Ranking zegarków sportowych

Zegarek sportowy to zarówno świetne uzupełnienie kolekcji posiadanych czasomierzy, jak i bardzo dobry pomysł na zegarek codziennego użytku. To także świetna idea na prezent, szczególnie dla osoby, która nie posiada go jeszcze na swoim nadgarstku. Niektóre z obecnie oferowanych modeli charakteryzują się wręcz legendarną wytrzymałością, a inne bogactwem funkcji, przydatnych podczas aktywności fizycznych. By ułatwić Ci dokonanie wyboru, przygotowaliśmy ranking zegarków sportowych.

Zegarki sportowe – ranking:

1. Casio G-Shock GWG-100

Jeśli mowa o zegarkach sportowych, to musi być miejsce dla przedstawiciela legendarnej serii G-Shock. Sportowcy docenią bezkompromisową wytrzymałość konstrukcji, gwarantującą odporność na wstrząsy, błoto czy zanurzenie na znacznej głębokości – słowem warunki panujące podczas uprawniania większości sportów. Osoby aktywne docenią obecność stopera, timera odliczającego czas od zadanej wartości w dół i bardzo czytelną tarczę. Dodatkowo umieszczono w nim funkcję Waveceptor, synchronizującą czas za pomocą fal radiowych, świetnie działające podświetlenie (również wykorzystujące funkcję auto iluminator – włącza się samoczynnie po podniesieniu nadgarstka), budzik, datownik i panele słoneczne, doładowujące baterię podczas użytkowania. Całość objęta jest trzyletnią gwarancją, z możliwością przedłużenia o kolejne 3 lata.

2. Seiko 5 Sports SRPD83K1

Drugi na liście naszego rankingu zegarków sportowych jest Seiko 5 Sports SRPD83K1. Model ten, podobnie, jak cała linia Seiko 5 Sports to klasyczny zegarek typu diver. Pierwotnie opracowane zostały z myślą o nurkach (stąd ich nazwa), jednak dziś świetnie odnajdują się na rękach wszystkich aktywnych użytkowników. Charakterystyczną cechą czasomierzy tego typu jest obrotowy bezel służący nurkom do dokładnego odmierzania czasu. Innym wyróżnikiem modelu są fluorescencyjne wskazówki w różowym kolorze, pozwalające na zachowanie czytelności nawet głęboko pod wodą. Uprawianiu sportu sprzyja przesunięcie koronki na godzinę czwartą, dzięki czemu zmniejsza się narażenie na przypadkowe uszkodzenie zegarka. Miłośnicy techniki zegarkowej z pewnością docenią automatyczny mechanizm, którego działanie można “podglądać” dzięki zastosowaniu szklanego dekla. Cała konstrukcja zapewnia wodoszczelność na poziomie 100M, a utwardzane mineralne szkiełko chroni przed zarysowaniami. Świetnie sprawdzi się nie tylko u sportowców, ale również jako tzw. „daily driver”.