a zegarek po renowacji wygląda jak nowy. Tak się pozyskuje klientów,i darmową szczerą reklamę wśród ludzi. Dzięki jeszcze raz.

⭐⭐⭐⭐⭐ Szymon Kapcia


Byłem kolejny raz z przeglądem i serwisem zegarka mechanicznego - miło i profesjonalnie. Ale po odbiorze zegarka, po renowacji (też mechanicznego), byłem zachwycony, Polecam

⭐⭐⭐⭐⭐ Jacek Aleks


Profesjonalna, miła oraz przyjazna obsługa. Pan Filip Płonka to dżentelmen a swoją prace wykonuje z pasją i sercem. Oddałem Panu Filipowid pełnej renowacji, stary zegarek z wartością sentymentalną, i nie potrafię opisać jak bardzo jestem zadowolony z całego przebiegu usługi. Od pierwszego kontaktu internetowego po osobisty odbiór. Bardzo dziękuję!

⭐⭐⭐⭐⭐ Lukasz Markowski


Wspaniały zakład zegarmistrzowski. Wykonał dla mnie trudną renowacje zegarka po moim wypadku rowerowym. Wyjątkowo miła obsługa. Zasługują na uznanie.

⭐⭐⭐⭐⭐ Irena Grześ


Robiłem w firmie renowacje starego zegarka.Prace zostały wykonane bardzo starannie.Zegarek jak nowy.Polecam

⭐⭐⭐⭐⭐ Adam Szymański


Oddałem do renowacji 100-letni, srebrny zegarek kieszonkowy marki "Cyma". Renowacja została wykonana perfekcyjnie. Moją uwagę zwróciła doskonała, profesjonalna obsługa i fantastyczna atmosfera w salonie przy ul. Szewskiej w Krakowie. Piękna tradycja tego miejsca zasługuje na najwyższe uznanie.

⭐⭐⭐⭐⭐ Zbigniew Lampart


Najwyższa nota! Mam porównanie gdyż renowację starych zegarków zlecałem już w innych warsztatach w Polsce. W Krakowie spotkałem się z przemiłą i profesjonalną obsługą. Praca ukończona w przewidzianym terminie i bez zaskoczenia jeżeli chodzi o cenę. Stareńka Doxa dostała drugie życie. Wygląda niesamowicie efektownie i dołączyła do innych zegarków w mojej kolekcji. Kolejne renowacje - zegarmistrz Płonka w Krakowie. Polecam!

⭐⭐⭐⭐⭐ Stanisław Dyczkowski


Mój dwudziestoletni zegareczek, znoszony, znoszony i porysowany wyszedł spod ręki zegarmistrza jak nowy. Fachowo doradzono mi co warto zrobić a czego lepiej nie (efekt nie odzwierciedlałby poniesionych koszów). Szczerze polecam tą pracownię - wiedzą co robią i robią to z sercem.

⭐⭐⭐⭐⭐ Maciek Rąk


Korzystałem już wielokrotnie z usług tej znanej , o wielkich tradycjach krakowskiej firmy zegarmistrzowskiej zawsze będąc z nich usatysfakcjonowany. Tym razem oddałem do odrestaurowania starą Delbanę mojego ojca, efekt znakomity. Zegarek prezentuje się jak niegdyś na jego ręce . Praca wykonana profesjonalnie , z staranną precyzją , oddana w eleganckim etui z dobranym ze smakiem nowym paskiem. Tak zawsze wyobrażałem sobie markową firmę! Gorąco polecam wszystkim , którym zależy na solidnym wykonaniu usługi i wysokiej kulturze obsługi.

⭐⭐⭐⭐⭐ Andrzej J.


Zegarek po renowacji wygląda obłędnie warto było czekać osiem miesięcy (ach ten koronawirus) dziękuje

⭐⭐⭐⭐⭐ Andrzej Płatek


Długo czekałam na zegarek, który oddałam do renowacji, ale czas oczekiwania naprawdę był tego warty. Zegarek wygląda cudownie i znowu działa. Dodam, że ma już ponad 60 lat. Otrzymałam gwarancję, a przed wykonaniem usługi dokładną wycenę. Zostałam poinformowana o tym co będzie z zegarkiem zrobione. Pełen profesjonalizm i kultura osobista! Wstawiam zdjęcia przed i po, bo efekt jest naprawdę świetny! Pan Płonka sprawił, że mogę się cieszyć rodzinną pamiątką i uchronić ją od dalszego niszczenia w szufladzie.

PS: Dodatkowy plusik za jazz z lat 50-tych grający w lokalu. 😉

⭐⭐⭐⭐⭐ Olga Jando


Super obsługa i wzorowa renowacja zegarka :)

⭐⭐⭐⭐⭐ Zuzanna Dy


Polecam z całego serca Firmę Panów Płonka. Do zakładu na Szewskiej w Krakowie pierwszy raz trafiłam w latach 60-tych jeszcze z moim tatą. Później bywałam tu już sama i zawsze niezmiennie wychodziłam zadowolona z fantastycznej obsługi W czasach przemian lat 90 dzięki poradzie i opinii Pana (sądzę Łukasza) uniknęłam okazyjnego zakupu "pięknej" podróbki Omegi :) Kilka dni temu odwiedziłam zakład i byłam obsługiwana przez przemiłego Pana Jana. To wielka przyjemność trafić na takie miejsce, gdzie pomimo upływającego czasu dbałość o jakość obsługi jest sprawą najważniejszą.Dziękuję :)

⭐⭐⭐⭐⭐ Jolanta Mieleniewska-Grochot ,Krakow


 Z całego serca polecam usługi zakładu. Profesjonalizm oraz wysoka jakość wykonywanych świadczeń sprawia, że bez lęku możemy powierzyć zarówno sentymentalne skarby do renowacji jak i zaufać radom obsługi podczas zakupu nowego czasomierza.

⭐⭐⭐⭐⭐ Marta Góral


Profesjonalna robota. Nic dodać, nic ująć.
Rezultat regeneracji powierzonego zegarka, rodzinnej pamiątki, przeszedł moje oczekiwania. Szczerze polecam.

⭐⭐⭐⭐⭐ Jerzy Żabicki


Mam zegarek Certina, który noszę od 44 lat. Przez cały ten czas serwisowałem go w Firmie Płonka (czyszczenie itp.). Być może dzięki temu jest to ciągle świetny zegarek. Nie wyobrażam sobie pójścia z porządnym zegarkiem gdzie indziej niż do Firmy Płonka. Z kiepskim zegarkiem można pójść gdziekolwiek, ale z dobrym - nie.

⭐⭐⭐⭐⭐ Jerzy Serwacki


Pełen profesjonalizm obsługa bardzo miła oddaliśmy zegarek longines z lat 50 był w fatalnym stanie czekaliśmy dość długo ale to nie ważne .Właściciel dokonał cudu zegarek jest piękny odrestaurowany w 100 procentach dziękujemy ślicznie polecamy ten zakład z całego serca lepszego nie ma

⭐⭐⭐⭐⭐ Iwona Hajduk


Odebrałem dzisiaj zegarek w którym trzeba było dopasować wskazówki i zanitować słupki na tarczy, po wizycie na Szewskiej w Krakowie zostałem mile zaskoczoy. Osoba z obsługi miła i rzeczowa tak jak bym chciał, do tego efekt pracy bardzo zadowalający, wstawione słupki praktycznie nie zauważalne, a wskazówki dobrane kolorystycznie (czarna i biała) jak w oryginale. Nie wiedziałem że takie firmy jeszcze działają z takim podejściem i tak fachowym wykonaniem pracy. Jak najbardziej polecam i dziękuję za 2 życie mojego zegarka. Pozdrawiam i życzę samych sukcesów w życiu zawodowym. Jesteście wielcy.

⭐⭐⭐⭐⭐ Kuba Kaloski


Zegarek odrestaurowany z pietyzmem, przeszedł niebywałą odmianę (na plus rzecz jasna). Wyglądem zachwyca. Właściciel zakładu, osobiście przekazując mi go z powrotem, poświęcił sporo czasu na opisanie szczegółów prac, na opowieść o samym zegarku i na niezobowiązującą rozmowę :-) O długim czasie wykonania usługi i wysokiej cenie zakład lojalnie uprzedza. A przyjemność z kontaktu z rzemieślnikiem dumnym ze swojej pracy – bezcenna

⭐⭐⭐⭐⭐ Jakub Cegiełka


Bardzo profesjonalna obsługa. Miły kontakt z samym właścicielem Zakładu. Doskonale zna swoje rzemiosło. Zleciłem renowację dwóch zegarków Atlantic. czekałem długo, to przez pandemię. Zrobili bardzo ładnie. Warto było. Polecam każdemu usługi tego Zakładu. 

⭐⭐⭐⭐⭐ Dariusz Kosowski, Żarki


Moja Raketa po renowacji jest tak ładna, że aż żal ją nosić. To jest raczej dzieło sztuki niż przedmiot codziennego użytku jakim zegarek przecież jest. Pan Płonka, oprócz profesjonalnego podejścia, ma w sobie również dużo uroku osobistego i ciekawie może opowiadać nie tylko o tym co robi na co dzień.

⭐⭐⭐⭐⭐ Michał, Lublin 


Zegarek odrestaurowany przez Pana Płonkę jest wart każdej ceny i czasu oczekiwania. Ok 50-letni zegarek, który ostatnie 20 lat spędził na dnie szafy dostał nowe życie i jest po prostu pięknie (i nie "jak na stary zegarek" tylko po prostu jest piękny! Pamiątka po ukochanej osobie nie mogła trafić w lepsze ręce!
Polecam bardzo!! :)
 
 ⭐⭐⭐⭐⭐ Kaja, Kraków

 

Ile trwa kompleksowa renowacja zegarka?

Najczęściej czas jaki potrzebujemy na kompleksową renowację zegarka (tarcza, wskazówki, koperta, mechanizm itp) wynosi od 5 do 8 miesięcy.  Oczywiście w znacznym stopniu zależy to od stopnia skomplikowania naprawy. Zdarzają się sytuacje, kiedy renowacja się przedłuża z przyczyn od nas niezależnych (np. koronawirus). Może być również tak, że korozja tarczy lub wżery w kopercie są tak głębokie, iż wiele prac przygotowawczych musimy powtarzać kilkukrotnie i wówczas w takich przypadkach czas renowacji może wydłużyć się o kolejnych kilka miesięcy. Tak więc czas jaki jest ustalany przy przyjęciu zegarka do renowacji jest orientacyjny i w żadnym wypadku nie może być wiążący. 


GWARANCJA NA WYKONANĄ PRACĘ
 • Na wszystkie odrestaurowane zegarki udzielamy 12-miesięcznej pisemnej gwarancji.
 • Każdy odnowiony zegarek może zostać zapakowany w eleganckie drewniane pudełko

 

 

!!WAŻNA UWAGA!!

Jaka jest dokładność zegarka mechanicznego po kompleksowej renowacji?


Akceptujesz nasze zasady? 

Jeżeli akceptujesz nasze zasady

poniżej znajdziesz dane do wysyłki zegarka:


FHU PŁONKA

ul. Szewska 12

31-009 Kraków, tel.

507-197-793

mail: zegarmistrz@zegarmistrz.com


BARDZO WAŻNE:

 • Zapakuj swój zegarek możliwie jak najbezpieczniej, użyj folii bąbelkowej a następnie mocnej taśmy klejącej
 • Umieść zabezpieczony zegarek np. w twardym kartonie i dodatkowo zabezpiecz przed ewentualnym przemieszczaniem się zawartości przesyłki (możesz użyć do tego również folii lub starych gazet)
 • Bezpiecznie zaklej karton mocną taśmą klejącą - najlepiej z każdej strony na każdym łączeniu
 • Pamiętaj, aby do paczki z zegarkiem obowiązkowo dołączyć swój numer telefonu oraz krótki opis zakresu prac jaki mamy wykonać.

Po otrzymaniu paczki z zegarkiem niezwłocznie dokonujemy wyceny naszych prac, kontaktujemy się z Tobą telefonicznie przedstawiając kilka wariantów naprawy/renowacji oraz podajemy orientacyjny termin zakończenia pracy. 


PRZYNIEŚ NAM KONIECZNIE SWÓJ ZEGAREK

Chcesz, aby Twój zegarek odzyskał blask i zaczął "ciągnąć oko" jak wówczas kiedy czekał na nabywcę, błyszcząc w gablocie sklepowej? Zapraszamy do nas z Twoim zegarkiem. Gwarantujemy, że efekty naszej pracy będą zachwycające a wrażenia przy odbiorze odnowionego zegarka bezcenne i niezapomniane! 

Gwarantujemy, że nie zdajesz sobie sprawy z faktu jak przepiękny zegarek posiadasz. Zobaczysz jak bardzo będzie on zwracał uwagę po tym, kiedy oddasz go na kilka miesięcy w nasze ręce a następnie założysz go na swoją! Twój zegarek jest tego wart a po renowacji będzie wart jeszcze więcej!

Twój zegarek wart jest dużo więcej, niż Ci się wydaje ;-) 


Skontaktuj się z nami:

telefon: 507-197-793
Zobacz poniżej jak może wyglądać TWÓJ ZEGAREK:

RENOWACJA POLSKIEGO ZEGARKA WARS


Prace wykonane przy tym zegarku:

 • Kompleksowa renowacja tarczy (cyferblatu)
 • Kompleksowa renowacja wskazówek wraz ze złoceniem
 • Kompleksowa renowacja koperty (obudowy)
 • Pełny przegląd oraz remont mechanizmu wraz z wymianą zużytych części
 • Wymiana szkła na nowe
 • Zamontowanie nowego skórzanego paska na nowych teleskopach

RENOWACJA ZEGARKA ATLANTIC WORLDMASTER EXTRA

 

Prace wykonane przy tym zegarku:

 • Kompleksowe odnowienie tarczy (cyferblatu)
 • Kompleksowe odnowienie wskazówek
 • Kompleksowe odnowienie koperty (obudowy)
 • Pełny przegląd oraz remont mechanizmu wraz z wymianą zużytych części
 • Wymiana szkła na nowe
 • Zamontowanie nowego skórzanego paska na nowych teleskopach

ODNOWIENIE ZEGARKA ADRIATICA WORLDCHAMPION EXTRA

 

Prace wykonane przy tym zegarku:

 • Kompleksowa renowacja tarczy (cyferblatu)
 • Kompleksowa renowacja wskazówek
 • Kompleksowa renowacja koperty (obudowy)
 • Pełny przegląd oraz remont mechanizmu wraz z wymianą zużytych części
 • Wymiana szkła na nowe
 • Wymiana oryginalnej koronki
 • Zamontowanie nowego skórzanego paska na nowych teleskopach

 


Zegarek kominkowy KARECIAK - RENOWACJA

RENOWACJA KOMINKOWEGO ZEGARA typu KARECIAK

RENOWACJA ZEGARA KARECIAK

Zegar kominkowy KARECIAK - RENOWACJA

Prace wykonane przy tym zegarku:

 • Kompleksowa renowacja tarczy (cyferblatu)
 • Kompleksowa renowacja indeksów
 • Pełna renowacja wskazówek
 • Pełny przegląd oraz remont mechanizmu wraz z wymianą zużytych części
 • Pełna renowacja obudowy
 

  

ODNOWIENIE POLSKIEGO ZEGARKA BŁONIE

Prace wykonane przy tym zegarku:

 • Kompleksowe odnowienie tarczy (cyferblatu)
 • Kompleksowe odnowienie wskazówek
 • Kompleksowe odnowienie koperty (obudowy)
 • Pełny przegląd oraz remont mechanizmu wraz z wymianą zużytych części
 • Wymiana szkła na nowe
 • Wymiana koronki
 • Zamontowanie nowego skórzanego paska na nowych teleskopach

 


  

RENOWACJA ZEGARKA CYMA

 

Prace wykonane przy tym zegarku:

 • Kompleksowa renowacja tarczy (cyferblatu)
 • Kompleksowa renowacja wskazówek
 • Kompleksowa renowacja koperty (obudowy)
 • Pełny przegląd oraz remont mechanizmu wraz z wymianą zużytych części
 • Wymiana szkła na nowe
 • Wymiana oryginalnej koronki
 • Zamontowanie nowego skórzanego paska na nowych teleskopach

 


  

RENOWACJA ZEGARKA DELBANA

 

Prace wykonane przy tym zegarku:

 • Kompleksowa renowacja tarczy (cyferblatu)
 • Kompleksowa renowacja wskazówek
 • Kompleksowa renowacja koperty (obudowy)
 • Pełny przegląd oraz remont mechanizmu wraz z wymianą zużytych części
 • Wymiana szkła na nowe
 • Wymiana oryginalnej koronki
 • Zamontowanie nowego skórzanego paska na nowych teleskopach

 


 

RENOWACJA POLSKIEGO ZEGARKA DUKAT

Prace wykonane przy tym zegarku:

 • Kompleksowa renowacja tarczy (cyferblatu)
 • Kompleksowa renowacja wskazówek wraz ze złoceniem
 • Kompleksowa renowacja koperty (obudowy)
 • Pełny przegląd oraz remont mechanizmu wraz z wymianą zużytych części
 • Wymiana szkła na nowe
 • Zamontowanie nowego skórzanego paska na nowych teleskopach

 

RENOWACJA ZEGARKA OMEGA

 

Prace wykonane przy tym zegarku:

 • Kompleksowa renowacja tarczy (cyferblatu)
 • Kompleksowa renowacja wskazówek wraz ze złoceniem
 • Kompleksowa renowacja koperty (obudowy)
 • Pełny przegląd oraz remont mechanizmu wraz z wymianą zużytych części
 • Wymiana szkła na nowe
 • Zamontowanie nowego skórzanego paska na nowych teleskopach

 

RENOWACJA ZEGARKA TISSOT SEASTAR

 

Prace wykonane przy tym zegarku:

 • Kompleksowa renowacja tarczy (cyferblatu)
 • Kompleksowa renowacja wskazówek wraz ze złoceniem
 • Kompleksowa renowacja koperty (obudowy)
 • Pełny przegląd oraz remont mechanizmu wraz z wymianą zużytych części
 • Wymiana szkła na nowe
 • Zamontowanie nowego skórzanego paska na nowych teleskopach

 


RENOWACJA ZEGARKA ATLANTIC MILANO

 

Prace wykonane przy tym zegarku:

 • Kompleksowa renowacja tarczy (cyferblatu)
 • Kompleksowa renowacja wskazówek wraz ze złoceniem
 • Kompleksowa renowacja koperty (obudowy)
 • Pełny przegląd oraz remont mechanizmu wraz z wymianą zużytych części
 • Wymiana szkła na nowe
 • Zamontowanie nowego skórzanego paska na nowych teleskopach

RENOWACJA ZEGARKA ROLEX

 

Prace wykonane przy tym zegarku:

 • Kompleksowa renowacja tarczy (cyferblatu)
 • Kompleksowa renowacja wskazówek wraz ze złoceniem
 • Kompleksowa renowacja koperty (obudowy)
 • Pełny przegląd oraz remont mechanizmu wraz z wymianą zużytych części
 • Wymiana szkła na nowe
 • Zamontowanie nowego skórzanego paska na nowych teleskopach

RENOWACJA ZEGARKA ATLANTIC MILANO

 

Prace wykonane przy tym zegarku:

 • Kompleksowa renowacja tarczy (cyferblatu) wraz z uzupełnieniem materiału fluorescencyjnego (świecącego w ciemności)
 • Kompleksowa renowacja wskazówek wraz ze złoceniem oraz uzupełnieniem materiału fluorescencyjnego
 • Kompleksowa renowacja koperty (obudowy)
 • Pełny przegląd oraz remont mechanizmu wraz z wymianą zużytych części
 • Wymiana szkła w zegarku na nowe
 • Wymiana oryginalnej koronki (do nastawiania o nakręcania zegarka)
 • Zamontowanie nowego skórzanego paska na nowych teleskopach

RENOWACJA ZEGARKA ATLANTIC VARLDSMASTARUR 

 

Zegarek Atlantic RENOWACJA

Prace wykonane przy tym zegarku:

 • Kompleksowa renowacja tarczy (cyferblatu) wraz z uzupełnieniem materiału fluorescencyjnego (świecącego w ciemności)
 • Kompleksowa renowacja wskazówek wraz ze złoceniem oraz uzupełnieniem materiału fluorescencyjnego
 • Kompleksowa renowacja koperty (obudowy)
 • Pełny przegląd oraz remont mechanizmu wraz z wymianą zużytych części
 • Wymiana szkła w zegarku na nowe
 • Wymiana oryginalnej koronki (do nastawiania o nakręcania zegarka)
 • Zamontowanie nowego skórzanego paska na nowych teleskopach

RENOWACJA ZEGARKA PRECIOSA 

 

Zegarek Atlantic RENOWACJA

Prace wykonane przy tym zegarku:

 • Kompleksowa renowacja tarczy (cyferblatu) 
 • Kompleksowa renowacja wskazówek 
 • Kompleksowa renowacja koperty (obudowy)
 • Pełny przegląd oraz remont mechanizmu wraz z wymianą zużytych części
 • Polerowanie szkła w zegarku
 • Renowacja złotej bransolety

RENOWACJA ZEGARKA ATLANTIC WORLDMASTER 17 JEWELS 

 

Zegarek Atlantic RENOWACJA

Prace wykonane przy tym zegarku:

 • Kompleksowa renowacja tarczy (cyferblatu) wraz z uzupełnieniem materiału fluorescencyjnego (świecącego w ciemności)
 • Kompleksowa renowacja wskazówek wraz ze złoceniem oraz uzupełnieniem materiału fluorescencyjnego
 • Kompleksowa renowacja koperty (obudowy)
 • Pełny przegląd oraz remont mechanizmu wraz z wymianą zużytych części
 • Wymiana szkła w zegarku na nowe
 • Wymiana oryginalnej koronki (do nastawiania o nakręcania zegarka)
 • Zamontowanie nowego skórzanego paska na nowych teleskopach

RENOWACJA ZEGARKA ATLANTIC WORLDMASTER 17 JEWELS 

 

Zegarek Atlantic RENOWACJA

Prace wykonane przy tym zegarku:

 • Kompleksowa renowacja tarczy (cyferblatu) wraz z uzupełnieniem materiału fluorescencyjnego (świecącego w ciemności)
 • Kompleksowa renowacja wskazówek wraz ze złoceniem oraz uzupełnieniem materiału fluorescencyjnego
 • Kompleksowa renowacja koperty (obudowy)
 • Pełny przegląd oraz remont mechanizmu wraz z wymianą zużytych części
 • Wymiana szkła w zegarku na nowe
 • Wymiana oryginalnej koronki (do nastawiania o nakręcania zegarka)
 • Zamontowanie nowego skórzanego paska na nowych teleskopach

RENOWACJA ZEGARKA ATLANTIC WORLDMASTER 21 JEWELS ORIGINAL 

 

Zegarek Atlantic RENOWACJA

Prace wykonane przy tym zegarku:

 • Kompleksowa renowacja tarczy (cyferblatu) wraz z uzupełnieniem materiału fluorescencyjnego (świecącego w ciemności)
 • Kompleksowa renowacja wskazówek wraz ze złoceniem oraz uzupełnieniem materiału fluorescencyjnego
 • Kompleksowa renowacja koperty (obudowy)
 • Pełny przegląd oraz remont mechanizmu wraz z wymianą zużytych części
 • Wymiana szkła w zegarku na nowe
 • Wymiana oryginalnej koronki (do nastawiania o nakręcania zegarka)
 • Zamontowanie nowego skórzanego paska na nowych teleskopach

Zegarek LeMania

RENOWACJA ZEGARKA LeMania Chronograph Automatic 

 

Zegarek LeMania MĘSKI CHRONO RENOWACJA
LeMania MĘSKI CHRONO RENOWACJA KRAKÓW

Prace wykonane przy tym zegarku:

 • Kompleksowa renowacja tarczy (cyferblatu) wraz z uzupełnieniem materiału fluorescencyjnego (świecącego w ciemności)
 • Kompleksowa renowacja wskazówek wraz z lakierowaniem oraz uzupełnieniem materiału fluorescencyjnego
 • Kompleksowa renowacja koperty (obudowy)
 • Pełny przegląd oraz remont mechanizmu wraz z wymianą zużytych części, dorobienie zapadek, kalibracja chronografu
 • Wymiana szkła w zegarku na nowe
 • Wymiana oryginalnej koronki (do nastawiania o nakręcania zegarka)
 • Zamontowanie nowego skórzanego paska na nowych teleskopach

Zegarek Laco

RENOWACJA MECHANICZNEGO ZEGARKA LACO 

 

Zegarek LACO RENOWACJA
Zegarek LACO RENOWACJA

Prace wykonane przy tym zegarku:

 • Kompleksowa renowacja tarczy (cyferblatu) wraz z uzupełnieniem materiału fluorescencyjnego (świecącego w ciemności)
 • Kompleksowa renowacja wskazówek wraz z lakierowaniem oraz uzupełnieniem materiału fluorescencyjnego
 • Kompleksowa renowacja koperty (obudowy)
 • Pełny przegląd oraz remont mechanizmu wraz z wymianą zużytych części
 • Wymiana szkła w zegarku na nowe (plexi)
 • Wymiana koronki (do nastawiania o nakręcania zegarka)
 • Zamontowanie nowego skórzanego paska na nowych teleskopach

Zegarek DELBANA

RENOWACJA ZEGARKA DELBANA

 

Zegarek DELBANA MĘSKI RENOWACJA
Zegarek DELBANA MĘSKI RENOWACJA

Prace wykonane przy tym zegarku:

 • Kompleksowa renowacja tarczy (cyferblatu) wraz z uzupełnieniem materiału fluorescencyjnego (świecącego w ciemności)
 • Kompleksowa renowacja wskazówek wraz ze złoceniem oraz uzupełnieniem materiału fluorescencyjnego
 • Kompleksowa renowacja koperty (obudowy)
 • Pełny przegląd oraz remont mechanizmu wraz z wymianą zużytych części
 • Wymiana szkła w zegarku na nowe
 • Wymiana oryginalnej koronki (do nastawiania o nakręcania zegarka)
 • Zamontowanie nowego skórzanego paska na nowych teleskopach

ZEGAREK Atlantic

RENOWACJA ZEGARKA ATLANTIC 

 

Zegarek Atlantic RENOWACJA

Prace wykonane przy tym zegarku:

 • Kompleksowa renowacja tarczy (cyferblatu) wraz z uzupełnieniem materiału fluorescencyjnego (świecącego w ciemności)
 • Kompleksowa renowacja wskazówek wraz ze złoceniem oraz uzupełnieniem materiału fluorescencyjnego
 • Kompleksowa renowacja koperty (obudowy)
 • Pełny przegląd oraz remont mechanizmu wraz z wymianą zużytych części
 • Wymiana szkła w zegarku na nowe
 • Wymiana oryginalnej koronki (do nastawiania o nakręcania zegarka)
 • Zamontowanie nowego skórzanego paska na nowych teleskopach

ZEGAREK DELBANA

RENOWACJA ZEGARKA DELBANA 

 

Zegarek DELBANA RENOWACJA
DELBANA RENOWACJA KRAKÓW

Prace wykonane przy tym zegarku:

 • Kompleksowa renowacja tarczy (cyferblatu) wraz z uzupełnieniem materiału fluorescencyjnego (świecącego w ciemności)
 • Kompleksowa renowacja wskazówek wraz ze złoceniem oraz uzupełnieniem materiału fluorescencyjnego
 • Kompleksowa renowacja koperty (obudowy)
 • Pełny przegląd oraz remont mechanizmu wraz z wymianą zużytych części
 • Wymiana szkła w zegarku na nowe
 • Wymiana oryginalnej koronki (do nastawiania o nakręcania zegarka)
 • Zamontowanie nowego skórzanego paska na nowych teleskopach
 

Dugena

RENOWACJA ZEGARKA Dugena 

 

Zegarek DUGENA RENOWACJA
DUGENA zegarek męski RENOWACJA KRAKÓW

Prace wykonane przy tym zegarku:

 • Kompleksowa renowacja tarczy (cyferblatu)
 • Kompleksowa renowacja wskazówek wraz ze złoceniem
 • Pełny przegląd oraz remont mechanizmu wraz z wymianą zużytych części
 • Wymiana szkła w zegarku na nowe
 • Zamontowanie nowego skórzanego paska na nowych teleskopach
 

Atlantic Weltmeister

RENOWACJA ZEGARKA Atlantic Weltmeister 

Zegarek Atlantic WELTMEISTER RENOWACJA
Atlantic WELTMEISTER RENOWACJA KRAKÓW

Prace wykonane przy tym zegarku:

 • Kompleksowa renowacja tarczy (cyferblatu) wraz z uzupełnieniem materiału luminescencyjnego
 • Kompleksowa renowacja wskazówek wraz ze złoceniem oraz uzupełnieniem materiały świecącego w ciemności
 • Pełny przegląd oraz remont mechanizmu wraz z wymianą zużytych części
 • Wymiana szkła w zegarku na nowe
 • Wymiana koronki zegarka na nową
 • Zamontowanie nowego skórzanego paska na nowych teleskopach
 

P. Buhre

RENOWACJA ZEGARKA P.Buhre 

Zegarek P.Buhre RENOWACJA
Zegarek P.Buhre RENOWACJA KRAKÓW

Prace wykonane przy tym zegarku:

 • Kompleksowa renowacja tarczy (cyferblatu) wraz ze złoceniem indeksów
 • Kompleksowa renowacja wskazówek wraz ze złoceniem
 • Pełny przegląd oraz remont mechanizmu wraz z wymianą zużytych części
 • Wymiana szkła w zegarku na nowe
 • Wymiana koronki zegarka na nową
 • Zamontowanie unikatowego, nowego skórzanego paska na nowych teleskopach, montowanego na "sztywnych uszach" koperty
 

 Atlantic Worldmaster
Prace nad tym zegarkiem polegała na poprawie nieprofesjonalnej, "domowej" renowacji. Na tarczy widać było nieumiejętne nakładanie warstw począwszy od podkładu do warstwy końcowej - zabezpieczającej, ręcznie robione napisy "cienkopisem", zła czcionka, zły rozmiar itp. Dodatkowo widoczne było bąbelkowanie lakieru, ślady korozji oraz odbarwienia. Wskazówki zamontowane były od nowszej wersji zegarka z innym mechanizmem.  Na temat nieprofesjonalnie przeprowadzanych renowacji szerzej pisaliśmy tutaj. Niestety nie wszystkie błędy udało się wyeliminować, jak np szkodzenie tarczy w okolicy godziny 11. 

RENOWACJA ZEGARKA Atlantic Worldmaster 

Zegarek Atlantic RENOWACJA
ATLANTIC WORLDMASTER RENOWACJA

Prace wykonane przy tym zegarku:

 • Kompleksowa renowacja tarczy (cyferblatu) wraz ze złoceniem indeksów, uzupełnieniem materiału luminescencyjnego