Recenzja Tissot CHEMIN DES TOURELLES

Recenzja Tissot CHEMIN DES TOURELLES

Tissot to jedna z tych firm, która w świecie miłośników zegarków nie wymaga zbyt wielu słów, aby ją właściwie przedstawić. Przedsiębiorstwo powstało w 1853 roku, w Le Locle, w Szwajcarii. Założone przez Charles-Félicien Tissot i jego syna Charles-Émile, do dziś cieszy się sporym uznaniem pośród klientów. Jakiś czas temu firma wypuściła na rynek serię zegarków Chemin des Tourelles, która bezpośrednio nawiązuje do wieloletniej tradycji. Wskazuje już na to sama nazwa, odnosząca się do ulicy, przy której w 1907 roku wybudowano fabrykę marki, współcześnie będącą jej główną siedzibą.
Chemin des Tourelles to bogate zestawienie różnego rodzaju zegarków. Są one w wersji dla mężczyzn, jak i kobiet. Oferowane są w kilku odcieniach kolorystycznych na pasku i tarczy, różni je rozmiar koperty, a także typ mechanizmu. Co najważniejsze, unikalna linia od Tissot łączy elegancję z praktycznością oraz tradycję z ponadczasowością. Sprawdźmy zatem, jak Tissot Chemin des Tourelles wypada w użyciu.

Dobrze znana szwajcarska jakość

Chemin des Tourelles kontynuuje tradycję szwajcarskich mechanizmów. Zegarki są wykonane z dbałością o szczegóły i cechują się sporym poczuciem estetyki. Zróżnicowany w poszczególnych modelach wygląd, łączy się z niezawodnością producenta. To dobrze funkcjonujące automaty (i jeden mechaniczny, z naciągiem ręcznym…), we właściwym dla siebie przedziale cenowym.

Unikalny styl

Seria swoją uniwersalną stylistyką wpisuje się w wiele. Sprawdzi się do wieczornych wyjść, podkreślenia codziennego sznytu lub naprawdę wyjątkowych okazji. W tym wszystkim pomaga obszerność dostępnych opcji kolorystycznych, zarówno dla tarcz, jak i pasków. Co więcej, kolor i rodzaj paska zawsze możemy zmodyfikować, kupując inny stylistycznie, a dostępny w ofercie Tissot.

Eleganckie tarcze sporym atutem

Nikomu nie trzeba mówić, że tarcza jest niezwykle ważnym elementem każdego zegarka, także pod względem estetycznym. Osoby, które zdecydują się na któryś z opisywanej serii, nie powinni czuć się zawiedzone. Większość modeli oferuje nam tarczę z charakterystycznymi indeksami i cyframi rzymskimi, choć są i takie z arabskimi (np. 2 modele POWERMATIC 80). Kolory tarcz są różne. Na klientów czekają te z czarnym, srebrzystym lub granatowym wykończeniem. Ciekawym wyjątkiem w serii jest jedyny zegarek z napędem mechanicznym – TISSOT CHEMIN DES TOURELLES SQUELETTE MECHANICAL. Posiada on bowiem przezroczystą tarczę, dzięki której możliwe jest ujrzenie funkcjonowania całego mechanizmu.

Mechanizm głównie automatyczny, z dodatkiem wspomnianego wyjątku

Zdecydowana większość linii des Tourelles to automaty, plus jeden mechanik. Nie znajdziemy tu mechanizmu kwarcowego, Tissot postawił na konkretne i niezawodne rozwiązania, które sprawdzają się bardzo dobrze. Szwajcarski mechanizm automatyczny zaaplikowany do zegarków, występuje tu w kilku odmianach. Zapewnia on rezerwę chodu aż do 80 godzin, co zapewni nieco ponad 3 dni ciągłej pracy, w trakcie których nawet nie używając zegarka, odczytasz dokładny czas. To niezaprzeczalnie spory atut tej serii czasomierzy.
W bogatym zestawieniu zegarków znajduje się także jeden o szwajcarskim napędzie mechanicznym. Squelette Mechanical, bo o nim mowa, jest jednocześnie najdroższym z Chemin des Tourelles. Warty ponad 9 tysięcy złotych, bije cenowo drugiego najdroższego (Automatic Chronograph) aż o kilka tysięcy złotych. Nie powinno to dziwić, gdyż ten mechaniczny czasomierz, za sprawą min. unikatowej tarczy, ciekawego designu oraz niezawodnego działania, należy do kategorii Premium.

Wysokiej jakości tworzywa i uniwersalność

Serię charakteryzuje solidne i trwałe wykonanie. Odporne na zarysowania szkło szafirowe, z dodatkową powłoką antyrefleksyjną. Koperty wykonane ze stali szlachetnej. Zapięcia motylkowe z przyciskami na pasku, wykonanego z bydlęcej skóry lub stali. To brzmi dobrze, a sprawdza się jeszcze lepiej. Jak na tę klasę cenową, zegarki Chemin des Tourelles to wytrzymały sprzęt, który sprawdzi się nie tylko w codziennych warunkach…

Wodoszczelne

Tak, zegarki z serii gwarantują podstawową, ale sprawdzoną wodoszczelność. Dzięki niej, czasomierze są odporne na ciśnienie około 5 barów, co oznacza, że można je zanurzyć na głębokość 50 metrów. To dobry wynik, choć nie zalecamy sprawdzania zegarka w tak ekstremalnych warunkach. Żadną przeszkodą nie będzie za to obmycie naszego gadżetu lub noszenie go podczas krótkiej kąpieli.

Przystępna cena i optymalny wybór

Chemin des Tourelles to seria zegarków, która łączy w sobie wszystko, czego potrzeba, z przystępną – jak na ich wysoką klasę – ceną. Dostajemy solidne, dobrze wykonane czasomierze, które dzięki swojemu designowi i nazwie nawiązują do historii, będąc jednocześnie osadzonymi we współczesnych i ponadczasowych trendach. Ta unikatowa linia od Tissot, to także znakomite mechanizmy automatyczne i mechaniczne, wprost z rodzimej Szwajcarii, dodatkowo oferowane wraz z 24-miesięczną gwarancją. To idealny wybór na gustowny i nieśmiertelny zegarek, który będzie zachwycał z każdym dniem. Według nas warto zakupić któryś z dostępnych modeli i móc cieszyć się sprawdzoną i wieloletnie pielęgnowaną jakością od Tissot.

Tissot CHEMIN DES TOURELLES

Zobacz całą kolekcję zegarków Tissot CHEMIN DES TOURELLES
ZOBACZ