Recenzja Tissot CHEMIN DES TOURELLES

Recenzja Tissot CHEMIN DES TOURELLES

Tissot to jedna z tych firm, która w świecie miłośników zegarków nie wymaga zbyt wielu słów, aby ją właściwie przedstawić. Przedsiębiorstwo powstało w 1853 roku, w Le Locle, w Szwajcarii. Założone przez Charles-Félicien Tissot i jego syna Charles-Émile, do dziś cieszy się sporym uznaniem pośród klientów. Jakiś czas temu firma wypuściła na rynek serię zegarków Chemin des Tourelles, która bezpośrednio nawiązuje do wieloletniej tradycji. Wskazuje już na to sama nazwa, odnosząca się do ulicy, przy której w 1907 roku wybudowano fabrykę marki, współcześnie będącą jej główną siedzibą.
Chemin des Tourelles to bogate zestawienie różnego rodzaju zegarków. Są one w wersji dla mężczyzn, jak i kobiet. Oferowane są w kilku odcieniach kolorystycznych na pasku i tarczy, różni je rozmiar koperty, a także typ mechanizmu. Co najważniejsze, unikalna linia od Tissot łączy elegancję z praktycznością oraz tradycję z ponadczasowością. Sprawdźmy zatem, jak Tissot Chemin des Tourelles wypada w użyciu.

Dobrze znana szwajcarska jakość

Chemin des Tourelles kontynuuje tradycję szwajcarskich mechanizmów. Zegarki są wykonane z dbałością o szczegóły i cechują się sporym poczuciem estetyki. Zróżnicowany w poszczególnych modelach wygląd, łączy się z niezawodnością producenta. To dobrze funkcjonujące automaty (i jeden mechaniczny, z naciągiem ręcznym…), we właściwym dla siebie przedziale cenowym.