Zegarki kwarcowe

Zegarki zrewolucjonizowały świat. Stało się to za sprawą Petera Henleina, który w 1504 roku skonstruował pierwszy mechanizm sprężynowy napędzający zegar. Urządzenie to znajdowało się w niewielkim pudełku, za sprawą czego zostało nazwane pierwszym zegarkiem kieszonkowym. Początkowo zegarki naręczne dedykowane były kobietom. Zmieniło się to w czasie I wojny światowej. Wtedy to doceniono funkcjonalność zegarków, które można było przypiąć do nadgarstka. Zegarki zaczęto nosić jako element biżuteryjny. Jednocześnie urządzenia wykonane ze szlachetnych kruszców stały się symbolem prestiżu. Wraz z upływem lat, zegarki zaczęły posiadać nowe funkcje, do których należał kompas, pulsometr, itd. Obecnie zegarki to mini komputery, które pozwalają na pełną niezależność oraz dzięki wbudowanym funkcjom dają nam poczucie bezpieczeństwa.

Zegarek kwarcowy – krótka historia urządzenia

Pierwsze prace nad zegarkiem kwarcowym rozpoczęto w 1959 roku. Służył do pomiaru czasu podczas letnich igrzysk olimpijskich w Tokio. Równocześnie rozpoczęto prace nad miniaturową wersją zegarka kwarcowego. Dzięki pracy ekspertów w 1969 roku świat zobaczył pierwszy na świecie naręczny zegarek kwarcowy. Technologię tę spopularyzowano w latach sześćdziesiątych. Stało się to za sprawą rozwoju niedrogich, półprzewodnikowych układów cyfrowych.

Zegarek kwarcowy – czym jest?

Zegarek kwarcowy podobnie jak większość dostępnych na rynku urządzeń posiada tarczę oraz wskazówki. W modelu tym do odmierzania czasu wykorzystuje się drgający kryształ kwarcu. Dzięki zastosowanej technologii zegarki kwarcowe są bardziej dokładne od zegarków mechanicznych. Zegarki kwarcowe nie wymagają regulacji. Jedyne o czym musimy pamiętać są baterie. Ich gwarancja obejmuje 24 miesiące. Po tym czasie należy udać się do specjalnego punktu w celu jej wymiany. Tylko to zagwarantuje nam dokładne odmierzanie czasu. Ponadto zegarki kwarcowe charakteryzują się wysoką precyzją wykonania. Szeroki wybór zegarków wpływa na ich popularność pośród klientów.

Zegarki kwarcowe łączą nowoczesny design oraz funkcjonalność. Liczne rodzaje zegarków dostępne na rynku sprawiają, iż bez trudu znajdziemy poszukiwany model. Wymienne paski doskonale sprawdzą się w przypadku osób, które pragną dopasować wygląd urządzenia do stylizacji. Ponadto męskie zegarki kwarcowe posiadają takie funkcje jak chronograf, wieczorny datownik czy zaznaczone fazy księżyca. Do tej pory były dostępne jedynie w przypadku zegarków mechanicznych, jednakże prace wielu ekspertów pozwoliły zainstalować je w typach kwarcowych. Dzięki temu otrzymaliśmy wysokiej klasy zegarki w przystępnej cenie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl