Cienkie zegarki męskie – najmodniejsze propozycje płaskich czasomierzy!

Zegarki od dawna kojarzą się nie tylko z urządzeniem służącym do określenia, która jest godzina. Dlaczego? Zważywszy na precyzję, z jaką niektóre zostały wykonane – czasomierze stanowią wizytówkę osoby, która je nosi.

Czasy się zmieniały, jednak od wynalezienia zegarka, czyli roku 1504 trochę minęło, kiedy wynalazca Peter Henlein umieścił mechanizm zegara w małym pudełku, tworząc przy tym mechanizm sprężynowy. Czasomierze od początku miały symbolizować klasę i prestiż osoby, która go posiada. Co więcej, mężczyźni krzywo spoglądali na modele noszone na ręce i uważali je za chwilową, damską modę. Wszystko zmieniło się jednak po wybuchu pierwszej wojny światowej, podczas której okazało się, że zegarki kieszonkowe są nieporęczne i niepraktyczne. Od tamtej pory zarówno kobiety, jak i mężczyźni, zaczęli korzystać z modeli noszonych na ręce, co nie zmieniło jednego – zegarki te nadal były symbolem prestiżu.

Mimo, że zegarki są dzisiaj dużo mniej popularne, niż jeszcze chociażby dwadzieścia lat temu, to nie można zaprzeczyć, że osoba nosząca takie urządzenie dobrze się prezentuje – oczywiście, jeżeli zostało dobrze dobrane. Zegarek jest świetną biżuterią dla kobiet, a także gustownym elementem dla mężczyzn. To idealny dodatek do garnituru i eleganckiej koszuli. To właśnie cienkie zegarki cieszą się dzisiaj największą popularnością i przestrzegający zasady elegancji mężczyzna nie może wyobrazić sobie lepszego dodatku do garnituru. Cienka koperta pozwala na dyskrecję, jednak skupia spojrzenia, jeżeli zegarek zacznie wystawać spoza koszuli.

Jakie cienkie zegarki męskie wybrać?

Calvin Klein K3M2T124 MINIMAL

Ten model posiada bardzo estetycznie wykonaną, minimalistyczną tarczę. Stalowa koperta świetnie będzie współgrała z większością strojów, podobnie w przypadku srebrnej bransolety. Ten model posiada kwarcowy mechanizm, jest wodoodporny do 30 m, a szkło jest mineralne, utwardzane. Będzie to idealny dodatek nie tylko do garnituru, ale też mniej eleganckiego ubrania. Co więcej, jego grubość wynosi zaledwie 7 mm!

Atlantic 50354.41.51 SEACREST

Ten model zegarka posiada klasyczny, a jednak odpowiadający nowoczesnym standardom design. Wyposażono go w granatowy, skórzany pasek. W tym samym kolorze wykonana została tarcza. Zegarek posiada datownik, jest wodoodporny do głębokości 30 m, posiada kwarcowy mechanizm na baterie. Koperta została wykonana ze stali w kolorze srebrnym. Sprawdzi się dobrze w połączeniu z granatowym garniturem, a przez zastosowanie paska zamiast bransolety, będzie genialnym wyborem na codzienne przemierzanie świata. Jego grubość to 8 mm!

Tissot Excellence 18k T926.410.76.061.00

To model z wyższej półki, który będzie idealnie pasował do garnituru. Warto pamiętać o zasadzie, że zegarek powinien kolorystycznie zgrywać się z paskiem do spodni i butami. Ten model posiada kopertę z 18 karatowego złota, szarą tarczę i czarny, skórzany pasek. Jest wodoodporny do 30 metrów, posiada mechanizm kwarcowy, a jego szkło jest szafirowe, odporne na zarysowania. Najważniejsza jest jednak jego grubość, która jest zadziwiająco niska, wynosi bowiem zaledwie 5,9 mm!

Certina DS Caimano Gent C035.410.16.037.01

Szwajcarski zegarek Certina posiada klasyczną, stalową kopertę i tarczę z datownikiem. Pasek wykonano z brązowej eko-skóry. Ten model jest wodoodporny do 100 m, wyposażony jest w mechanizm kwarcowy, a szkło zakrywające tarczę wykonano z nierysującego się szafiru. Sprawdzi się zarówno w strojach bardziej i mniej eleganckich. Grubość wynosi 7,75 mm.

Doxa Challenge 215.10.021.01

To bardzo elegancki zegarek, który sprawdzi się w praktycznie każdej sytuacji, poprzez swoją kolorystykę. Posiada czarny, skórzany pasek oraz srebrną, stalową kopertę. Tarcza jest minimalistyczna, wzbogacono ją o pojedynczy datownik. Czasomierz posiada kwarcowy mechanizm na baterie, a jego szkło jest szafirowe. Jest wodoodporny do 30 m. Jego grubość wynosi 7,4 mm. Będzie dobrze się komponował z eleganckim garniturem, a także nieformalnymi strojami, takimi jak kolorowa koszula i trampki.