PpcProtect

NEGOCJACJA CENY

NEGOCJACJA CENY

Negocjacja ceny, dodatkowy rabat, promocja.

Coraz częściej spotykamy się z zapytaniem o możliwość negocjacji ceny. Przyzwyczajeni jesteśmy do widoku reklam, bilbordów, banerów, które informują nas o najróżniejszych promocjach, kodach rabatowych, obniżkach i wyjątkowych okazjach. Przestajemy widzieć po drugiej stronie lady człowieka, który wykonuje sumiennie swoją pracę i zarabia na swoje utrzymanie a interesuje nas jedynie produkt, który ma być najlepszy a zarazem najtańszy. Powoli nie rozumiemy i zapominamy o tym, że kupując w danym sklepie dajemy drugiemu zarobić na chleb? Zapominamy, że kupując produkt w danym sklepie - dajemy pracę innym, ale również ma to wielki wpływ na to jaką sami będziemy mieli pensje. 

Od lat jako firma z wieloletnią tradycją dokonujemy wszelkich starań, aby nasza obsługa byłą na najwyższym poziomie, ale za swoją pracę, również chcielibyśmy otrzymywać wynagrodzenie. Prowadzimy sklep i warsztat zegarmistrzowski, posiadamy bogatą kolekcję zegarków, które musieliśmy zakupić, aby klient miał jak największy wybór. Trudno nam rywalizować z cenami „garażowych” firm, które nie wiadomo skąd pochodzą, nie mają kosztów obsługi związanych z utrzymaniem pracowników, z firmami, które posiadają zegarki, które zalegają od dłuższego czasu na półkach i wyprzedają je poniżej kosztów naszego zakupu. Trudno też porównywać naszą ponad 120-letnią firmę do wirtualnego stoiska z wirtualnym magazynem... Sam musisz podjąć decyzję, czy chcesz wspierać swoim zakupem firmę, która w zamian oferuje Ci pewność, oryginalność oraz wiedzę, obsługę i dostępność produktów, czy też chcesz kupić byle najtaniej nie oglądając się na inne wartości? 

Jeżeli wszystko to o czym piszemy nie ma znaczenia to proszę kupić tam gdzie jest po prostu najtaniej oszczędzając kilka złotych i licząc na to, że produkt będzie oryginalny i legalny.

Mimo wszystko zachęcamy do zakupu w naszej firmie z ponad 120 letnią tradycją, autoryzowanym dystrybutorze marki, który gwarantuje obsługę na najwyższym poziomie, wiedzę i doświadczenie, niezawodną jakość i przede wszystkim oryginalność produktu, co w dzisiejszych czasach nie pozostaje bez znaczenia.

Skoro tak piszemy o "negocjacjach" to dlaczego zatem mamy na stronie możliwość negocjacji ceny? Ponieważ głęboko wierzymy w to, że negocjacje te będą opierały się o granice zdrowego rozsądku oraz szacunku pomiędzy Klientem a sprzedawcą, który wykonuje swoją pracę sumiennie, posiada szkolenia, poświęca swój czas na Twoją obsługę. 

 

Dlaczego ja, jako człowiek się nie targuję?

Wiem, że cena jaką ustalił sprzedawca sprawia, że będzie on mógł zarobić na utrzymanie firmy, pracowników, opłacenie czynszu i bieżących rachunków. Dodatkowo właściciel zarobi także na swoje utrzymanie, na wyżywienie rodziny i najbliższych. Kwota sprzedaży pozwoli również na rozwój rodzimej firmy z tradycjami, a nie wielkiej korporacji, która nie liczy się z człowiekiem a interesuje ją tylko wirtualny i często znikomy zysk lub niewidoczna gołym okiem strata.

Wiem, ze ewentualny rabat jaki jest udzielany to realna kwota jaką sklep zarobi przeze mnie mniej. Sklep nie kupi danego produktu taniej, przez to, że dał mi upust... To jest konkretna strata a nie "marketing" czy "sposób na sprzedaż", a gdy pomnożymy tę stratę przez wiele podobnych sytuacji robi się z tego konkretny problem...

Czy jesteś tego świadomy rozsyłając maile o treści "czy będzie taniej?" lub proponując w negocjacjach ceny zupełnie z kosmosu, że doprowadzasz tylko do realnej straty sprzedawcy? Czy chciałbyś aby ktoś Tobie zabierał co miesiąc z pensji jakąś część na zasadzie "bo tak"? Czy pytając o rabat chciałbyś być tak samo traktowany w drugą stronę? Dlaczego więc będąc obsługiwanym na wybitnym poziomie w salonie nie zaproponujesz, że zapłacisz więcej? Skoro obsługa była na najwyższym poziomie, skoro dowiedziałeś się wszystkiego o produkcie, skoro dany produkt jest realnie i fizycznie w sklepie - dlaczego pod koniec pytasz "czy będzie taniej?" - To tak jakbyś właśnie pokazał, że to nie jest sprzedawca, tylko Twój sługa, któy ma Cię obsługiwać bo zostawiasz u niego pieniądze... Czy naprawdę aż tak się zatarła granica sprzedawca-klient? Czy naprawdę nie rozumiemy już, że wiedza, profesjonalizm, dostępność oryginalnych produktów jest więcej warte niż rabat w "konkurencyjnej firmie", która właśnie poza rabatem nie ma nic innego do zaoferowania? 

I teraz podniesie się larum że "takie są prawa rynku, konkurencji itp. Otóż czy na pewno takie są prawa rynku? 

Czytając większość maili z zapytaniami o obniżenie ceny spotykamy się z irrealistycznymi propozycjami znacznie poniżej naszej ceny zakupu danego produktu.

Przykład: Zegarek w detalicznej cenie 4000zł, który już na naszej stronie ma obniżoną cenę o 500zł (tak to jest nasza strata i o tyle mniej sklep zarobi) - Klient proponuje 2500zł... czyli 1500zł (?!) taniej niż tak naprawdę zegarek kosztuje na półce sklepowej... Naprawdę ktoś uważa, że są takie marże na zegarkach? Naprawdę chodzi tylko o to, aby przypadkiem sklep nie zarobił a najlepiej, aby stracił? Czy naprawdę kupując w danym sklepie nie zdajesz sobie sprawy z tego, że dzisiaj wszystko kosztuje? 

Dlatego przed kolejnym zapytaniem o rabat może warto zastanowić się, czy te kilka złotych „promocji” naprawdę jest dla nas zakupowym priorytetem i nie interesuje nas ta druga, obsługująca nas strona, czy też mamy świadomość, że obsługa, jakość, dostępność produktów oraz pewność, że firma, w której kupujemy towar nie zniknie za kilka miesięcy z powodu tragicznie niskich marż - to wartości, które warto i należy doceniać i szanować?

Zachęcamy każdego z naszych świadomych Klientów do zakupu produktu w cenie prezentowanej na naszej stronie internetowej, która pozwoli nam na jakikolwiek zarobek, utrzymanie naszego oddanego personelu oraz utrzymanie jakości świadczonych usług.

Jeśli jednak chcą Państwo otrzymać dobrej jakości produkt, który ma być najtańszy to zaproponujemy Państwu cenę mailowo. Cena ta nie będzie zawierała naszej obsługi, naszej pracy, zaangażowania, szkoleń z zagadnień zegarmistrzostwa i naszej wiedzy o zegarkach. 

W przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt telefoniczny pod numerem 507197793

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl