Skracanie bransolety

Skracanie bransolety w zegarku

Skracanie bransolety w zegarku

Bransoleta zegarka jest bardzo wygodnym i trwałym elementem mocowania czasomierza na dłoni oraz doskonałą alternatywą do tradycyjnych skórzanych pasków. Wyróżniamy kilka rodzajów bransolet

  • Bransolety Klasyczne z większymi lub mniejszymi ogniwami 
  • Bransolety typu mediolańskiego – mesh - coraz bardziej popularne, tzw. siateczkowe

Najczęściej spotykanym tworzywem wykorzystywanym do produkcji bransolet jest stal nierdzewna, ale możemy znaleźć bransolety z tytanu, ceramiki czy złota. O ile dopasowanie zapięcia zegarka na pasku jest rzeczą oczywistą, tak dostosowanie długości bransolety może sprawić nam więcej trudności.

Skracanie bransolety powinno się odbyć w autoryzowanym punkcie serwisowym marki, aby nie uszkodzić, porysować tworzywa. Do prawidłowego skrócenia bransolety najczęściej potrzeba odpowiednich, fachowych narzędzi, aby w należyty sposób,  wyregulować rozmiar.

Przy zamawianiu zegarka na bransolecie należy w uwagach do zamówienia podać rozmiar nadgarstka, wtedy, od razu dopasujemy odpowiednią długość dla Ciebie.  Jak zmierzyć obwód nadgarstka? Wystarczy kawałek sznurka, nitki. Owijamy nadgarstek, zaznaczamy miejsce łączenia i przykładamy do linijki odczytując wartość w cm.  

Można również użyć zwykłego metra krawieckiego, aby odmierzyć pożądany rozmiar.

Należy pamiętać, aby przy podawaniu obwodu nadgarstka uwzględnić stosowną przerwę, która zapewnia odpowiedni komfort noszenia czasomierza. Zegarek na bransolecie nie może być zbyt ciasny. 

Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości odnośnie do skracania bransolety skontaktuj się z nami mailowo, telefonicznie, lub na czacie a chętnie doradzimy i wspólnie rozwiążemy Twój problem.

Bezpłatne, jednorazowe skracanie bransolety dotyczy tylko i wyłącznie zegarków kupionych w naszej firmie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl