PpcProtect

Czyszczenie zegarków

 

Profesjonalna pielęgnacja zegarków, konieczna jest co jakiś czas w celu zweryfikowania prawidłowości działania urządzenia. Czyszczenie zegarka jest czynnością niezwykle istotną z punktu widzenia estetyki oraz dbałości o jego mechanizm. W przypadku zegarków kwarcowych zadanie to jest odmienne od czynności, jaką stanowi czyszczenie zegarka mechanicznego. Nowoczesne urządzenia, wyposażone w liczne funkcje oraz wodoszczelne obudowy są niezwykle odpornymi na zanieczyszczenia i uszkodzenie urządzeniami. Zarówno tradycyjne, kwarcowe zegarki, jak i nowoczesne, urządzenia mechaniczne wymagają dbałości o czystość i sprawność mechanizmów. Pewne czynności, związane z utrzymaniem czystości zegarka można, a nawet trzeba wykonywać samodzielnie i regularnie, aby zapewnić urządzeniu doskonały wygląd oraz możliwość prawidłowej pracy. Są jednak czynności, które co jakiś czas powinien wykonać zegarmistrz. 

Jak można wyczyścić zegarek samodzielnie?

Codzienna dbałość o przedmioty codziennego użytku wpływa na konieczność regularnego czyszczenia zegarka oraz zapewnienia mu należytego miejsca do przechowywania. Samodzielnie powinniśmy dbać o czystość bransolety oraz koperty zegarka. Czyszczenie bransolety zegarka może być wykonane samodzielnie. Jeżeli model nie jest wodoodporny, najlepiej przecierać go ściereczką nasączoną wodą z płynem do mycia naczyń, dokładnie odciśniętą z nadmiaru wilgoci. Do czyszczenia można używać również miękkiej szczoteczki do zębów. Przy takich czynnościach warto pamiętać, aby zegarek dokładnie osuszyć. Nie można używać ścierki lub szczoteczki, która mogłaby zarysować powierzchnię zegarka. Zegarki wodoodporne można czyścić z większą dozą wilgoci, jednak również należy unikać całkowitego zanurzania zegarka. Nie należy zapominać o konieczności czyszczenia mechanizmu zegarka, której dokonuje zegarmistrz.

Usługi czyszczenia zegarka

Aby wyczyścić mechanizm, zegarmistrz musi rozłożyć zegarek na czynniki pierwsze. Czyszczenie odbywa się więc przy jednoczesnym sprawdzeniu stanu poszczególnych części zegarka. Precyzja oraz doświadczenie stanowią gwarancję dokładnego sprawdzenia i oczyszczenia wszystkich elementów, razem działających bez zarzutu. Regularna konserwacja i czyszczenie zegarka są konieczne wtedy, gdy zegarek przeznaczony jest do długoletniej pracy. 

W naszym salonie można znaleźć produkty i usługi, które spełnią Państwa oczekiwania. Czyszczenie tarczy zegarka można wykonać samodzielnie, ale jeśli chodzi o mechanizm, wszelkie niezbędne sprzęty oraz umiejętności posiada profesjonalista. Zegarek, który jest regularnie serwisowany oraz czyszczony i smarowany pracuje równo, i bez zarzutu, gwarantując pewne działanie przez wiele lat. Ceny usług różnią się, w zależności od rodzaju zegarka, jego mechanizmu oraz marki. Precyzyjna praca zegarmistrza zapewni długotrwałe, niezawodne działanie zegarka, który będzie jak nowy nie tylko z zewnątrz, ale i w części odpowiadającej za jego sprawne działanie. Jeżeli więc ma służyć przez wiele lat, warto regularnie poddawać go czyszczeniu i konserwacji. 

Skontaktuj się z nami

tel. 507 197 793

Sprawdź także

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl